Pajūrio naujienos
Help
2015 Balandis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 1 %
Naktį11°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar jau reikia rajone nutraukti centralizuotą šildymą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(939) 2015-04-24

Po kivirčo klasėje – dūris žirklėmis

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Nepilnamečių konfliktas, pasibaigęs dūriu į nugarą, sukrėtė ir mokyklos bendruomenę, ir visuomenę.

Kretingos Simono Daukanto pagrindinėje mokykloje technologijų pamokos metu įtūžęs šeštokas bendraklasiui į nugarą įbedė žirkles. Dūrio būta tokio gilaus, jog berniukui sužalota plaučių pleura. Kretingos ligoninės chirurgai pacientą operavo maždaug pusvalandį.

Skriaudėjui atleido

„Laukėme su žmona prie operacinės durų ir negalėjome patikėti – sūnų sveiką gyvą išleidome į mokyklą, o ten jis buvo rimtai sužalotas“, – apgailestavo nuskriaustojo tėvas Kęstutis Grigalauskas.

Vakar „Pajūrio naujienoms“ jis patvirtino, kad berniukas sveiksta ir jau namuose. „Baisiausia liko praeity. Dabar tik ieškome būdų, klausime šeimos gydytojos – gal pavyks gauti kelialapį į sanatoriją reabilitacijai“, – sakė jis.

Vyras teigė nė lašo pykčio širdy niekam nejaučiantis, tačiau norėtų, kad daugiau tokių dalykų mokykloje nepasikartotų. Į ligoninę atsiprašyti atėjusio skriaudiko jis klausęs: „Kas tau yra? Kodėl tu tampi toks piktas ir ūmus?“. Vaikas prisipažinęs, jog klasės draugai dažnai iš jo šaiposi, uja ir menkina. „Man tikrai pagailo jo, suprantu ir tėvus, kurie dėl sūnaus išgyvena“, – atviravo K. Grigalauskas.

Kęstučio nuomone, gali būti, kad berniukas kaip patyčią priėmė ir jo sūnaus ištartus žodžius.

„Sūnus tepasakė: „Kaip juokingai tu atrodytum su planšete.“ Kodėl ši, regis, nekalta frazė klasės draugui pasirodė įžeidi, – sunku suvokti“, – svarstė vyras.

Jo žodžiais, galbūt su vaikais ugdymo įstaigoje nepakankamai dirba socialinė pedagogė? „Be to, keista, kad greitąją medicinos pagalbą iškvietusi direktorė, kol atvyks medikai, kraujuojančią žaizdą pleistru užklijavo pati. O kur tada buvo mokyklos visuomenės sveikatos specialistė? “ – stebėjosi K. Grigalauskas.

Į mokyklą negrįš

Į šiuos klausimus direktorė Adelė Jonauskienė „Pajūrio naujienoms“ taip atsakė: „Mokyklos medikė tą dieną sirgo.

Tačiau netiesa, kad socialinė pedagogė dirba aplaidžiai. Mūsų mokykla – išskirtinė tuo, kad čia mokosi ir be tėvų globos likę, Socialinių paslaugų centre gyvenantys vaikai, taip pat yra sunkaus charakterio grįžusių iš užsienio. Todėl su mokiniais išties daug kalbama apie jų elgesį, smurtą ir patyčias, rengiamos priemonės, siekiant visais įmanomais būdais tam užkirsti kelią. Nuo skaudžių atvejų neapdrausta nė viena mokykla. Vaikai gali vienas kitam akis išbadyti nebūtinai žirklėmis, o ir pieštukais ar parkeriais. Tokia nelaimė mūsų bendruomenėje įvyko pirmą kartą, bet, duok, Dieve, kad paskutinį“, – sakė ji.

Direktorės žiniomis, bendraklasio skriaudėjas į mokyklos suolą grįžti nebeketina. „Gavau iš psichologo pažymą – šis vaikas pageidauja mokytis namuose, ir jau nuo šio pirmadienio mūsų mokykla sudarys tam sąlygas“, – sakė A. Jonauskienė. Apie abiejų susikivirčijusių berniukų šeimas ji atsiliepė palankiai.


Aurimas Bendikas:

– Daugiausia laksto jaunuoliai, nes jiems labiausiai norisi „pavaidinti“ prieš kitus. Kita greičio priežastis – skubėjimas. Aš pats stengiuosi per greit nevažinėti. Nematau jokios naudos iš skubėjimo. Ir kažkam kažką įrodinėti nėra prasmės. Kaip sakoma – gali greitai lėkti, bet paskui lėtai neš.

Gabrielius Vaikšnoras:

– Bent šiek tiek greitį viršija visi. Kitas klausimas – sąmoningai ar nesąmoningai jie tai daro. Manau, kad greitis žmogui artimas iš prigimties. Jis suteikia tam tikrą malonumą, sužadina adrenaliną. Vyrai apskritai linkę elgtis ekstremaliau, todėl ir vairuoja drąsiau, o pagal statistiką dažniau tampa avarijų kaltininkais.

Virginija Pilybienė:

– Mes visi labai skubame, neturime laiko, todėl ir lakstome. Mano manymu, didesnės greičio mėgėjos yra moterys. Aš pati mėgstu vairuoti ir nevengiu paspausti, atrodo – ko čia vilktis kartu su visais. Ir nors stengiuosi paisyti taisyklių, vyrui dažnai tenka pabaksnoti man į šoną ir priminti laikytis nustatyto greičio.

Aistė Stonkutė:

– Dažnas greitį viršija dėl paprasčiausio išsiblaškymo. Kiti ieško ekstremalių potyrių. Jaunus vairuotojus tai ypač žavi, nes sėsdami prie vairo pirmuosius kartus, jie nori išbandyti ne tik save, bet ir tai, ką gali automobilis. O apie pasekmes niekas negalvoja. Bet ribos turi būti, juk eismo taisyklės sukurtos ne be reikalo.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kūlupėnų kaime, Ateities gatvėje, įkurta 2-oji saugios kaimynystės grupė, 52 kaimynus suvienijusi bendram tikslui – gyventi, dirbti ir ilsėtis saugiau.


Rajono valdžiai išklojo Salantų bėdas

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Trečiadienį Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas, bendruomenės pirmininkė Stasė Preibienė, gimnazijos direktorius Vaidutis Butkus, mokytojai Vitalija Valančiūtė ir Alioyzas Pocius atvyko į rajono Savivaldybę ir visą valandą merui Juozai Mažeikai, jo pavaduotojai Danutei Skruibienei ir administracijos direktoriui Virginijui Domarkui pasakojo Salantų problemas bei prašė pagalbos joms spręsti.


Sporto komplekso į kitą vietą neiškels

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Aktualijos

Rajono futbolo bendruomenės atstovai – Kretingos sporto mokyklą lankančių vaikų tėvai, surinkę apie 1 tūkst. gyventojų parašų, futbolo treneriai – Savivaldybės vadovų, rajono tarybos narių neįtikino, jog numatomą statyti sporto kompleksą būtų tikslinga perkelti į kitą vietą, tai yra į laisvą žemės plotą netoli vandens bokšto.


Meras gavo daugiau galių ir darbuotojų

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės naujoji taryba antrame šį mėnesį posėdyje užbaigė rajono valdžios dėlionę: išrinko administracijos direktoriaus pavaduotoją, sudarė tarybos komitetus, patvirtino jų pirmininkus ir pavaduotojus, nustatė mero algą ir jam tiesiogiai pavaldžių darbuotojų skaičių nuo 2 padidino iki 3.


Dangus – egzotiškų galvijų stogas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Vaizdingame, piliakalnių legendomis apipintame Ėgliškių kaime ne vieno pro šalį einančio smalsuolio dėmesį patraukia elektrinio piemens aptvare besiganantys rudos ir juodos spalvos iš Škotijos aukštikalnių kilę 3 pusiau laukiniai hailendų veislės mėsiniai galvijai. Jie – nedidelio ūgio, trumpakojai, puošniais dideliais ragais ir ilgais, akis dengiančiais, karčiais. Šiuos egzotiškus galvijus augina inžinieriaus profesiją turintis, bet netikėtai ūkininkavime save atradęs Tomas Šakauskas.


Lietuvos provincijoje ir toliau sparčiai mažėjant gyventojų skaičiui, o vietiniams vis skeptiškiau žiūrint į žemės ūkio perspektyvą bei dažniausiai pasirenkant emigracijos kelią į užsienį ar miestan, yra ir viltingų išimčių – štai didžiąją savo gyvenimo dalį pragyvenę Klaipėdoje, žvainiškiai ūkininkai Maja ir Saulius Sedaliai, jau dešimtmetį apsistoję Salantų krašte, nesigaili miestą iškeitę į kaimą. Visų pirma atsikėlę į Kalnalį, prieš trejetą metų įsigiję sodybą Žvainiuose, joje įkūrė avių bei ožkų ūkį.


Žemdirbiai pasėlių deklaruoti dar neskuba

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Nors pasėlių deklaravimas prasidėjo balandžio 13 d., rajono ūkininkai to daryti kol kas neskuba. „Norint deklaruoti, pirmiausia reikia pasėti. Daugelio žemdirbių dirvos sėjai tik paruoštos ar ruošiamos“, – taip paprastai situaciją paaiškino Žalgirio seniūnijos žemės ūkio specialistė Danguolė Leknienė.


Ankštakiuose sąvartynas primena piliakalnį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Išarti ir pavasario sėjai jau paruošti dirvonai su kylančiu nuo jų riebios žemės kvapu, tolumoje sužaliavęs milžiniškas kalnas ir gyvenvietėje prie elektros stulpų triūsiančių bendrovės LESTO darbininkų pulkas, - tokia kasdienybe užvakar pasitiko senas gatvinio tipo Ankštakių kaimas, esantis pusiaukelėje tarp Kretingsodžio ir Žibininkų.


Kretingiškiai ūkininkai rankų dar nenuleis

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Lietuvos ūkininkų sąjungos rajono skyriaus vardu pirmininkas Antanas Stonkus, jo pavaduotoja Nijolė Pielikienė ir ūkininkas Vytautas Liebus į Kretingos savivaldybę atvykusiam Ministro Pirmininko patarėjui Antanui Vinkui padėkojo už jo rūpestį žemdirbiais ir įteikė krepšį su kaimiškomis gėrybėmis: namine duona, keptu varškės sūriu ir medumi.


Atidarys Palangos aplinkkelį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Dvejus metus trukę 8,5 km ilgio Palangos aplinkkelio, ties Vydmantais, statybos darbai artėja į pabaigą – baigiama kloti nauja asfalto danga nuo viaduko ligi Rąžės upelio. O gegužės 4-ąją įvyks oficiali aplinkkelio atidarymo šventė.


Vieną korį lipdo bendrai

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kretingos rajono biuras pasipildė dar viena kolektyvo nare: prieš keletą mėnesių čia dirbti pradėjo buhalterinės apskaitos konsultantė Giedrė Nakvosienė.


Pažino skirtingų šalių kultūrą

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Švietimas

Šiandien grupė Pranciškonų gimnazijos mokinių atsisveikino su savo naujaisiais draugais – bendraamžiais iš Danijos Viborgo ekonominės gimnazijos. Savaitę Kretingoje viešėję danų moksleiviai buvo sužavėti lietuviškos gamtos, kultūrinio paveldo, o patobulintos užsienio kalbų žinios pravers gilinantis į daugelį mokomųjų dalykų.


Raseinių „Pegaso“ menininkų bendrijos atstovai aplankė ir mūsų krašto kūrėjų „Aukso vainiko“ parodą Kretingos muziejuje.

Pristatyti pirmąkart Kretingos kultūros centre surengtą bendrą parodą atvyko būrys Raseinių menininkų bendrijos „Pegasas“ atstovų: fotografas Sigitas Gudaitis, dailininkai Jonas Sauraza, Viktoras Vitkus, Vidmantas Petraitis, Albertas Dukauskas, Saulius Matelis ir Dalia Rapalytė.

„Mūsų klubo siekis – intensyviai rengti parodas, neužsisėdėti vienoje vietoje, o rodyti ir kitų miestų žmonėms raseiniškių menininkų saviraišką“, – tvirtino pažintį su Kretingos kultūros centru, suteikusiu erdvę „Pegaso“ menininkų parodai, užmezgusi Raseinių kultūros centro dailininkė D. Rapalytė.

Anot Kretingos kultūros centro dailininkės Jūratės Jonauskienės, ši pažintis – tai tąsa prieš dvejus metus užsimezgusios abiejų centrų bendrystės: „Prieš dvejus metus mes buvome nuvykę į Raseinius, po to pasikvietėme raseiniškius. Jie pamatė renovuotą mūsų centrą, jo erdves, buvo sužavėti ir paprašė, kad sutiktume eksponuoti jų darbus“, – sakė ji.

„Pegaso“ menininkai – vyriausiam iš jų J. Saurazai – 87-eri – į parodą atvežė keliasdešimt įvairia technika tapytų bei fotografijos darbų.

„P. n.“ informacija


Apsuptas gamtos grožio, Salantų miestelis vos atvykus sužavi jaukumu ir ramybe, tad nieko keista, kad būtent šioje vietoje įsikūrė gamtą ir žmogų mylinčių skaučių skiltis „Boružės“. Tvirtai laikydamosi duoto pažado „Dievui, Tėvynei, Artimui“ savo prasminga veikla skautės užsiima jau penkiolika metų.


Mokslo metams pamažu slenkant į pabaigą, o egzaminų baimei vis labiau spaudžiant abiturientų mintis, aukštojo išsilavinimo klausimas darosi vis aktualesnis. Rinkdamiesi tolesnį akademinį kelią, jaunuoliai remiasi skirtingais faktoriais, o vienas jų – per visa tai jau perėjusių žmonių patirtis. Šįkart ja dalinasi ISM vadybos ir ekonomikos universitetą Vilniuje baigęs ir dėl savo pasirinkimo niekada nesigailėjęs kretingiškis Vaidotas Šedys.


Iki išleistuvių likus vos trims mėnesiams, abiturientus vis labiau spaudžia mintys, kaip pasipuošti išaušus paskutinei dienai, kai galės save vadinti moksleiviais ir pradės naują gyvenimo etapą. Ryškumo ir blizgesio mėgėjams teks nusivilti – šiais metais vertinamas kuklumas, paprastumas ir originalumas.


Palangiškių akcija „Gegužė – mėnuo be kelnių“ jau ketvirtus metus buria iššūkių nebijančias merginas ir moteris, kurios ryšis bent mėnesiui pamiršti kelnes ir išsitraukti sukneles bei sijonus.


„Norisi laužyti stereotipus apie breiko supratimą mūsų visuomenėje“, – tvirtino kretingiškis Artūras Ženčius, jau septynerius metus gyvenantis šiuo užsiėmimu, o nuo kovo breiko paslapčių mokantis ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje. Anot vaikino, breikas gerokai skiriasi nuo sporto ar sportinių šokių – tai ir žavi daugelį jaunų žmonių.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

PUŠYNO g. gyvenanti kretingiškė A. P., grįžusi į namus, pastebėjo, jog pro neužrakintas duris buvo patekta į vidų ir pagrobta įvairių maisto gaminių bei buitinė technika.

Padaryta 395 Eur žala.

Gyvenamosios vietos neturinti įtariamoji V. S., gimusi 1960 m., sulaikyta ir uždaryta į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


„Nors trys iš eilės patirti pralaimėjimai ir slėgė, nuo pat pirmųjų žaidimo minučių jautėsi ypatingas žaidėjų nusiteikimas iškovoti pirmuosius šio sezono taškus“, – po pergalingų Kretingos futbolo komandos „Minija“ varžybų su Pakruojo „Kruoja-2“, kurią mūsiškiai nugalėjo 2:0, teigė viešosios įmonės „Kretingos rajono futbolas“ direktorius Vidas Burba.


Finalinėmis dvikovomis baigėsi rajono veteranų salės futbolo pirmenybės. Mažasis finalas baigėsi kiek netikėtai: „Slėnio“ ekipos lengva pergale 6:3. Pirmame etape FK „Vienuolikė“ buvo įveikusi „Slėnį“ 7:3. Šį kartą sėkmingiau žaidė „Slėnio“ futbolininkai, kurie nuo pradžių tvirtai pirmavo. Varžovai rezultatą sušvelnino tik rungtynių pabaigoje, kai bronzos medalių laimėtojai buvo aiškūs. Užtat intrigos ir įtampos netrūko didžiajame finale. Susitiko praėjusių metų finalininkai – „Topoliai“ ir „Sanpola-Baltija“.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas