Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bronius Žemaitis:

- Reikia truputį pasukti erkę ir tada traukti, bet judinti ją reikia atsargiai. Prieš traukiant dar reikėtų patepti odą, kad suminkštėtų. Traukti erkę galima ir su pirštais, ir su pincetu. Anksčiau nebūdavo jokių problemų su ligas platinančiomis erkėmis: jų labai daug iš miško parsinešdavom, bet jos nebuvo užkrėstos. Dabar svarbu laiku jas pastebėti.

Audronė Kakštienė:

- Prieš traukiant erkę reikia ją patepti aliejumi ir tada traukti. Pati traukiu erkę paprastai – paimu su pirštais ir ištraukiu, prieš tai nieko netepu.

Zuzana Stopelienė:

- Norint ištraukti erkę, reikia ją patepti aliejumi arba traukti paprastai. Jei pasilieka erkės galvutė, reikia važiuoti į polikliniką, kad ją ištrauktų gydytojai.

Kretingos šeimos medicinos centro vadovės gydytojos Augenijos Juknevičienės komentaras:

- Pastebėjus įsisiurbusią erkę reikia paimti ją pincetu arba pirštais, sukti prieš laikrodžio rodyklę ir traukti. Nerekomenduojama niekuo tepti, nebent ištraukus erkę galima dezinfekuoti tą vietą. Dažnai netaisyklingai traukiant erkę lieka galvutė, tačiau organizmas vėliau pats ją pašalina. Aišku, svarbu kuo anksčiau pastebėti ir pašalinti erkę, kol ji nepadarė žalos organizmui.

Patarčiau vėliau dar kurį laiką stebėti, ar neatsiranda erkinio encefalito ar Laimo ligos požymių. Erkinio encefalito požymiai labai panašūs į gripo, o užsikrėtus Laimo liga erkės įkandimo vietoje atsiranda raudona dėmė, kuri kasdien plečiasi. Pastebėjus tokius požymius, reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Kalbino Kristina JASIULYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas