Pajūrio naujienos
Help
2016 Vasaris
Pi18152229
An291623
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 7 %
Naktį3°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar vis dar išmetate maisto produktų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1021) 2016-02-09

Viešieji darbai – loterija darbdaviams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Bedarbiai į viešuosius darbus dažniau įdarbinami šiltuoju metų laiku: jie tvarko aplinką, sodina ir prižiūri gėlynus.

Šį penktadienį Kretingos rajono savivaldybės Viešųjų darbų organizavimo ir darbdavių atrankos komisija seniūnijoms bei įmonėms paskirstys viešuosius darbus dirbančių asmenų kvotas. Darbdaviai neslėpė, kad šių bedarbių kontingentas labai įvairus: vieni tampa tikrais pagalbininkais, o kiti prilyginami tranams, kuriuos nuolat tenka prižiūrėti.

Tvarko gyvenvietes aplink Kretingą

Didžiausios Kretingos rajone Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas sakė, jog jau dabar galėtų formuoti brigadą iš tų asmenų, kuriuos atsiųs į viešuosius darbus.

„Laukiam talkininkų, kurie išeitų su pjūklais genėti pakeles. Tokiems darbams įprastai samdome firmą, tačiau lieka vietų, kur jų technika nepasiekia ir krūmokšnius tenka baigti genėti patiems“.

A. Gedminas sakė, jog šiemet prašė į viešuosius darbus jų seniūnijoje įdarbinti 45 asmenis, tačiau abejoja, ar tiek bus skirta: „Pernai prašėme finansuoti 30 žmonių darbą, o lėšų skyrė 27. Būtų gerai, jeigu nuolat galėtų dvi brigados prižiūrėti seniūnijos viešąsias erdves – parkus, stadionus, skverus, piliakalnius – per vasarą suspėtume visur. Dabar gi vienas galas sutvarkytas, o kitas – jau apžėlęs“, – kalbėjo seniūnas.

Jis patikino, kad ne bendra seniūnijos teritorija, o prižiūrimi plotai lemia darbo jėgos poreikį: „Esame ne tik didžiausi rajone, bet ir visiems ant akių: Padvariai, Kretingsodis, Rūdaičiai, Pryšmančiai, Vydmantai tarsi apgaubia Kretingą, nuolatos turime būti apsišvarinę“.

Miestui – nauda, darbdaviui – rūpestis

A. Gedminas svarsto, jog būtų geriau, jeigu viešuosius darbus dirbantys asmenys galėtų užsibūti ilgiau, negu 2 mėnesius: „Jei ateina geras darbuotojas, apmokai jį, žiūrėk, baigėsi terminas ir jis išeina. Tokius stengiamės išsaugoti sąskaita tų, kurie nuolat būna „su kvapeliu“, – šių darbo dienos susitaupo ir jas atiduodame tiems, kurie tikrai nori dirbti“, – teigė Kretingos seniūnijos seniūnas.

Panašiai samprotavo ir Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys: jam išvis norėtųsi, kad viešieji darbai tęstųsi kuo ilgiau – tiek, kiek reikia rūpintis seniūnijos ūkiu – nuo pavasario ligi rudens.

„Darbų užtenka visiems: nagingiems vyrams skiriame atsakingesnius staliaus, meistrystės darbus, o likusiems – pagalbinius. Be abejonės, pastarųjų darbas nėra toks efektyvus ir kokybiškas, kaip samdant firmas, tačiau visgi susitaupo seniūnijos lėšos. Prievaizdas prie tingesnių nestovi, bet abiem su ūkvedžiu kelissyk perdien tenka juos kontroliuoti“, – sakė A. Poškys.

Bendrovėje „Kretingos komunalininkas“ tvarkant miesto aplinką, rūpinantis želdiniais, valant teritorijas, kasmet dirba 60-80 asmenų. Jos vadovė Renata Surblytė neslėpė, jog miestui iš to – nauda, tačiau jų įmonei padidėja darbo sąnaudos. „Bedarbius reikia apmokyti, jų vienų palikti negalima, ir dėl to įmonei padidėja darbo krūviai. Geros technikos jiems taip pat negalime patikėti“, – sakė ji.

Tačiau, ji pabrėžė, jog iš būrio bedarbių pasitaiko ir puikių darbuotojų, kurie, pasibaigus viešųjų darbų laikui, įdarbinami jų įmonėje.


Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivis Vytautas Petras Rudys pripažintas geriausiu jaunuoju vertėju Lietuvoje: laimėjęs Europos Komisijos kasmet rengiamą ES jaunųjų vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“, atsiimti apdovanojimo vaikinas vyks į Briuselį, kur stos šalia dar 27 geriausiųjų.


Ugdė simpatiją klasikai

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas

Netradicinių klasikinės muzikos pamokų – „Muzikinių pokalbių“ ciklą – visoje Lietuvoje rengianti solistė, tarptautinių konkursų laureatė, iškili kamerinės muzikos atlikėja Sigutė Trimakaitė šią savaitę aplankė mažuosius Marijos Tiškevičiūtės mokyklos ugdytinius, susitiko su Jokūbavo Aleksandro Stulginskio ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinių mokyklų mokiniais bei Padvarių socialinės globos namų gyventojais.


Teisiamųjų suole – įžūlus nepilnametis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka

Vakar Kretingos rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje įžūliu elgesiu viešoje vietoje bei nepagarba aplinkiniams buvo kaltinamas lig šiol neteistas, tačiau reikalų su teisėsauga ir anksčiau turėjęs nepilnametis kretingiškis L. K.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

KLAIPĖDOS g. ties buvusiu „Laisvės“ fabriku, sausio 25 d. apie 22.30 val. nepažįstamų asmenų buvo sumuštas 1978 m. gimęs tos pačios gatvės gyventojas V. K.

Įvykis tiriamas.

---

Užregistruoti 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Vasario 6 d. Salantuose girtas vyras sumušė ir grasino papjauti žmoną.

Tą pačią dieną apie 23 val. Vydmantuose draugas stumdė ir per galvą rankomis tvojo neblaiviai sugyventinei.

Vasario 8 d. Rūdaičių kaime nuo alkoholio apsvaigęs sugyventinis, gulėdamas lovoje, koja sugebėjo įspirti į akį taip pat neblaiviai savo gyvenimo draugei.

Smurtautojai buvo uždaryti į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Kretingiškiai šokėjai Rokas Kiškys ir Rusnė Jazdauskaitė užlipo ant prizinės III v. laimėjimų pakylos.

Praėjusį šeštadienį Alytuje įvyko Lietuvos sportinių šokių federacijos surengtas šių metų Lietuvos 10-ies šokių čempionatas–pirmenybės. Jose jaunimo+suaugusiųjų amžiaus grupėje D klasėje 8 šokių programoje varžėsi ir Kretingos sportinių šokių studijos „Fortūna“ šokėjai Rokas Kiškys ir Rusnė Jazdauskaitė. Jie pateko į finalą ir iškovojo III v. Anot šokėjus varžyboms parengusio „Fortūnos“ trenerio Ingrido Kiškio, šis čempionatas – vienas svarbiausių sezono varžybų.

„P. n.“ informacija


„Kretingos“ komanda artėja prie RKL reguliaraus sezono pabaigos ir, likus žaisti 4 turams, su 13 pergalių ir 13 pralaimėjimų užima IX turnyrinės lentelės poziciją.


Garbaus amžiaus kretingiškiai jau ne tik iš filmų, bet ir pažįstamų pasakojimų žino, jog Lietuvoje taip pat kuriasi privatūs pensionatai, kur galima oriai pasitikti senatvę. Jie taip pat norėtų sužinoti apie privataus pensionato atidarymo galimybę ir Kretingos rajone.


„Naujajame autorate“ užsidegusias dulkes gaisrininkai užgesino per porą minučių.

Penktadienį apie 9.30 val. Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo pranešta, kad gaisras kilo Kretingoje esančioje bendrovėje „Naujasis autoratas“.

Į įvykio vietą supuolė dvi gaisrinės autocisternos, tačiau, anot tarnybos atstovo Rimanto Nagreckio, joms ten veikti beveik nebuvo ko.

„Techninėse patalpose užsidegė dulkių likučiai. Gesinimo darbai tetruko apie porą minučių“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė atstovas.

Paklaustas, nuo ko dulkės galėjo užsidegti, jis svarstė – gal nuo kibirkšties, gal nuo įkaitusio metalo.

„P. n.“ informacijachat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas