Pajūrio naujienos
Help
2014 Rugpjūtis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 0 %
Naktį23°C debesuotumas 0 %
Apklausa

Ar skubate litus keisti į eurus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(865) 2014-08-01

Javapjūtė rajone įgauna pagreitį

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Galinga Šukės ūkininkų Ramūno ir Artūro Turauskių technika į 12 ha kvietrugių plotą Tinteliuose įvažiavo 10 val. ryto, o įdienojus ji jau suko į Akmenalių kaime esantį mažesnį lauką.

Vieni pirmųjų rajone javapjūtę pradėjo Šukės ūkininkai Ramūnas ir Artūras Turauskiai. Broliai turi atskirus ūkius, kiekvienas savo techniką, tačiau visus didžiuosius darbus dirba kartu, vieną kombainininką samdo. Be to, reikalui esant, padėti prikimba ir jaunųjų ūkininkų tėvas, rajone žinomas politikas Povilas Turauskis.

Pakando šalnos

Pirmadienį žieminius kvietrugius kūlė Artūro laukuose Žiogelių kaime, o antradienį persikėlė į Ramūnui priklausantį 12 ha plotą Tinteliuose.

„Ko čia lauksi? Javai – pribrendę, drėgnumas siekia 0,5 procento – vadinasi, sausi, javapjūtę pradėti galima“, – sakė ypač talpų bunkerį turintį kombainą „Claas Lexion“ vairuojantį Romą Kartavičių galingu traktoriumi „John Deere“ sekantis ir, kombaino bunkeriui prisipildžius, naująjį derlių iškart į priekabą priimantis Ramūnas.

Ankstesniais metais vyrai iš hektaro prikuldavo po 6–7 t kvietrugių, šiemet kulia po 3–4 t. Akivaizdu, kad šiųmetis derlius bus mažesnis už pernykštį, nes pasėlius pakando žiemos šalčiai. „Svarstėme atsėti, tačiau nusprendėme palikti kaip yra. Ir dabar nemanau, kad atsėjus būtume patyrę mažiau nuostolio – būtų reikėję lėšų ir žemei vėl iš naujo įdirbti, ir naujoms sėkloms pirkti“, – sakė R. Turauskis.


Jonas Benediktas Vainavičius:

– Man informacijos pakanka – paskaitau nemažai politologų, ekonomistų komentarų. Apie eurą susiformavusi dviprasmiška nuomonė. Žinau tik tiek, kad, įsivesdami eurą, lyginant su Latvija, mes pralaimėsime, nes valiutą stambiname, o jie – smulkina. Viskas labai paprasta ir aišku. Kaip jau bus taip, reikia tik prie euro įvedimo prisitaikyti, niekur nedingsi.

Vaidas Dauskurdas:

– Jau 10 metų gyvenu Anglijoje, čia grįžau tik atostogų, tad informacijos apie euro įvedimą beveik neturiu. Parduotuvėse pastebėjau dvigubas kainas. Tai – labai gerai, informuojama, ko gyventojams tikėtis po Naujųjų. Jauniems žmonėms, manau, jei reikia informacijos, ne problema jos susirasti internete.

Neringa Šlegerienė:

– Į klausimus, kurie man buvo svarbūs, atsakymus jau gavau. Sužinojau, kad euro kursas liks pastovus, atlyginimai pagal jį ir bus perskaičiuojami. Tad tos informacijos pakanka. Daugiausiai jos gaunu per televiziją, internete. Jeigu kas nors neaišku, ten ir ieškau atsakymų.

Genė Paukštienė:

– Nepasigendu jokios informacijos. Papildomai taip pat euro įvedimu nesidomiu – užtenka žinių tiek, kiek išgirstu jų per televiziją. Kas iš to, kad ir domėčiausi – vis tiek nieko nebepakeisime. Kaip jau bus taip.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Gatves laisto ne vien lietus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Vakar nuo pat ryto laistyti žvyruotas Kretingos miesto gatves išsirengusius kelininkus nuo rūpesčių išvadavo staiga prapliupusi liūtis. Tačiau šią liepą vyravęs karštis privertė gatvių laistymui atrėžti liūto dalį Savivaldybės tam skirtų lėšų.


Gena iš vienintelio Kretingos paplūdimio

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Nepaisant, jog nusistovėjo rekordiškai karšti orai ir nedaug beliko vasaros, – uždaromas vienintelis Kretingos miesto paplūdimys prie Dvaro pirmojo, dar vadinamo trečiuoju „prūdu“, tvenkinio.


Prognozės, kad įvedant eurą Lietuvoje suaktyvės nekilnojamojo turto rinka, bent Kretingoje, nepasitvirtino. „Norinčių parduoti – daug, o pirkėjų nėra“, - tvirtina Kretingos nekilnojamojo turto agentūrą turintis Viktoras Ruzgaila.


Saulė: laimės hormonai ir pavojai sveikatai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Nors saulės spinduliai stimuliuoja medžiagų apykaitą, aktyvina psichinę veiklą – gaminasi vitaminas D ir vadinamasis laimės hormonas, tačiau saulės kaitra neabejotinai žalinga sveikatai. Kretingos rajono medikai vieningai tvirtina, jog kretingiškiai labai rūpestingai elgiasi per užplūdusius karščius, tad jų sveikatai pavojų keliančių atvejų nėra užfiksuota.


Kretingos rajono ugdymo įstaigose dirba 6 psichologai, bet specialistų skaičius, tenkantis rajono ugdytiniams, kol kas yra per mažas.


Kad maistas nekeltų pavojaus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata

Įsivyravus karščiams, būtina ne tik atsargiau rinktis maisto produktus, bet ir juos tinkamai laikyti bei apdoroti. „Per karščius padidėja rizika susirgti infekcinėmis ligomis, kurios plinta per maistą ir kurių sukėlėjai, esant pakankamai šilumos, ilgai išlieka gyvybingi ir sparčiai dauginasi“, – perspėjo Kretingos rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vyriausioji specialistė, maisto produktų inspektorė Marija Emilija Žiubrienė.


Globotiniams vasara pakvimpa namais

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Padvarių socialinės globos namų gyventojai vasaros laukia, kaip ir dažnas dirbantis žmogus, labiausiai dėl atostogų, kurios jiems pakvimpa tikraisiais namais – jie išvyksta ilsėtis pas artimuosius arba juos pasiima giminaičiai.


Antanas Poškus:

– Geriu daug vandens, išeinu pasivaikščioti į parką, kuriame pavėsis, užuovėja. Namuose visą parą, netgi žiemą, paliekame pravertus langus. To ir užtenka, norint apsisaugoti nuo karščio, papildomai informacijos neieškau.

Egidijus Žuolys:

– Per dieną išgeriu daugiau kaip 3 litrus vandens, kambariuose palieku atidarytus langus. Drėgmei namuose palaikyti papurškiu patalpas vandeniu. Stengiamės, kad būtų įjungta kuo mažiau elektros prietaisų, kurie ne tik naudoja elektros energiją, bet ir įkaitina aplinką.

Inga Benetienė:

– Geriu daug skysčių – bent po 2 litrus per dieną. Namus vėdiname padarydami skersvėjį, įsijungiame ventiliatorių. Nuo karščio ginamės užsidėdami šlapius rankšluosčius, šalto vandens dubenyje mirkome kojas, su ledukais apsitriname veidą, rankas, einame maudytis į tvenkinį.

Augustina Jonušaitė:

– Daugiausiai laiko praleidžiu pavėsyje, o namuose ištverti be ventiliatoriaus – būtų neįmanoma. Nemėgstu kepurių, tai net ir karštą vasaros dieną jų nenešioju. Kad atsivėsinčiau, per dieną išgeriu apie 1,5 litro vandens, valgau ledų.

Monika Žemgulienė:

– Kondicionieriumi naudojuosi labai retai – nebent darbe, o namuose, kambariuose, kuriuose nešviečia saulė, naktį atsidarau langus. Karštą dieną išgeriu 2-3 litrus vandens, valgau ledų. Naudojuosi savo sukaupta patirtimi, šiek tiek patarimų tenka girdėti ir per televiziją.

Kalbino Inesa RINKEVIČIŪTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje pristatant parodą „Žalioji sveikatos versmė“ viešėjo žolininkė Janina Danielienė. Ji pasidalijo savo patirtimi ir patarimais apie vaistinguosius augalus.


Rytoj Salantuose futbolo entuziastai ir bendraminčiai proginiu turnyru paminės Salantų futbolo 85-metį: tiek metų praėjo nuo tos dienos, kai 1929-ųjų gegužės 2 d. šiame mieste buvo sužaistos pirmosios futbolo rungtynės. Pirmųjų žaidėjų aprangą, liudytojų teigimu, puošė geltoni, žali ir juodi dryžiai, kurie, nors ir keitė spalvą, kaip Salantų futbolo komandos žyma išlikę iki šių dienų.


Liepą Serbijoje įvyko vienas svarbiausių pasaulinio lygio AIBA bokso renginių – jaunimo čempionatas ,,Auksinė pirštinė“, kuris buvo paskutinė galimybė laimėti kelialapį į 2014 metų jaunimo olimpines žaidynes Kinijoje. Šio svarbaus įvykio dalyviai buvo ir Kretingos sporto mokyklos boksininkai, treniruojami brolių Tomo ir Aivaro Balsių.


Kretingos futbolo klubo „Veteranas“ komanda sudalyvavo Plungėje surengtame futbolo veteranų turnyre, kuriame varžėsi 35 metų ir vyresni futbolininkai. Aikštės šeimininkai, Plungės veteranai, į šį turnyrą pasikvietė ne tik kretingiškius, bet ir bendraminčius iš Vilniaus bei Šilutės.


Nori statyti maldos namus

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Naujienos

Žvėrininkystės ūkio rajone, Kretingoje, Pasieniečių g. 23a esančiame 10,7 a privačiame sklype planuojama pastatyti maldo namus.


Gyventojai turės pasižadėti

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Problema

Trečiadienį Kretingos rajono savivaldybės direktorius Virginijus Domarkas su bendrovių „Kretingos būstas“ bei „Kretingos vandenys“ vadovais aptarė vandentiekio prijungimo prie centralizuotos sistemos galimybes Kretingos miesto Klaipėdos gatvėje.


Karštis privertė dirbti naktį

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Problema

Kretingiškė „Pajūrio naujienų“ skaitytoja į redakciją atsiuntė laišką, kuriame rašo apie naktinį incidentą Palangos g. esančioje metalų supirktuvėje.


Vakar apie 9.40 val. bendruoju pagalbos numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Jauryklos gatvėje Kretingoje. Gaisrininkams nuvykus į vietą paiškėjo, kad į žaibolaidį trenkė žaibas ir įvyko iškrova.

Užvakar apie 19 val. Pesčių kaime 10 arų plote degė žolė ir krūmai. Nors buvo pasiųsta gaisrinė ir iš Kretingos, gaisrą užgesinti pajėgė vien tik Salantų ugniagesiai.

Prieš tai – apie 18.40 val. – ugnis buvo įsisukusi į suodžių kaminą S. Įpiltyje.

„P. n.“ informacija.


Šią savaitę 50 Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro bei Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos VII – IX klasių mokinių buvo įsirengę stovyklavietę Kartenos piliakalnio papėdėje: jie ne vien kuopė piliakalnio teritoriją – genėjo atžėlusias šakas ir rinko šiukšles, bet ir ilsėjosi bei pramogavo.


Budrių stovyklos dešimtmetis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Jaunimas

Budrių, Nausodžio bei aplinkinių kaimų vaikai šią savaitę leido jubiliejinėje – dešimtojoje – vasaros stovykloje, kurią tradiciškai surengė Budrių kaimo bendruomenės iniciatoriai.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas