Pajūrio naujienos
Help
2014 Lapkritis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Kretingos bei rajono gyvenviečių apšvietimu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(897) 2014-11-21

Bankininkams nelegalams – teismo verdiktas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Aleksandras Daraškevičius bankininkystės mesti nenorėtų. Po Naujųjų metų įvedus eurą, jis svarstys galimybę įsteigti įmonę, išsiimti verslo liudijimą.

Vakar Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis, nerengiant teismo posėdžio, baudžiamuoju įsakymu paskyrė bausmes nelegaliems bankininkams - kretingiškiui Aleksandrui Daraškevičiui, jo žmonai bei sūnui.

Kaltino nelegalia veikla

Į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratį šeima pakliuvo gavus informacijos apie 2012 – 2014 m. laikotarpiu Kretingoje ir Klaipėdoje teikiamas finansines paslaugas, neįkūrus įmonės ir neturint leidimo verstis šia veikla. FNTT tyrimo duomenimis, 56-erių Aleksandras, 54-erių jo žmona ir 28-erių jų sūnus keisdavo klientams litus į įvairių užsienio valstybių valiutą arba atlikdavo atvirkštinę keitimo procedūrą.

Nerengiant teismo posėdžio, baudžiamasis įsakymas gali būti surašytas tuo atveju, kai padaryta žala atlyginama arba kaltinamieji įsipareigoja ją atlyginti.

Už padarytas veikas A. Daraškevičiui skirta 90 MGL (11 tūkst. 700 Lt), jo sūnui – 60 MGL (7 tūkst. 800 Lt), o žmonai – 40 MGL (5 tūkst. 200 Lt) dydžio piniginės baudos.

Vadovaujantis LR BK 72 str. I,2 d., nusikaltimo dalykas – 24 tūkst. 553 Lt, 2 tūkst. 200 JAV dolerių, 8 tūkst. 780 Eur, 6 tūkst. 450 Norvegijos kronų, 1 tūkst. 590 Lt Švedijos kronų, 80 Lenkijos zlotų, 2 tūkst.120 Rusijos rublių, 115 Anglijos svarų, 3 tūkst. 500 Šveicarijos frankų – konfiskuoti. Sprendimo A. Daraškevičius skųsti neketina. Esą galėtų po teismus toliau tampytis, bet sveikata ir moralė – kur kas svarbiau.


Birutė Rudienė:

- Ne, aš neperku. Vaikai užsisako daiktų internetu, jeigu ko reikia – paprašau, nuperka ir man. Pirkti internetinėse parduotuvėse, kiek žinau, - ir pigiau, ir patogiau - į namus prekes atveža. Tačiau maisto internetu pirkti nenorėčiau - viską užsiauginu pati, parduotuvėje perku tik duoną ir dar keletą smulkmenų.

Artūras Mažeika:

- Taip, perkame internetu. Dažniausiai techniką – fotoaparatus, jų priedus, taip pat rūbus vaikams. Gyvename užsienyje, todėl dažniausiai naudojuosi nelietuviškomis interneto parduotuvėmis, kad nekiltų problemų dėl prekių pristatymo. Kainos internete - tikrai mažesnės. O jeigu kažkas netinka, daiktą galima grąžinti.

Diana Žukauskaitė:

- Prieš perkant, man norisi daiktą pačiupinėti, apžiūrėti iš visų pusių, todėl internetu įprastai neperku. Jeigu nenori apsigauti, reikia labai gerai išmanyti skirtingų gamintojų drabužių ar avalynės dydžių skirtumus, todėl aš nerizikuoju, geriau nueinu, pasimatuoju, nusideru ir nusiperku. Kita vertus - dažnai internetu įsigyju bilietus į renginius.

Laima Piktuižienė:

- Kartais perku. Neseniai iš vienos lietuviškos internetinės parduotuvės įsigijau kvepalus ir esu labai nepatenkinta, kokybė – baisi. Dar kartą įsitikinau, kad kvepalus galima pirkti tik užsienyje, nes kiek esu pirkusi Lietuvoje – netiko nė vieni. Panašiai ir su drabužiais – paveikslėlyje atrodo vienaip, o kai pačiupinėji medžiagą, tenka nusivilti.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Vakar Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kartu su Valstybine darbo inspekcija Kretingos rajone tikrino, kaip statybų ir visuomeninio maitinimo įmonėse įdarbinti darbuotojai, ar nėra nelegalių, ar nepažeidžiama darbo laiko tvarka, kaip laikomasi saugos darbe reikalavimų ir kt.


Pamoka žymiam vienuoliui atminti

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

Kretingos pranciškonų gimnazija tęsia renginių ciklą, skirtą poeto, kunigo, pranciškono, bažnytinės teisės daktaro Leonardo Andriekaus garbingam jubiliejui – 100-osioms jo gimimo metinėms.


Apdovanojus jaunuosius policijos pagalbininkus: (iš dešinės) patrulių būrio vadas Algirdas Antanaitis, Deivydas Riepšas, Vidas Gubko ir Policijos komisariato viršininkas Arūnas Merkelis.

Kretingiškiai vaikinai Vidas Gubko ir Deivydas Riepšas neliko abejingi: pastebėję akivaizdų teisės pažeidimą, užkirto kelią galimai nelaimei, o galbūt kažkam išgelbėjo ir gyvybę.

Spalio 8-osios vakare Klaipėdos gatvėje jie pamatė automobiliu į parduotuvę pirkti svaigalų atvykusį neblaivų vairuotoją ir apie tai telefonu pranešė policijos pareigūnams. Girtuoklis tuoj pat buvo sulaikytas. Į alkoholio matuoklį jis įpūtė 3,98 promilės.

Pilietiški jaunuoliai buvo pakviesti į Kretingos rajono policijos komisariatą. Už policijos ir visuomenės bendradarbiavimo pavyzdį užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą jie buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanomis.

Policijos komisariato viršininkas Arūnas Merkelis prašo gyventojų nesitaikstyti su pažeidėjais, o pastebėjus – pranešti.

„P. n.“ informacija


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Lapkričio 11 d. pastebėta, kad kelio Klaipėda–Liepoja ruože rengiamoje pėsčiųjų ir dviračių tako požeminėje perėjoje pavogti 3 šviestuvai ir 3 lempos. Apie tai policijai pranešė bendrovės „Kauno tiltai“ vindikacijos specialistas. Bendrovei padaryta 2 tūkst. 504 Lt žala. Vagystė tiriama.

KRETINGOS m.

KLAIPĖDOS g. atrakinęs garažo duris kretingiškis P. G. pastebėjo, kad montažinėmis putomis apipurkštas jo automobilis „Audi100“, garažo grindys ir sienos. Padaryta 2 tūkst. Lt žala. Įvykis tiriamas.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Treneriai Arnoldas Slušnys (kairėje) ir Vaidas Mackevičius su jaunaisiais badmintonininkais

Klaipėdoje įvyko Lietuvos jaunučių (iki 13 m.) Lietuvos asmeninės badmintono pirmenybės. Jose sėkmingai žaidė Kretingos sporto klubo „Žalgiris“ badmintonininkai, treniruojami trenerių visuomenininkų Vaido Mackevičiaus ir Arnoldo Slušnio. Šiose pirmenybėse mūsų rajono garbę gynė 8 badmintonininkai iš Vydmantų. Vaikinų vienetų grupėje penki mūsų žaidėjai tarp 38 sportininkų pateko į dešimtuką. Geriausiai sekėsi Tomui Petrošiui, kuris iškovojo bronzos medalį, IV vietoje – Rolandas Bružas, V v. – Šarūnas Stumbra, VII v. – Simas Skurdauskas, IX v. – Mamertas Noreika. Vaikinų dvejetų grupėje Rolandas Bružas ir Šarūnas Stumbra pelnė sidabro medalius. Bronzos apdovanojimus iškovojo Tomas Petrošius ir Mamertas Noreika. Dar vienu sidabro medaliu buvo apdovanotas Tomas Petrošius, kuris mišrių dvejetų grupėje kovojo kartu su vilniete Perla Murinaite.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama vicemero Vytauto Ročio, buvo išvykusi į Lenkiją, Lemborko miestą, kur sudalyvavo baigiamajame projekto „Baltic Rally“ etape. Projekto partneriams – lenkams, lietuviams bei vokiečiams – aptarus projekto eigą, pranašumus bei trūkumus, buvo pasirašytas partnerystės sutikimas projektui pratęsti.


Kretingos sportinių šokių studijos „Fortūna“ šokėjai, treniruojami Ingrido Kiškio, iš Klaipėdoje įvykusių kvalifikacinių varžybų Rolinos taurei laimėti parsivežė 5 komplektus apdovanojimų.


Santuokos medį augino septynis dešimtmečius

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Jubiliejai

Erlėnuose gyvenantys 90-mečiai sutuoktiniai – Adolfina ir Kazys Raveikiai – šį lapkritį atšventė neįprastai brandų – 70 metų - savo santuokos jubiliejų. „Jau pragyvenom ir auksines, ir deimantines vestuves - klebonas, pažiūrėjęs į knygas, pasakė, jog dabar esanti padėkos Dievui santuoka, kad leido taip ilgai būti kartu“, - sakė save jaunamarte vėl prisiminusi Adolfina.


Nors jau daug metų Erlėnų bei aplinkinių kaimų žmonės nebedirba kartu ir buvo laikas, kai tam tikra prasme žmonės atitolo vieni nuo kitų, viskas pamažu keičiasi ir atgyja. Atgyja ir bendruomeniškumo tradicijos, kai žmonės patys tampa bendruomenės šeimininkais, galintys laisvai realizuoti savo sumanymus, parodyti gebėjimus, pasidžiaugti vienas kito gerais darbais.


Trečiadienį apie 9.30 val. Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą apie degantį automobilį Kretingos miesto Rotušės aikštėje, prie mikroautobusų stotelės.

Pasak tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, buvo užsidegęs Padvarių kaimo gyventojo automobilio „Renault Espace“ variklio skyrius. Liudininkų teigimu, pirmieji mašiną gesinti supuolė pro šalį važiavusių automobilių vairuotojai, netrukus buvo atsiųstos ir 2 gaisrinės mašinos.

Pasak G. Bruzdeilino, per 6 minutes gaisras buvo užgesintas.

„P. n.“ informacija


Grafų Tiškevičių rūmų duris pravėrus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Šį rudenį, radus paslėptus grafų Sofijos ir Juozapo Tiškevičių kapus, visuomenė susidomėjo, kokie žmonės buvo Kretingos dvaro valdytojai, kūrę miesto gerovę, kokiomis charakterio savybėmis žavėjo ir kokių žmogiškų silpnybių turėjo. Apie tai su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais pasidalijo Kretingos miesto istorijos žinovas muziejininkas Julius Kanarskas.


Šiais metais pasaulis iškilmingai paminėjo sąjungininkų kariuomenės išsilaipinimo Normandijoje 70-ąsias metines. Tarp 1944 metų vasarą išsilaipinusiųjų buvo ir prancūzai, kuriuos likimas 1940-1941 metais buvo atvedęs į Kretingą. Kas jie – „kretingiškiai“ prancūzai, prisidėję prie nacistinės Vokietijos sutriuškinimo?


Krašto savanorių atminimas - gyvas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Mūsų žmonės

„Kalneliai, kloniai, gintarinės brastos/ Pajūrio kopos, upės, ežerai./ Žinau, nedidelis gimtasis mano kraštas/ Bet išmatuoti jį tiktai širdim gali“, - poetiniu žodžiu savo meilę tėviškei išreiškusio Kazimiero Viršilo, savanorio, atminimas, pasirodo, yra dar gyvas jo kraštiečių atmintyje.


Paryžiuje netapęs ikona

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Dviem lietuvių menininkėms – grafikei Jūratei Stauskaitei-Sakalauskienei ir aktorei Karolinai Masiulytei-Paliulis – nusišypsojo lemtis gerai pažinoti iškilųjį skulptorių Antaną Mončį, mūsų kraštietį, kilusį nuo Grūšlaukės, bet gyvenusį ir kūrusį Paryžiuje.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas