Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškio drožiniai – Etnokosmologijos muziejuje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-01-10

Per pusšimtis kretingiškio tautodailininko Adolfo Viluckio drožybos darbų – kaukių bei skulptūrų, pernai papuošusių Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, Molėtuose, ekspozicijų sales, jose pasiliks ligi ateinančios vasaros.

Adolfas Viluckis (dešinėje) su Gunaru Kakaru aptaria savo ekspozicijos išdėstymą Etnokosmologijos muziejuje.

„Mūsų muziejaus pažintis su šio įdomaus matymo ir mąstymo Žemaitijos drožėjo kūryba prasidėjo per užsimezgusią mano žmonos Marijos, tapytojos nuo Klaipėdos, bendrystę su Adolfu Viluckiu“, - „Pajūrio naujienoms“ sakė Etnokosmologijos muziejaus direktorius Gunaras Kakaras. Kretingiškio darbai Aukštaitijos muziejininkus sužavėjo tuo, kad, G. Kakaro žodžiais, plačiai atspindi lietuvių tautos savastį - baltiškojo protėvių pasaulio ir krikščionybės dvasią, panardina į filosofijų bei autoriaus fantazijų pasaulį. O atlikimo technikos diapazonas – labai platus, vedantis nuo primityvizmo ligi profesionalumo.

Galimybė šiame muziejuje pristatyti įvairius lietuvių kūrėjus, anot G.Kakaro, atsirado pernai vasarą, kai po pagrindine ekspozicija buvo įrengtos 5 parodų salės - vadinamasis „Paukščių takas“.

Kasmet šį muziejų aplanko apie 40 tūkst. svečių iš Lietuvos bei užsienio.

„Esu medgraužys, ir man smagu, jei mano drožiniai kažkam gali suteikti džiaugsmo, pakelti nuotaiką“, - sakė šiemet savo 75-mečio jubiliejų švęsiantis A.Viluckis.

Ligi tol trejus metus ši jo paroda jau keliavo po Lietuvą: iš pradžių pabuvojo „Stiklių“ salone, Vilniuje, po to – Zyplių dvare, Šakių rajone.

Eksponuoti A.Viluckio darbus pasirūpino Marija Kakarienė.

Kūrėjas sakė dabar nebesąs kaukių, paukščių, gyvūnų ar kitokių skulptūrų drožėjas, o giliai paniręs į savąjį angelų pasaulį. „Pasakiau sau: užtenka - per gyvenimą tiek ir tiek prisidrožiau velnių, dabar atėjo angelų metas, - šmaikštavo A.Viluckis ir tęsė mintį. - O iš tikrųjų viskas prasidėjo po Nepriklausomybės, kai jau galėjome išvažiuoti padirbėti į užsienį: Vokietijoje prieš Kalėdas – pats angelų vajus. Teko išdrožti ne vieną angelų skulptūrą – turtingi geradariai jas perka ir dovanoja senelių arba globos namams“.

Keturios A.Viluckio skulptūros puošia Danijos, Bornholmo salą, kalėdinė prakartėlė – vieną iš Hamburgo bažnyčių Vokietijoje. Nemažai drožinių iškeliavo po privačias sodybas bei kolekcijas. Ryškių jo kūrybos pėdsakų yra ir Kretingoje: tai – Užupio angelas J. Basanavičiaus gatvėje, dvi Saulės laikrodžio skulptūros Dvaro parke. O pernai gruodį jo angelas papuošė ir gimtosios Grūšlaukės pagrindinės mokyklos teritoriją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas