Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Liko ir be daikto, ir be pinigų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2013-10-08

Netrukus po to, kai kretingiškis A.S. (pavardė redakcijai žinoma) lombarde nusipirko telefoną „Nokia 300“, jis jį turėjo atiduoti policijai – paaiškėjo, kad šis telefonas buvo ieškomas. Tačiau kas turėtų atlyginti A.S. už telefoną sumokėtus 140 Lt – taip ir liko mįslė.

„Kai lombarde pirkau telefoną, aš paklausiau, ar jis nėra vogtas – įtarimą sukėlė tai, kad telefonas parduodamas be įsigijimo dokumentų ir be dėžutės, - prisiminė A.S. – Lombardo darbuotojas mane užtikrino, kad telefonas nėra vogtas, todėl aš jį ir nusipirkau. Tačiau kai dukra telefoną aktyvavo, po kelių dienų jai paskambino telefono savininkas, o po to – ir policija, pranešę, kad telefonas yra ieškomas.“

A.S. teigė pats nunešęs telefoną „Nokia 300“ į policiją ir jai atidavęs.

Labdaros“ neteikia

„Kai grįžau į lombardą ir paprašiau, kad atiduotų už telefoną sumokėtus pinigus, man atsakė, kad „čia – ne labdaros organizacija“. Vadinasi, vienintelis šioje istorijoje labdara užsiimu aš: pasipelnė ir telefoną lombardui pardavęs asmuo, ir lombardas, kuris telefoną pardavė man. Tik aš likau ir be telefono, ir be pinigų, nors daiktą įsigijau legaliai, nežinodamas, kad jis priklauso kam nors kitam,- kalbėjo A.S. – Kyla klausimas, ir kaip dirba policija: jei telefonas vitrinoje pragulėjo beveik savaitę, nejaugi pareigūnai neužeina į lombardą pasižiūrėti, ar čia nėra jų ieškomų daiktų? Jei pareigūnai telefoną būtų laiku pastebėję ir atpažinę, jo nebebūtų pardavę man“.

Bendrovės „Litenga“, kuriai ir priklauso lombardas Kretingoje, vadovas Arturas Šiušė „Pajūrio naujienoms“ teigė, jog lombardas nėra atsakingas už tai, kad buvo parduotas daiktas, jau turintis kitą šeimininką. A.Šiušė tvirtino: jei A.S. kreiptųsi į teismą, prašydamas grąžinti už telefoną sumokėtus pinigus, jis prašytų į bylą įtraukti ir atsakovu pripažinti tą asmenį, kuris telefoną pardavė lombardui.

Atsakingas – pardavėjas

„Asmuo, kuris atneša parduoti daiktą į lombardą, su mumis pasirašo pirkimo-pardavimo sutartį. Joje numatyta sąlyga, jog daiktas pardavėjui priklauso nuosavybės teise ir trečiosios šalys pretenzijų į jį neturi – tai asmuo ir patvirtina savo parašu. Tai yra normali lombardo darbo praktika, ši sutartis atitinka įstatymų reikalavimus,- paaiškino A.Šiušė. – Pateikti daikto įsigijimo dokumentų nereikalaujame, nes žmonės ne visada juos turi išsaugoję. Tačiau pardavėjas visuomet turi pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kurio duomenis įsirašome į dokumentus ir susiejame su atneštu daiktu. Šiuos dokumentus saugome 10 metų. Taigi taip ir apsisaugojame nuo to, kad pas mus žmonės neštų vogtus daiktus – koks vagis norės pateikti savo asmens dokumentus?“.

A. Šiušė teigė, kad per 12 metų lombardo versle toks atvejis, kad paaiškėtų, jog parduotas daiktas yra ieškomas tikrojo šeimininko, yra trečias.

Kretingos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Japertas teigė, kad ikiteisminis tyrimas dėl telefono „Nokia 300“ vagystės buvo nutrauktas – paaiškėjo, kad telefonas buvo ne pavogtas, bet pamestas.

„Žmogus telefoną pametė lipdamas iš automobilio. O kitas žmogus telefoną rado ir pardavė lombardui“,- teigė N.Japertas, kurio teigimu, A.S. reikalauti už telefoną užmokėtų pinigų galėtų tik kreipdamasis į teismą ir pradėdamas civilinį procesą.

Norėtų efektyvesnio bendradarbiavimo

„Norėčiau mesti akmenuką ir į policijos daržą,- teigė lombardo savininkas A.Šiušė. – Dar kai dirbome Klaipėdoje – kiek kartų prašėme vogtų daiktų sąrašų – policija į šį prašymą nereaguodavo. Supratę, kad čia - kova su vėjo malūnais, pradėję dirbti Kretingoje, Kretingos policijai tos minties nė nebepiršome“.

Anot A.Šiušės, turėdami ieškomų daiktų sąrašą, lombardo darbuotojai išvengtų rizikos įsigyti tokių daiktų, o jei žmogus ir atneštų juos parduoti į lombardą – galėtų apie tai pranešti policijai.

„Kiek kartų taip esame ir padėję – žmonės, pasigedę daiktų ateina pas mus ir paprašo pranešti, jei tik tas daiktas pasirodytų pas mus. Tokius prašymus visada išpildome“,- teigė A.Šiušė, kuris teigė mielai bendradarbiaujantis su policija, kai tik ji kreipiasi.

Šį pasiūlymą išgirdęs N.Japertas nudžiugo ir pažadėjo jį apsvarstyti su kolegomis bei vadovybe. „Lombardus periodiškai tikriname ir ten rastus ieškomus daiktus paimame. Su A. Šiušės lombardu problemų nekyla, tačiau, deja, ne visi lombardai nori draugauti su policija. Esama tokių, pavyzdžiui, Klaipėdoje, kurie turi savo filialus skirtinguose miestuose ir vienur įsigytus daiktus siunčia parduoti kitur. Galima tik nuspėti priežastį, kodėl šitaip elgiamasi“,- pasakojo N.Japertas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas