Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Patruliuos ir ant dviračių

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2014-01-17

Prevencijos poskyrio tyrėjai Aurelija Vaitelytė ir Vitalijus Benetis bei poskyrio viršininkas Kęstutis Bončkus (dešinėje) įsitikinę, kad įsigijus dviračius, jiems bus lengviau užtikrinti viešąją tvarką parkuose, skveruose ir kitose automobiliais neprivažiuojamose vietose.

Atšilus orams žmonės policijos pareigūnus pamatys ne tik besivažinėjančius automobiliais ar patruliuojančius pėstute – pareigūnai parkus raižys dviem naujais dviračiais, pažymėtais užrašu „Policija“. Tikimasi, kad dviračiais pareigūnai galės aplėkti tas vietas, kurių pasiekti automobiliais neįmanoma, tad ir krūmynuose ar prie vandens tvenkinių besibūriuojančios, alkoholį geriančios ir kitų žmonių poilsį trikdančios kompanijos negalės jaustis „nematomos“.

Abu dviračiai kainavo 3 tūkst. Lt ir jie įsigyti iš Savivaldybės pernai skirtų pinigų pagal prevencinę programą „Stabdyk nusikalstamumą“. Kretingos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Kęstutis Bončkus teigė, kad dviračiai yra pakankamai tvirti, padangos – nelengvai praduriamos, prie jų pritvirtinti krepšiai dokumentams vežiotis.

Tiesa, prie dviračių nėra švyturėlių ar garsinių sirenų, tačiau jie, kaip ir kitas tarnybinis transportas, pažymėti užrašu „Policija“.

Šį policijos pirkinį palankiai įvertino ir kiti komisijos, skirtos programai „Stabdyk nusikalstamumą“ parengti ir įgyvendinti, nariai. Jiems pradėjus vardinti, į kokias konkrečias vietas pareigūnai dviračiais galėtų nuvažiuoti ir užtikrinti viešąją tvarką, nejučia išsivystė diskusija apie jaunimo susibūrimus.

Numatys vietas jaunimo sambūriams

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius ir Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas atmintinai žino, kur mėgsta būriuotis jaunimas, ypač – atšilus orams. Jaunimas per daug savo pėdsakų ir neslapsto, nes po jo apsilankymo lieka krūvos šiukšlių.

K. Bončkus teigė taip pat žinantis jaunimo pamėgtas vietas, pvz., prie šv. Antano namelio, vasaros estradoje. „Rotušės aikštėje jaunimo neliko, kai buvo įrengtos vaizdo kameros. Jei jas įrengsime ir vasaros estradoje – ištuštės ir ji. Kita vertus, jaunimui norisi kur nors rinktis ir vasaros estrada yra nuošaliau nuo gyvenamųjų namų – gyventojai nesiskundžia dėl triukšmo, kaip kad nuolat sulaukdavome skambučių dėl jaunimo Rotušės aikštėje“,- dėstė K.Bončkus.

Jam pritarė ir miesto seniūnas S. Juknevičius, vaizdingai palyginęs, kad jaunimas tarsi varnos – vienur nubaidžius, sutūps kitur, o pagrindinė problema dėl šiukšlinimo ir tvarkos liks neišspręsta.

„Bet kur ir tam jaunimui pasidėti? Jie nori atvažiuoti su mašinomis, klausytis muzikos, tarpusavyje pabendrauti. Gal jiems ir skirkime tokias vietas – pastatykime konteinerius, kad ten galėtų mesti šiukšles, paklauskime, ką jiems dar ten reikėtų pasiūlyti įrengti. Pavyzdžiui, matau, kad kartais jaunimas važiuoja į vietą prie geležinkelio tilto, netoli Klaipėdos gatvės pabaigos – ten juk jie niekam netrukdo, tai galėtų ir būti. Pažadėtume mažesnę priežiūrą, kad laisviau jaustųsi. O mes žinotume, kur nuvažiuoti surinkti šiukšlių ir pan.“,- kalbėjo S. Juknevičius, kuriam pritarė ir kiti komisijos nariai – vicemeras Vytautas Ročys, A.Gedminas, tarybos narys Algis Šoblinskas, Sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus.

A. Gedminas irgi tiki, kad jaunimą galima išauklėti – jei yra konteineris, vis dažniau šiukšlės atsiduria jame, o ne šalia jo.

„Ir man tenka rinkti šiukšles, kurias jaunimas palieka paupiuose. Negaila, tegu būna, bet ką daryti, kad nešiukšlintų“, - pasakojo A. Šoblinskas, paaiškinęs, kad vis randa ir bambalių, kurie būna panaudojami narkotinėms medžiagoms rūkyti, ir išgirdęs K. Bončkaus paskatinimą apie tokius radinius pranešti policijai.

Vicemeras V. Ročys išsakė nuomonę idėją dėl erdvių, skiriamų jaunimui būriuotis ir laisvai bendrauti, pristatyti patiems jauniems žmonėms. „Ar jie tam pritars, gal pasakys, ko jie patys nori, kaip jiems galėtume padėti?“ - svarstė V. Ročys, įsitikinęs, kad jaunimo prievarta niekur nenuvarysi – belieka sekti paskui juos ir, jei įmanoma, sukurti patogias sąlygas jų jau pamėgtose erdvėse.

Policijos dviračiai pritaikyti pareigūnų darbui – padangos kone nepraduriamos, o į krepšius galima patogiai susidėti reikalingus dokumentus.

Aktyvins darbą su mokiniais

Pernai programai „Stabdyk nusikalstamumą“ Savivaldybė skyrė 20 tūkst. Lt, o šiemet policija prašo šią sumą padidinti dar 10 tūkst. Lt – už šiuos pinigus, pasakojo K. Bončkus, būtų dar labiau suaktyvinta veikla. Visgi, kokią sumą skirti prevencinei programai „Stabdyk nusikalstamumą“, spręs rajono taryba.

K. Bončkus paaiškino, kad „Stabdyk nusikalstamumą“ lėšos naudojamos dviem tikslams - visuomenės saugumui didinti ir prevenciniam darbui su jaunimu. Pareigūnai, žvelgdami į tai, kokios nepilnamečių nusikalstamumo tendencijos, pagal tai organizuoja ir kryptingą prevencinę veiklą. Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Violeta Lukoševičienė pasiūlė į prevencines programas įtraukti ir tuos jaunuolius, kurie yra linkę nusikalsti. „Tiems vaikams skiriamas didelis dėmesys, pareigūnai juos lanko namuose, bendrauja su jų šeimomis, tačiau atsižvelgsime ir į pasiūlymą juos pakviesti dalyvauti prevencinėse programose“,- mano K.Bončkus.

Jis bei kiti komisijos nariai palankiai įvertino ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Dianos Garjonienės idėją surengti naktinį krepšinio turnyrą, kuris paskatintų jaunimą burtis į komandas ir prasmingai leisti vakarus.

Programos „Stabdyk nusikalstamumą“ lėšos taip pat naudojamos ir vieno mygtuko įrenginiams įsigyti bei prižiūrėti, kuriais yra aprūpinami vienkiemiuose gyvenantys senoliai. Anot K. Bončkaus, šiuos įrenginius, kuriais paprasta išsikviesti pagalbą, turintys senoliai jaučiasi kur kas saugesni, todėl negalima jų nuvilti nutraukiant šią programą. Juolab, kad pas tokius senolius užklysta nepažįstamų ir vis ką nors siūlančių žmonių – nežinosi, kieno kokie ketinimai.

Plės videokamerų tinklą

„O šiemet norėtume įsigyti ir dvi vaizdo kameras, kurias įrengtume Kartenoje ir Kūlupėnuose. Jų paskirtis būtų šiek tiek kita, negu veikiančių Rotušės aikštėje – siektume ne tiek viešosios tvarkos pažeidėjus gaudyti, bet apsaugoti žmonių turtą, - kalbėjo K.Bončkus. - Filmuotume kelius į gyvenvietes ir užfiksuotume važiuojančius automobilius – ši medžiaga labai padėtų tiriant vagystes. Pavyzdžiui, Kūlupėnuose įvyko keletas vagysčių iš namų, gyventojai jaučiasi nesaugiai. O nufilmavus mašinas, pagal jas būtų lengviau atsekti nusikaltėlius.“

K. Bončkaus manymu, vienai videokamerai įsigyti reiktų daugiau kaip 5 tūkst. Lt.

Plėsti videokamerų tinklą ketina ir Savivaldybė, kuri, įgyvendindama programą „Gyvenkime saugiai“, yra pradėjusi viešojo pirkimo procedūras – planuojama po videokamerą įrengti vasaros estradoje, Salantuose ir Darbėnuose.

Šių kamerų filmuojamą vaizdą tiesiogiai stebės policijos budėtojas, galintis iš karto reaguoti į daromą pažeidimą – į vietą pasiųsti dirbantį ekipažą.

Tikimasi, kad naujosios kameros bus įdiegtos vasaros pradžioje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas