Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Po 2013 metų Kretingos rajono krepšinio pirmenybių finalinių kovų paaiškėjo jų nugalėtojai ir prizininkai. Šiemet pirmenybės vyko 2-jose lygose, kuriose varžėsi 32 komandos.

Rajono krepšinio pirmenybių čempionė – ,,Sanpolos-Baltijos” komanda: priekyje (iš kairės) - Remigijus Milašius, Vitalijus Benetis, Tomas Kubilius, Justas Jodkonis, Mantas Drungilas; stovi - Arimantas Mikaločius, Arnas Gudžiūnas, Vilius Bruzdeilinas, Vytautas Šližius, Julius Paulauskas ir komandos vadovas Evaldas Jodkonis.

I lyga. Dėl III v. susigrūmė ,,Viruso“ ir ,,Riflio“ komandos - pergalę 82:76 po dramatiškos kovos iškovojo ,,Riflis“. Nuožmi kova užvirė jau nuo pirmųjų susitikimo minučių, nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros, o po pirmųjų 10 minučių 1 taško pranašumą turėjo ,,Riflis“ (19:18), bet aidint II kėlinio sirenai pelnytas Einaro Žilio tritaškis leido į priekį išsiveržti ,,Virusui“ (38:41). Atkakli kova tęsėsi ir III kėlinyje, po kurio ,,Virusui“ pavyko padidinti savo persvarą iki 4 taškų (58:62). Sužaidus 37 minutes ,,Virusui“ pavyko įgyti 7 taškų pranašumą (69:76), bet tada emocijų nesuvaldęs Arvydas Bružas buvo nubaustas technine pražanga ir likusių 3 minučių atkarpą 13:0 laimėję šešiese rungtyniavę ,,Riflio“ krepšininkai pasiekė dramatišką pergalę ir užsikabino I lygos bronzos medalius. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Tomas Račkus – 20, po 17 pridėjo Žilvinas Jurgilevičius ir Klaudijus Anužis; ,,Viruso“ komandoje - Mantas Večerskis – 18, Einaras Žilys – 15.

I lygos II v. laimėtojai Salantų ,,Vėjas“: pirmoje eilėje (iš kairės) - Ernestas Bružas, Marius Martišius, Dalius Daukantas, Tomas Narmontas, Andrius Bėrontas; stovi - komandos vadovas Stanislovas Bružas, Alvydas Grikpėdis, Nerijus Jonaitis, Jonas Galdikas, Ovidijus Jonaitis, Vilmantas Šiaulys ir Vytautas Alonderis.

,,Riflio“ komandos vadovas Tomas Račkus „Pajūrio naujienoms“ sakė: „Visų pirma noriu padėkoti savo komandai už tas pastangas, kurias jie parodė šiandien nuo pirmos minutės iki paskutinės sekundės ir, žinoma, tiems žmonėms, kurie mus palaikė. Nors ir likome šešiese po dar vienos skaudžios traumos mūsų komandai, bet mus tai tik dar labiau suvienijo – siekėme iškovoti pergalę vien dėl tų žmonių, kurie su mumis rungtyniavo, tačiau negalėjo padėti finale, bet buvo kartu ir „sirgo“ dėl vieno tikslo“.

Dėl I lygos nugalėtojų vardo susigrūmė pralaimėjimų skonio visų pirmenybių metu nepatyrusios ,,Sanpolos-Baltijos“ ir Salantų ,,Vėjo“ komandos, bet ,,Sanpolos-Baltijos“ krepšininkai šventė užtikrintą pergalę 85:66.

,,Sanpolos-Baltijos“ komanda salantiškius užklupo vieną po kito siųsdami taiklius metimus į krepšį prieš sutrikusius varžovus ir jau po I kėlinio sugebėjo įgyti 18 taškų pranašumą (30:12). Antrajame kėlinyje salantiškiai šiek tiek atsigavo ir kėlinio pabaigoje sumažino skirtumą iki 13 taškų (46:33). Įpusėjus III kėliniui po Ovidijaus Jonaičio tritaškio skirtumas buvo ištirpęs iki 55:47, bet tada ,,Sanpolos-Baltijos“ komanda vėl įjungė ,,aukštesnę pavarą“ ir po sudėtingo Arimanto Mikaločiaus tritaškio aidint sirenai sugrąžino komandai 20 taškų pranašumą (69:49). Ketvirtasis kėlinys intrigos nebesukėlė - ,,Sanpolos-Baltijos“ komanda išlaikė persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę. Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Remigijus Milašius – 21, Arnas Gudžiūnas – 20, salantiškių gretose pasižymėjo Ernestas Bružas – 15, Alvydas Grikpėdis ir Nerijus Jonaitis - po 15 taškų.

Bronzos medalius iškovoję ,,Riflio“ krepšininkai (iš kairės): Evaldas Kekys, Andrius Aurila, Gintautas Urbonas, Vytautas Zaleckis, Marius Jurkus, Tomas Račkus, Klaudijus Anužis ir Žilvinas Jurgilevičius.

Salantų ,,Vėjo“ komandos vadovas Stanislovas Bružas teigė, kad pralaimėjimą nulėmė rungtynių įtampa: ,,Nuo pat pradžių leidome varžovams atitrūkti, o per likusį laiką nesugebėjome jų pasivyti“. Salantų komanda dažniausiai pati uraganinio puolimo dėka nušluodavo savo varžovus vidutiniškai 36,4 taško skirtumu ir nebuvo sužaidusi nė vieno sudėtingo susitikimo.

Nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Jodkonis po finalo rungtynių teigė, kad stabilius rezultatus garantuoja gerai susižaidęs kolektyvas. ,,Ir nors po rungtynių būdavo įvairių diskusijų, aikštėje visi tapdavo vieningi kaip kumštis ir kaudavosi vardan vieno tikslo – pergalių“, - pastebėjo „Sanpolos-Baltijos“ vadovas.

Rezultatyviausiais žaidėjais tapo (skaičiuojant nuo ketvirtfinalio): Nerijus Jonaitis (,,Vėjas“) – 69 taškai, Remigijus Milašius (,,Sanpola-Baltija“) – 59, Ovidijus Jonaitis (,,Vėjas“) – 57. Naudingiausiais I lygos žaidėjais pripažinti: Arimantas Mikaločius (,,Sanpola-Baltija“), Alvydas Grikpėdis (,,Vėjas“), Evaldas Kekys (,,Riflis“), Marius Vaitkus (,,Virusas“), Valdas Raudonis (SM), Remigijus Jurevičius (,,Bikap“), Darius Bručkus (Kūlupėnai) ir Irenijus Stonkus (,,Eko vandenys“).

Medalius žaidėjams įteikęs Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Ročys padėkojo krepšininkams už suteiktas emocijas ir palinkėjo sėkmės ateinančiais 2014 metais bei išvengti traumų.

II lyga. Dėl III vietos susigrūmė ,,Rehau“ ir „Budriai“, ir šis susitikimas didelės intrigos nesukėlė - pergalę įtikinamu rezultatu 72:38 šventė ir bronzos medaliais pasidabino ,,Rehau“ krepšininkai. Šio susitikimo pradžioje taškus tik baudų metimais rinkę „Budriai“ jau po I kėlinio leido ,,Rehau“ komandai susikrauti 18 taškų persvarą (23:5). Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir toliau - ,,Rehau“ užtikrintai iki susitikimo pabaigos išlaikė persvarą savo rankose ir tapo II lygos bronzos medalių laimėtojais. Trečios vietos laimėtojams 21 tašką pelnė ir naudingiausiu komandos žaidėju buvo pripažintas Andrius Razma, 17 pridėjo Donatas Jurgutis.

Aukso medalius II lygoje iškovojusi „Kartenos“ komanda: priekyje (iš kairės) - Audrius Žeimys, Vytautas Lukauskas, Kasparas Pakeltis ir Romualdas Jablonskis; stovi - Marius Meškauskas, Jonas Domarkas, Arūnas Žilinskas, Tomas Vaišnoras, Gintaras Žiobakas.

Dėl I vietos virė gerokai atkaklesnė kova ir nerezultatyviame susitikime tarp darbėniškių bei karteniškių 39:48 pergalę iškovojo „Kartenos“ komanda. Pirmuosius du kėlinius aikštėje vyko arši kova, nė vienai komandai nesisekė taikliai atakuoti, po I kėlinio 2 taškų pranašumą turėjo „Kartena“ (8:10), po II kėlinių - visiška lygybė (20:20). Per III kėlinį vos 3 taškus leidę įmesti darbėniškiams „Kartenos“ krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą (23:34). Ketvirtajame kėlinyje „Darbėnų“ komanda bandė gelbėtis tritaškiais, bet užtikrintai mačo pabaigoje sužaidę karteniškiai pergalės iš rankų nebepaleido. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Marius Meškauskas – 18 taškų, Tomas Vaišnoras – 14; „Darbėnų“ komandai po 10 taškų surinko Evaldas Klapatauskis ir Audrius Kazlauskas.

Po finalo komandos vadovas Marius Meškauskas pasidžiaugė, kad net neturėdami galimybės treniruotis sugebėjo iškovoti II lygos nugalėtojų vardą. Jis teigė, kad komanda yra draugų kolektyvas - kaip vienas kumštis, siekiantis pergalių.

Naudingiausiais komandų žaidėjais pripažinti: Romualdas Jablonskis („Kartena“), Evaldas Klapatauskis („Darbėnai“), Andrius Razma (,,Rehau“) ir Henrikas Petrauskas („Budriai“).

Kitų rungtynių rezultatai

I lyga: dėl VII v. – „Eko vandenys“ – „Kūlupėnai“ – 68:69 (Aivaras Bražinskas – 22, Paulius Barkus, Nerijus Stonkus – po 18; Darius Bručkus – 22, Sigitas Einikis – 15); dėl V v. – SM-95 – „Bikap“ – 20:0 (be žaidimo).

II lyga: dėl V v. – „Ringesta“ – „Grūšlaukė“ – 66:68 (Arūnas Jašmontas – 35, Simonas Baranauskis – 11; Svajūnas Barasa – 21, Antanas Stonkus – 19); dėl VII v. – „Savi“ – „Kurmaičiai“ – 73:78 (Jonas Leščiauskas – 16, Andrius Brazdeikis, Nerijus Galdikas – po 15; Mindaugas Rima – 28, Julius Milašius – 19).