Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Panardina į avinėlių dovanotą miegą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2013-11-15

Rankomis liečiant darbėniškių 42-jų Daivos ir 51-erių Arūno Dudėnų iš natūralios vilnos pasiūtas purias pagalves, lengvutes antklodes, šiltas paklodes ir čiužinius, išsyk juntama šiluma, žadanti minkštą miegą kūnui ir malonumą sielai.

Į minkštus Norvegijos avių vilnos patalus Daiva ir Arūnas Dudėnai panardino jau nemažai kretingiškių šeimų. Dariaus Šypalio nuotr.

Pradėjo nuo pagalvėlių

Prieš trejus metus susikūrę verslą, patvariais vilnos gaminiais darbėniškiai jau pelnė gerą vardą miestelyje ir pirkėjų yra laukiami Žemaitijos miestų mugėse bei amatų šventėse.

D.Dudėnienė mano, kad jų verslo sėkmę lemia tai, kad žmonės nuo sintetikos vėl sugrįžta prie natūralių medžiagų. Ji neslėpė, jog 15 metų prekiavusi dėvėtais rūbais, ji pastebėjo, kad pirkėjai visuomet išgraibsto dekoratyvines pagalvėles. „Supratau, kad pati galiu jas siūti, ėmiausi vilnonių pagalvėlių. Po to jau nebesitenkinau vien jomis, pradėjau siūti didesnes pagalves“, - pasakojo D.Dudėnienė.

Augant paklausai, į šį verslą ji įtraukė ir savo vyrą. „Ligi tol Arūnas niekada nebuvo bandęs siūti – ilgus metus dirbo taksistu. Iš pradžių sakė: siuvėju nebūsiu, bet pabandė ir priprato, svetimo žmogaus samdyti nenorėjome“, - šeimyninio verslo pradžią prisiminė moteris.

Dabar Arūnas yra pagrindinis gamintojas, Daiva – vadybininkė ir pardavėja, o buhalteriais dirba abu. Ilgainiui jiedu išplėtė asortimentą: dabar siuva antklodes, čiužinius, liemenes, vokelius kūdikiams, - pastarieji tapo ypač paklausūs.

„Mūsų gaminiai yra iš Norvegijoje užaugintų avių vilnos. Šioje šalyje auginamų vilnų kokybė yra geresnė, negu mūsiškių. Lietuvoje auginamų avių vilna išlaiko ir specifinį kvapą, o norvegų – ne toks aitrus. Ši vilna sudaro 75 proc. audinio sudėties, o 25 proc. – tankus pagrindas, ant kurio tvirtinama neverpta, o karšta vilna“, - tvirtino A.Dudėnas.

Iš šio audinio pasiūta patalynė įprastai nedažoma - yra šviesiai gelsvos natūralios vilnos spalvos.

Vilna – žiemai ir vasarai

Verslininkas tikino, kad jų siuvama patalynė skiriasi nuo didžiuosiuose prekybos centruose siūlomos lenkiškos ar kiniškos lyg diena nuo nakties: „Ten parduodama patalynė su avinėlio ženklu ir nurodoma, kad ji – iš natūralios vilnos.

Bet iš tikrųjų ten dominuoja sintetika, vilnos jų audinyje tėra vos 5 - 10 proc. Kas kaip sugalvoja, taip ir meluoja“.

Jiedu savo gaminiams sakė duodantys bent 3 metų garantiją. Pašnekovai sutinka, kad aukšta kokybe pasižymi garsių užsienio firmų siūta vilnonė patalynė, tačiau darbėniškių gaminiai nukonkuruoja savo kaina, kuri yra kone dešimteriopai mažesnė.

Vilnonė patalynė, verslininkų žodžiais, nuo paprastos skiriasi tuo, kad yra šiltesnė, lengvesnė, minkštesnė už sintetinę. Joje žmonės, tikino abu, komfortiškai miegoti gali ir žiemą, ir vasarą: „Juk miegamajame žmonės stengiasi palaikyti daugmaž panašią temperatūrą, nepaisant metų laiko. O natūrali vilna sulaiko žmogaus kūno skleidžiamą temperatūrą. Pažiūrėkit, Azijos gyventojai ne tik žiemą, bet ir karščiausią vasaros dieną dėvi kailines kepures“.

D. ir A. Dudėnai paneigė mitą, jog natūralios vilnos patalynės nereikia įvilkti. „Tai – gudri vadybinė išmonė tam, kad sudomintų pirkėją. Pagalvokit logiškai: prakaitas, nešvarumai, pagaliau – netyčia išpiltos rytmetinės kavos pėdsakai lieka, o juk taip dažnai patalynės nenešit valyti. Kas gi liks iš dažnai suskalbto gaminio“, - svarstė pašnekovai.

Jiedu tvirtino, jog jų pagamintą patalynę galima ne tik valyti, bet ir skalbti, tačiau ne paprastoje buitinėje skalbimo mašinoje, o – skalbykloje. „Jeigu išskalbsite namie, buitinė skalbyklė šios patalynės paprasčiausiai neišskalaus“, - teigė D.Dudėnienė.

Plėtos miegamojo ūkį

Paklausti, kas ligi šiol jiems buvo sunkiausia jų versle, sutuoktiniai nepuolė guostis: „Jeigu žmogaus natūra – bėdoti, jis bet kur ieškos paguodos. Mes negaminame tiek, kad išvežtume sunkvežimiais, ir rizikuotume prarasti. Nebegalioja principas – prisiuvai krūvą ir lauki, kada parduosi. Siuvame tiek, kiek tuo metu paklausu rinkoje ir pagal individualius užsakymus“, - atviravo A.Dudėnas.

Žmonės, anot jų, pageidauja visokių išmatavimų patalynės, atskiromis dalimis, ir komplektais. „Būna, ateina močiutės, pačiupinėja antklodę – jai ši atrodo per plona. Pasiūlome prikimšti ją sintetinio pluošto – antklodei tai suteikia ne tiek šilumos, kiek purumo įspūdį, bet žmogui taip atrodo patikimiau“, - tvirtino pašnekovai.

Darbėniškiai, kiek jiems žinoma, Kretingos rajone sakė esą vilnonės patalynės gamintojai - pradininkai: nepabijoję rizikuoti, susikūrė sau verslą ir šiandien tuo džiaugiasi. Jiedu didžiuojasi savo trimis atžalomis – 22-jų Ernesta, 20-mete Živile ir 8-erių Beatriče, - ir sudominti šeimos verslu tikisi ir kitus šeimos narius.

Savo namuose D. ir A. Dudėnai rengiasi atidaryti parduotuvę: šeimininkas pats remontuoja patalpas, kur, pagal jų užmačias, bus prekiaujama ne vien vilnos, bet ir kitokiais išskirtinai lietuviškais gaminiais.

„Norėtume sukurti tokį namų miegamojo ūkį, kad iš čia su pirkiniais išėjęs žmogus būtų tikras, jog jo miegamasis bus jaukus“, - planų neslėpė D.Dudėnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas