Pajūrio naujienos
Help
2017 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 54 %
Naktį13°C debesuotumas 35 %
Apklausa

Ar pasiteisino rajono valdžios sprendimas per šventes riboti alkoholio pardavimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1163) 2017-06-27

Ardys suvešėjusį gėlyną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Estetiškai suformuotas ir suvešėjęs gėlynas ant kampo, priešais Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą, džiugina praeivių akį paskutines dienas.

Įsivažiavus Žemaitės alėjos atkarpos rekonstrukcijai, darbai jau priartėjo ir prie Vilniaus g. sankryžos, kurią renovuojant ir paverčiant turbo žiedu, teks atkirpti ir dalį teritorijos iš šią vasarą itin suvešėjusio 1 tūkst. kv. m ploto daugiamečio gėlyno. Dalį gėlyno, kuris netrukdys statybos darbams, ketinama palikti, o kitą dalį iškeldinti prie Bereko Joselevičiaus paminklo.

Pasiteisino gėlynas?

Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius teigė, jog dalį gėlyno teks nukasti, platinant trasą, kur bus klojami lietaus nuotekų tinklai: „Neketiname gėlių išmesti, o bandysime jas panaudoti, praplatindami erdvę prie B. Joselevičiaus paminklo, naujosios bibliotekos link. O kitą dalį paliksime vešėti ir lauksime, kada prasidės paminklo Kretingos pranciškonų bažnyčios 400 metų jubiliejui statyba. Manome, kad reikės papuošti ir paminklą – dabartinio gėlyno vietoje siūloma pastatyti apšviestą kryžių“, – tvirtino jis.

Daug diskusijų tarp kretingiškių sukėlę daugiamečiai Kretingos miesto gėlynai – be minėtojo, dar prie B. Joselevičiaus paminklo ir Rotušės aikštėje – rajono mokesčių mokėtojams kainavo kone 30 tūkst. eurų ir dar per 14 tūkst. eurų – jų priežiūra bei mulčavimas šiais ir praėjusiais metais. Gėlynais rūpintis pasamdyta Klaipėdos rajono įmonė „Bangos želdiniai“.

S. Juknevičius mano, jog daugiamečiai gėlynai, puošiant miesto erdves, pasiteisino: „Tai – investicija į ateitį, dabar mums tereikia mokėti už gėlių priežiūrą. O jei būtume sodinę vienmetes gėles, kurios per sezoną keičiamos dukart, išlaidos būtų didesnės. Juk į vieną kvadratinį metrą reikia pasodinti bent 30 daigų.

Seniūnijos prižiūrimų daugiamečių gėlynų plotas – apie 2 tūkst. kv. m. Padauginkite skaičius ir suprasite, kiek susitaupys lėšų“.


Pasisiūlė sumokėti už kelio ženklą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija nusprendė išasfaltuoti 20 m ilgio atkarpą Verslo gatvėje, ties Dienos veiklos centru, ir įrengti neįgaliojo stovėjimo vietą prie SEB banko. O apribodama įvažiavimą į Igorio Štuto sodybą Mažučiuose, komisija sulaukė staigmenos – šeimininkas pasisiūlė pats sumokėti už darbus.


Nepavyko kaltės suversti sugėrovui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

Kretingiškio Arūno Venckaus nužudymu kaltinti kretingiškiai išgirdo Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį – 35 metų Saulius Mačiulis pasiųstas 11 metų nelaisvėn, o 47 metų Aidonas Budreckis – išteisintas. Šitaip teismas išnarpliojo sudėtingą bylą, kurioje nebuvo tiesioginių liudytojų, o kaltinamieji kaltę dėl žmogžudystės vertė vienas kitam.


Nuolat pliaupiant lietui, žaidėjams teko parodyti daugiau meistriškumo suvaldant motociklus ant slidžios aikštės dangos ir išlaikant slidų kamuolį.

Sekmadienį Kretingos „Milda“ rezultatu 8:2 sutriuškino varžovus iš Baltarusijos – Lunineco „Luninec“. Tačiau šie tokiu savo pasirodymu liko patenkinti ir netgi dėkingi „Mildos“ komandai, kuri, susižeidus vartininkui, jo vieton paskolino savo žaidėją.

Nors visą rungtynių laiką nepertraukiamai lijo lietus, tačiau tai neišbaidė ištikimiausių motobolo gerbėjų – žiūrovų, vilkinčių žvejo kostiumais, apsidangsčiusiais polietileniniais paltais ir skėčiais, buvo pilnos tribūnos.

Žiūrovai juokavo, kad pasisekė bent jau „Kretingos komunalininko“ vandenvežės vairuotojui, kuriam nereikėjo drėkinti motodromo aikštės, nes joje ir taip telkšojo balos.

O netrukus „palaida bala“ jau buvo pavadintas ir baltarusių žaidimas – šių motociklams gendant ir neturint pakankamai atsarginių žaidėjų, vienu metu už „Luninec“ garbę aikštėje žaidė tik trys žaidėjai, o ne keturi, kaip turėtų būti pagal taisykles.

Įvarčių krušą atlaikyti bandęs „Luninec“ vartininkas trečiojo kėlinio pabaigoje patyrė kojos traumą, tad norėdama, kad rungtynės toliau sklandžiai tęstųsi, „Milda“ varžovams paskolino vieną savo vartininkų – Arūną Tiškų.

„Tai buvo labai gražus „Mildos“ gestas, – vėliau „Pajūrio naujienoms“ sakė „Luninec treneris Viktor Lužanin. – Šįkart turėjome mažiau žaidėjų, nes dalis jų serga, o dalis gydosi traumas. Net ir vartus gynė ne tikrasis mūsų vartininkas, o kitas žaidėjas. O jūsų vartininko negaliu vertinti – nekontroliavau jo, nestebėjau, ar jis pakankamai techniškas – tai jau „Mildos“ trenerio darbas, bet tikiu, kad savo darbą atliko sąžiningai ir, stovėdamas mūsų vartuose, specialiai nesistengė mūsų rezultatų dar labiau pabloginti.“


Parodomosiose-mokomosiose pratybose „Žinau daugiau – gyvenu saugiau“ dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komanda – keturių ugniagesių komandų rintinės nariai.

Klaipėdos rajone Endriejavo seniūnijoje prie Kapstato ežero į Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojų mokomąsias-parodomąsias pratybas „Žinau daugiau – gyvenu saugiau“ jau antrus metus iš eilės išbandyti savo jėgas bei patikrinti įgūdžius susirinko ugniagesiai iš visos Lietuvos. Šiemet jų dalyviai – ir mūsų kraštiečiai, varžybose užėmę prizinę vietą.

Renginyje rungėsi Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komanda – keturių ugniagesių komandų rinktinė: Darbėnų, Kartenos, Salantų bei Baublių. „Pratybose dalyvavome pirmą kartą, tad mūsų rezultatus galiu vertinti vidutiniškai“, – pasirodymą komentavo Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis, tačiau tuo pačiu pasidžiaugė, jog jau pirmą sykį gaisrinės žarnos traukimo rungtyje užėmė I vietą.


Į traukinį nebeliko bilietų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Traukiniu apie 16. 30 val. vykti į Vilnių išsirengę kretingiškiai keleiviai buvo nemaloniai nustebinti, geležinkelio kasoje prieš kelionę nebegavę nusipirkti bilietų. Lygiai tas pats nutiko ir šeštadienį iš sostinės grįžtant namo. Žmonės piktinosi – nejaugi bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“ nereikia pinigų, jei nesutvarko keleivių vežimo infrastruktūros?Uždaroji akcinė bendrovė „Agrochema“ Kretingos r. Šukės kaime ūkininkaujančio Broniaus Miliaus ūkyje surengė lauko dieną, kuri buvo skirta naujiems produktams pristatyti bei apžvelgti bandymų, atliekamų šio ūkininko pasėliuose, pirminius rezultatus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas