Pajūrio naujienos
Help
2015 Kovas
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 67 %
Naktį2°C debesuotumas 89 %
Apklausa

Ar esate patyrę patyčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(931) 2015-03-27

Verslininkai Vilija Baltuonienė ir jos sūnus Šarūnas Baltuonis teigė, jog norint pirkėjams nenutrūkstamai tiekti kalakutieną , būtina plėsti ir gamybą.

Verslininkų Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutų ūkyje Kalniškiuose – geros permainos: kylant kalakutienos paklausai, buvo nuspręsta įrengti dar vieną naują šiuolaikišką fermą, o po remonto ir vidumi, ir išore atnaujintoje firminėje parduotuvėje Kretingoje gerokai papildytas produktų asortimentas.

Firminė parduotuvė – paukštienos mėgėjų rojus

Į firminę V. ir V. Baltuonių ūkio „Kalakutienos ir kitos paukštienos krautuvėlę“ šviežia kalakutiena tiekiama nuolat visus metus. Parduotuvę pamėgę kretingiškiai žino, jog čia galės nusipirkti ne tik visą paukštį, bet ir kalakuto krūtinėlės, blauzdų, šlaunų, smulkintos kalakutienos, subproduktų. „Šeimininkių daliai palengvinti ruošiame ir marinuotų gaminių ¬– kepsnių, šašlykų, kurie ypač išpopuliarėja pavasarį ir vasarą, kai prasideda piknikų sezonas, pirkėjai pamėgo ir mūsų ūkyje paruoštą rūkytą kalakutieną. Visi marinatų, rūkytos mėsos receptai išbandyti mūsų šeimos, įsiklausome ir į pirkėjų pastabas, pageidavimus. Pastebėjome, kad mūsų paruošti produktai įtinka lietuvių skoniui“, – tvirtino krautuvėlės šeimininkė V. Baltuonienė.

Stebėdami besikeičiančius pirkėjų įpročius – žmonės vis daugiau keliauja, domisi kitų šalių virtuvėmis, kyla susidomėjimas mūsų tautos kulinariniu paveldu bei kulinarinėmis tradicijomis, – verslininkai asortimentą nutarė papildyti ir kitokia paukštiena: antiena, žąsiena, vištiena, fazanų mėsa. Be to, į krautuvėlę atvežama ir triušienos, o pats naujausias produktas – Salantuose bendroje Lietuvos–Norvegijos įmonėje „Nokvėja“ paruošta sūdyta lašiša.

„Antys, žąsys, vištos, fazanai užauginti Lietuvoje, ūkininkų ūkiuose. Kai sezonas – antys, žąsys tiekiamos šviežios, ne sezono metu turime šaldytos produkcijos, – paaiškino V. Baltuonienė. – Mes suteikiame sąlygas paukščiams skersti, nes ne visi paukščių augintojai tokias turi, pasirūpiname parduoti jų produkciją, jie gi garantuoja pristatyti reikiamą produkcijos kiekį.“


Larisa Savickienė:

– Nepasakyčiau, kad gražiai šiemet Kretingos medžiai nugenėti, greičiau – nerūpestingai. Darbininkai galėtų labiau pasistengti – pašalinę stambesnes šakas, kiek padažyti, užglaistyti žaizdas, nes dabar medžio gyvastis matosi, visos medžio sultys ištekės. O šiaip man simpatiška sužaliavusi Kretinga. Nors gyvenu Palangoje, atvažiavusi visada pasidžiaugiu.

Andrėjus Puodys:

– Jeigu tvarkingai suformuojamas medžio vainikas – man gražu, nors pats nesu specialistas. Kai savo sode genėju medžius, į pagalbą pasikviečiu kaimyną. Palyginti su kitais, mūsų miestas – ne nuogas, turime parką, centre medžiai tvarkingi. Gal kai kur ir per daug patrumpinti, bet, matyt, taip reikia. Argi būtų gerai, jeigu niekas jais nesirūpintų?

Alfonsas Mačėnas:

– Taip, genėjimas gražina, nes taip ir turi būti. Viskas turi keistis, visur reikalinga rotacija. Čia, kaip ir valdžioje, į kurią turi ateiti jauni žmonės. Genėjime aš – menkas žinovas. Manau, kad žmonės dirba taip, kaip supranta, gal ir specialistai konsultuoja, bet jeigu medžiai nedžiūva, nežūsta, vadinasi, viskas daroma teisinga

Vaida Palileikaitė:

– Žinoma, kad gražėja. Juk medžius geni ne bet kas – žino, ką daro. Mano manymu, kuo daugiau žalumos mieste, tuo geriau. Pamenu, kai tik išgenėjo, labai gailėjome medžių Salantų parke, miestelyje. Atrodė, kad jie atidengė visas negeroves, o dabar jau džiaugiamės ir saugome naujus sodinukus.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Užkliuvo sergantis ir dirbantis vicemeras

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Šį ketvirtadienį vykusiame paskutiniame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje vicemeras Vytautas Ročys dirbo turėdamas nedarbingumo pažymėjimą. Pats politikas tikino nežinojęs, jog daro pažeidimą, tačiau kodėl apie tai žinoję kolegos tylėjo visą posėdį ir viešai prabilo tik jo pabaigoje?


Nuo 175 Eur (604 Lt) iki 250 Eur (863 Lt) – tiek vakar Savivaldybės tarybos nariai paskutiniame šios kadencijos tarybos posėdyje buvo pasišovę padidinti tarybos nario gaunamą mėnesinę išmoką, vadinamą ir atlyginimu.


Avinėlių dovanotas džiaugsmas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Žadeikių kaime, Raudonių šeimos dvaro tvartuose šį pavasarį – neįprastas sujudimas: šį mėnesį viena po kitos apsiėriavo 11 anglų sufolkų veislės avių, – jos atsivedė 15 mažylių, 4 iš jų neišgyveno. „Avinukai labai lepūs, patys neina prie motinos, arba šios jų neprisileidžia. Lakstau perdien po kelis sykius su buteliukais į tvartą, žindau ir džiūgauju laikydama juos glėby“, – emocingai pasakojo ūkininkė Olga Raudonienė.


Patvirtintos taisyklės dėl 2015–2020 m. susietosios paramos už pienines karves išmokų gavimo.

Anot Kretingos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Jurgutienės, ši parama už 2015 m. nuo šių metų gruodžio 1 d. iki kitų metų birželio 30 d. bus mokama tiems valdų valdytojams, kurie bus deklaravę pasėlius ir paraiškose nurodę, kad prašo išmokos už pienines karves.

Ūkinių gyvūnų registre karvių skaičiaus aritmetinis vidurkis bus skaičiuojamas nuo praėjusių metų balandžio 1 d. iki einamųjų metų kovo 31 d. imant kiekvieno mėnesio pirmosios dienos pieninių karvių skaičių.

Susietoji parama bus mokama už pienines karves, kurių pienas buvo tiekiamas rinkai.

„Tie pieno gamintojai, kurie pieno neparduoda perdirbimo įmonėms, Žemės ūkio skyriuje turi pateikti deklaracijas apie pieno pardavimą tiesioginiam vartotojui“, – sakė specialistė.

Deklaracijos bus priimamos nuo balandžio 1 iki gegužės 14 d.

Pieno nepardavusieji nei perdirbimo įmonėms, nei tiesiogiai vartotojui išmokų negaus.

„P. n.“ informacija


Šį šeštadienį, kovo 28-ąją, nuo 13 iki 19 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ vyks tarptautinė dekoratyvinių vištų ir balandžių paroda.

Parodą rengia Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos narys klaipėdietis Artūras Kundrotas ir Palangos balandininkų klubo vadovas Reinoldas Liaudanskas.

Parodoje dalyvaus paukščių augintojai iš Palangos, Klaipėdos, Gargždų, Šiaulių, Mažeikių bei Liepojos.

Anot R. Liaudansko, iš šimtų suvežtų paukščių bus išrinkta gražiausia dekoratyvinė višta ir balandis. Parodos metu bus eksponuojama R. Liaudansko surinkta balandžių skulptūrėlių kolekcija.

„P. n.“ informacija


Jaunieji ūkininkai jau galės teikti paraiškas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Nuo balandžio 1 d. ūkininkai pradės teikti paraiškas pagal Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui.“


Dažyti kiaušiniai – be pavojaus sveikatai

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kretingos muziejaus Gamtos skyrius Dvaro parko bičiuliams – Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniams – surengė šventinį rytmetį „Velykinės teplionės ir šėlionės“, per kurį vaikai mokėsi natūraliomis priemonėmis dažyti velykinius kiaušinius.


Problemas aptarė sodininkai

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kretingos rajono savivaldybėje sodininkų bendrijų pirmininkams bei nariams buvo surengtas seminaras, kaip teisingai tvarkyti komunalines atliekas.


Nuo rudens prie aktyviųjų klasių žemėlapio prisijungusi Vydmantų gimnazija šalies ugdymo įstaigų pedagogus pakvietė į pirmąją mokslinę–praktinę konferenciją „Aktyvi klasė“ – ugdymo(si) sėkmė.“


Vakar, kovo 26-osios, vakare į Kretingos kultūros centrą ant pavasario sparnų atkeliavo dvi ypatingai svarbios žinios: geriausiu šiemet šalyje tapusiam Egidijaus Radžiaus teatrui buvo įteikta „Aukso paukštė“, o Kretingos kultūros centras pripažintas geriausiu Lietuvoje.


Šeštasis muzikinio projekto „Chorų karai“ sezonas – naujas gyvenimo iššūkis ir 4-ioms mūsų kraštietėms. Siekti pergalės jos pasirengusios su Klaipėdos „Gintariniu“ choru, kuriam vadovauja Edgaras Lubys.


Kretingos kultūros centro šokių salėje vyko rajono jaunimo labui vykdomus darbus pažymintis renginys – „Jaunimo apdovanojimai 2014“. Šventiniame vakare apdovanoti ne dėl savęs dirbantys ir savo laiko aukoti nebijantys asmenys, ypač nusipelnę jaunajai Kretingos kartai.


„Svarbiausias mūsų festivalio tikslas – surinkti jaunuosius žurnalistus į vieną vietą ir sukurti erdvę, kurioje jie galėtų tobulėti bei ugdyti savo kompetencijas“, – teigė antrojo jaunųjų žurnalistų festivalio ,,Dramblys“ organizatorius, Palangos senosios gimnazijos mokinys, aštuoniolikmetis Žygimantas Mitkus.


Artėjant laikui, kai abiturientams teks galutinai apsispręsti, su kokia aukštąja mokykla susies savo ateitį, daugelį jų neramina pasikeitusios stojimo sąlygos, kurias kritikuoja ir mokinių savivaldos. Apie Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) skyriuose verdančias diskusijos dėl naujųjų priėmimo į universitetus sąlygų „Kuprinė“ kalbėjosi su LMS Kretingos rajono skyriaus pirmininke Gabriele Kalniškyte.


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirta rajoninė viktorina „Ką žinai apie Lietuvą?“ į Kretingos Simono Daukanto pagrindinę mokyklą sukvietė III klasių moksleivius iš penkių mokyklų. Geriausia pripažinta Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ penkeriukė.


Už lango besiskleidžiant pavasariui, Vydmantų gimnazijos moksleiviai sukėlė tikrą pūgą – į „Snaigės“ stovyklą rimtam ir žaismingam šeštadieniui susirinko per 100 vaikų iš rajono ugdymo įstaigų bei Vainuto gimnazijos Šilutės rajone.

Dvejus metus tinklaraštį rašanti Gabrielė Bružaitė iš Kretingos įsitikinusi, kad tai puikus būdas pasaulį supažindinti su savo kūryba. Tiek jos, tiek vydmantiškės tinklaraštininkės Guodos Skripkauskaitės nuomone, saviraiškai pasirinkę tinklaraštį, žmonės turi puikią galimybę savo mintimis dalintis su itin plačia skaitytojų auditorija, susirasti bendraminčių, sulaukti objektyvios kritikos ar patarimų.


Sekmadienio vakarą Palangos miške netoli Darbėnų miestelio policijos pareigūnai rado sukniubusį ir mirusį medžiotoją – 35-erių Kretingos rajono Parąžės kaimo gyventoją.

Į medžioklę jis buvo išsivežęs ir šešiametį sūnų. Ilgai nesulaukusi grįžtančių ir į telefono skambučius neatsakančių vyro bei sūnaus, Bendrajam pagalbos centrui pranešė medžiotojo žmona.

Į paiešką nedelsiant buvo išsiųsti Kretingos bei Palangos policijos pareigūnai, jiems talkino medžiotojų būrelio nariai. Netoli Darbėnų pirmiausia jiems pavyko rasti vyro automobilį, kurio viduje snaudė šešiametis.

Giliau miške buvo rastas ir negyvas vaiko tėvas. Išorinių smurto žymių ant jo kūno nepastebėta. Spėjama, kad vyrui galėjo sustoti širdis.

Nuo ko tiksliai mirė jaunas ir stiprus žmogus, paaiškės atlikus tyrimą.

„P. n.“ informacija


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

SAVANORIŲ g. esančios „Iki“ parduotuvės vedėja pranešė, kad kovo 21 d. apie 13.30 val. nežinomas vyriškis iš prekybos salės pavogė beveik 15 kg šalto rūkymo skilandžių. Žala – apie 173 Eur.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Klaipėdoje įvykusiame šokių konkurse „Augantys talentai 2015“ tarp Klaipėdos apskrities šokių kolektyvų sėkmingai pasirodė ir Kretingos sporto mokyklos aerobikos šokėjos, treniruojamos Ievos Slušnytės. Jauniausių šokėjų, gimusių 2003-2005 m., amžiaus grupėje kretingiškės sušoko šokį „Limbo“ ir užėmė I v. „Mergaitės labai džiaugėsi, pelniusios savo pirmuosius medalius, nes joms šis koncertas buvo pirmas“, – teigė šokėjų trenerė. Vyresniųjų, gimusių 2001–2002 m., grupėje Kretingos sporto mokyklos auklėtinės užėmė IV v.

„Šiuo metu įtemptai rengiamės dalyvauti respublikiniame sporto ir meno festivalyje „Vaikai – olimpinės gėlės 2015“. Šiame festivalyje mūsų laukia didesnė konkurencija, kadangi į šį renginį susirinks kolektyvai iš visos Lietuvos“, – artimiausius šokėjų planus apibūdino I. Slušnytė, kurios pastebėjimu, merginoms dalyvauti konkursuose, festivaliuose – labai svarbu, nes jos sulaukia dėmesio, kas skatina tobulėti, siekti tikslo.

„P. n.“ informacija


Šokėjai Pijus Stankevičius ir Greta Vibrytė

Alytuje įvykusiose Lietuvos sportinių šokių pirmenybėse 8 šokių programoje jaunių-I amžiaus grupėje D klasėje Kretingos sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjai Pijus Stankevičius ir Greta Vibrytė tarp 20 porų iškovojo I v. Anot poros trenerių Alfonso Mačėno ir Eglės Endriejaitienės, pasiektas rezultatas – tikrai geras, ir šios pirmenybės – vienos svarbiausių sezono varžybų, kai kartą per metus reikia atlikti dvi skirtingas – Lotynų Amerikos ir standartinių – šokių programas, taigi šokėjai patiria didelį fizinį krūvį.

„P. n.“ informacija


Panevėžyje įvykusiame Lietuos vaikų, gimusių 2003–2005 m., čempionate puikiai varžėsi Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Jie iškovojo 5 medalius – 3 sidabro ir 2 bronzos.

Vicečempionų vardus pelnė: Greta Intaitė, Gražvydas Gružininkas, Saimonas Pinikas. Bronzos medaliais pasipuošė: Žymantas Gružininkas ir Edas Stonkus. Konkurencija šiose varžybose buvo itin didelė – čempionate dalyvavo 350 dalyvių iš įvairių Lietuvos klubų, tad norint patekti tarp prizininkų, reikėjo įveikti po 2–3 varžovus.

Kretingiškius treniruojantys treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis pasidžiaugė garbingomis savo auklėtinių kovomis. Nors ir nepavyko iškovoti medalių, pagyrimo, anot jų, nusipelnė Fausta Šerpetytė, Ugnė Drungilaitė, Kristupas Milašius, Robertas Rinius bei Mykolas Juška.

Kretingos karatė kiokušin mokykla “Shodan” į savo gretas kviečia įvairaus amžiaus mergaites ir berniukus, vaikinus ir merginas.

“P. n.” informacija


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas