Pajūrio naujienos
Help
2015 Vasaris
Pi 291623
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se181522
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar yra iš ko rinkti merą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Skaitytojų dėmesiui! Kviečiame Jus užduoti klausimų kandidatams į Kretingos rajono savivaldybės merus. Kandidatų paprašysime atsakyti į tuos klausimus, kurie surinks daugiausia skaitytojų balsų. Būkite aktyvūs ir savo klausimais prisidėkite prie visuomenės nuomonės apie būsimą Kretingos rajono vadovą formavimo.

Virginijus Domarkas

+6- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+2- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+5- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+1- Ar dar vis galėtumėte iš eilės išvardinti visas politines organizacijas kurioms priklausėte ir kiek tai užimtų laiko?

+3- Ar nepanaudotos Savivaldybės lėšos Šventosios gatvės šaligatviams perkeltos į 2015 metų biudžetą?

Užduota Pagal kokius prioritetus pasirenkate remontuoti gatves mieste.Nesuprantama, kodėl pagrindinės arterijos, tokios kaip Vilniaus gatvė, Žemaitės alėja,Jablonskio,Šventosios yra tragiškos būklės, bet pilama nauja danga kažkur Basanavičiaus gale, tvarkoma Žalgrio gatvė, išasfaltuota atkarpa link Jūsų namų ties Raguviškiais per tiltą.Ar Jūs pats kada vaikštote po Kretingą sovietų laikų sudėtais šaligatviais?Nes einant per juos galima nusisukti kojas.Dar vienas klausimas apie automobilių parkavimą.Ar ketinate ir jei atsakymas teigiamas,tai kada konkrečiai spręsite automobilių parkavimą mieste? Nes žmonės gyvenantys tiek centre, tiek mikrorajone jau nebeturi kur statyt automobilių,Kiemai užgrūsti,auto stovi ant šaligatvių ir tt.Siūlyčiau nepasididžiuoti ir vieną vakarą skirti ekskursijai po Kretingą.Garantuoju pamatytumėte daug nepadaryto darbo, nors esate tiesiogiai atsakingas už jį.

+2- Norėčiau paklausti kokių partijų nariu buvote? Kodėl keitėte partijas?

+3- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

+17- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus saktinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+5- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+3- Laba diena. Gyvenu Melioratorių gatvėje. Kažkada buvo sakyta, kad tankiai gyvenamas rajonas bus aplenkiamas sunkiasvorių automobilių. Buvo sudarytas planas. Jis turėjo praeiti pro Dupulčius. Šiandien toje gatvėje bijau pereiti gatvę, nes ir pėsčiųjų perėjos nėra ties Minijos gatve . Visi rėkiam, daug autoįvykių su pėsčiaisiais, bet patys kalti. Todėl klausiu, kada bus apvažiavimas, nekliudant Melioratorių gatvės? Virgi, būsiu už Tave, jei atsakysi. Gero darbo

+7- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+6- Ka ir kodel noretumet pakeisti Kretingoje?

+8- Kodėl norite tapti meru?

+0- Kiek pakeitete partiju ar ne todel Jus vadina "politine prostitute"?

+0- Seime svarstomas įstatymas visiems miestams įsivesti pagalvės mokestį . Ką jūs manote tuo klausimu ir kokia tai galėtu būti suma.

+1- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

Juozas Mažeika

+8- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+6- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+2- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+1- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+20- Jau senokai esate miesto valdžioje, pasiekėte aukščiausią valdžios laiptelį - mero kėdę.Sutikite, turėjote daug galimybių pakeisti miesto veidą,pritraukti naujų įmonių ir sukurti naujų darbo vietų, sutvarkyti pagrindines miesto gatves, apšviesti perėjas, išspręsti automobilių parkavimo problemas,pastatyti visų taip laukiamą sporto kompleksą.Bet visa tai neigyvendinta.Ar Jums neatrodo, kad laikas būtų užleisti kandidato vietą jaunesniam , energingesniam, įdėjų ir gabumų turinčiam žmogui?Kokiu tikslu vėl brendate i tą pačią upę, jei jau kartą nepavyko?Nejaugi asmeniniai interesai aukčiau eilinių kretingiškių?

+0- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo Mere !

Užduota Viešai deklaravote, kad Jums rūpi turizmo vystymo Kretingoje reikalai, bet per dvi savo kadencijas nesugebėjote mieste įrengti nuorodas ar rodykles, kurios nukreiptų miesto svečius ir turistus į lankytinus Kretingos turizmo objektus, visoje Lietuvoje garsų muziejų Tiškevičių rūmuose.Ar tai yra grandiozinis projektas,kuriam reikalingi ES pinigai? Prašau paaiškinkite kretingiškiams, kuo remiantis nuo dalies NT mokesčio rajono Taryba atleido vieną miesto privataus kapitalo įmonę, kurios apyvarta didesnė nei visas miesto biudžetas, o jos vienas iš vadovų yra rajono Tarybos narys.Negi čia neįžvelgėte jokio interesų konflikto, kai TS-LKD partijos, kuriai Jūs atstovaujate, rinkimų programoje numatyta kovoti prieš korupciją, taip pat deklaravote, kad ginsite viešąjį interesą. Juk už tuos beveik 129 000lt., kurių neteko miestas ir jo žmonės, galėjote mieste įrengti rodykles ir nuorodas, padedančias svečiams ir turistams orentuotis mieste, taip pat atlikti kitus miesto tvarkymo darbus.Kas Jus įpareigojo lengva ranka ir už kokius nuopelnus privačiam kapitalui dovanoti miestiečių pinigus, kurių taip visiems trūksta?

+15- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+0- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+-1- Laba diena. Kur pasiklydo apvažiavimas, suprojektuotas ,, rusų laikais" Melioratorių gatve. Mes gyvenam triukšme.

+2- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+26- Laba diena noriu paklausti ,kodėl tik prieš rinkimus mus paprastus žmones prisimenat, kodėl tik ir agituojat , kad balsuotumėm už jus, ka gero padarėte paprastiems žmoniems

+7- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+2- Ilgai prasėdėjai mero kėdej ir niekada nesprendėt kelio Nasrėnai- Gedgaudžai padengimo asfaltu, mums jau tas kelias įgryso iki kaulo. Jau aplinkiniai kaimai turi asfaltus, kada nes galėsim tuo pasidžiaugti.

+4- Kodėl norite tapti meru?

+1- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

Dalia Martišauskienė

+7- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+5- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+-1- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

+8- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+1- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+0- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+4- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Laba diena. Man patinka Jūsų nuostatos rajono klausimais. Bet nieko negirdėjau apie Melioratorių gatvės apvažiavimą, kuris buvo numatytas. Kur jis dingo? Net perėjos nėra ties Aušros, Minijos gatvėmis. Vasarą vėliau grįžus baisu pereiti, nes prasideda drogų kovos. O mes gyvenam su vaikais, kurie atostogaudmi irgi pasibūna ilgiau.

+1- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+10- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+11- Norėčiau Jūsų paklausti,jei užimtumėte taip trokštamą vietą Savanorių gatvej, ar pasikeistų mieste kelių būklė?Tikiuosi matote, kad ji sparčiai blogėja.Gal net jau tapo prasčiausia visoj Lietuvoj.Kitas klausimas, automobilių parkavimas tiek mikrorajone tiek centre.Kaip manote, kokių pokyčių reikia?Ką manote apie verslą ir investicijas.Kodėl jų nėra?Per visą nepriklausomybės laiką nieko nepastatyta miestiečiams,visi padaryti projektai kainuoja tūkstančius, bet lieka neįgyvendinti.Ar teisinga, lengva ranka nubraukti mokesčius turtingoms įmonėms, jei pinigų biudžete pastoviai trūksta?

Užduota Kodėl jus Žvainiuose nepakalbėjot su susirinkusiais žmonemis , o tik išdalinote lapelius kas tokia esate. Bet su kai kuriais išvažiavote aptarti rinkimų į kitą vietą.Dar nebudama mere jau rušiuojate žmones.Kur ta žmonių merė.

+1- Kodėl norite tapti meru?

+1- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

Jolita Vaickienė

+4- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+7- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+2- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+6- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+31- Jumis kretingiškiai pasitikėjo ir išrinko į seimą, atstovauti jų interesus.Bet per tuos kelis metus mieste niekas nepasikeitė.Nieko naujo nepastatyta ar suremontuota.Eidama administracijos direktoriaus pareigas, žadėjote ,dar 2013 metais, suremontuoti Žemaitės alėjos atkarpą nuo ligoninės iki antro šviesoforo.Įrengti turbo žiedą ir išspręsti intensyvų eismą, kur per dieną, minėtu keliu, pravažiuoja tūkstančiai transporto priemonių.Deja jau 2015, bet pokyčių nėra.Kitas klausimas.Buvote tarybos narė, adm. direktorė, dabar seimo narė, norite būti mere....Kodėl Jūs taip mėtotės ir nebaigiate pradėtų darbų?Gal reiktų sustoti kažkurioje pozicijoje , išsikelti tikslus ir jų siekti? Nepamirškite, kad pastovumas, tai žmonių pasitikėjimas, o jį prarasti galima greitai.

+3- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

Užduota Jūsų frakcija rajono Taryboje buvo vienintelė, kuri pasisakė prieš utopinį bibliotekos projekto įgyvendinimą, viršijantį miesto poreikius ir neturint tam reikalingų lėšų. Ar išrinkta mere pagarsinsite šio projekto atsiradimo Kretingoje istoriją,kas ir kodėl ,,stūmė" šį projektą, inicijuosite jau panaudotų lėšų auditą. Kokius matote šios problemos sprendimo kelius?

+16- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+19- Logiškai mastant, jei Jus išrinks meru,turėtumėt iš savo lėšų apmokėt rinkimų išlaidas į atsilaisvinusįą seimo nario vietą. Kitaip sakant turite gražinti lėšas kurios buvo išleistos Jūsų išrinkimui į seimą.Ar sutiktumėte tai padaryti?

+1- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+1- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+5- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+0- Laba diena. Kada bus apvažiavimas Melioratorių gatve? Išprotėsim vasarą nuo dragų triukšmo. Gero darbo.

+14- Jūsų rinkiminėje programoje prieš Seimo rinkimus nuskambėjo pažadas mažinti Seimo narių skaičių. Kodėl nevykdote pažadų?

+8- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+6- Ar,Jūs, priimdami naujus narius į partijos gretas pažiūrite į tų žmonių pajamų deklaracijas.Kalbu apie Kretingą.Nes kai kurie asmenys turėdami įmones išvis nemoka mokesčių valstybei, o pajamų gauna kelis tūkstančius per metus.Tikriausiai suprantate, kad tai nerealu?Kaip manote, gal vertėtų atydžiau vertinti kandidatus, juk jie atstovauja ne tik patys save?

+5- Kodėl norite tapti meru?

+1- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

Almantas Skruibys

+3- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+11- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+1- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

Užduota Kodėl "Stakretoje" statybininkams moka dvigubai daugiau algos negu pas jumi?

+11- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+1- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+6- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+12- Perziurejus jusu deklaracija, joje matyti menesines pajamos apie 2500 litu.Bet vertybiniu popieriu turite uz puse milijono.Tai klausimas butu toks, kaip sugebejote is tokios menkos algos prisipirkti popieriu uz tokia ispudinga suma?Kitas klausimas, jei jusu alga gan vidutiniska, kaip direktoriaus,, tai kiek uzdirba jusu darbuotojai?

+14- Aš dirbdamas eiliniu darbuotoju įmonėje (aišku, ne jūsų) sumokėjau mokesčių dvigubai daugiau nei jūs. Kaip galėtumėte paaiškinti tokį fenomeną, kad įmonės generalinis direktorius sumoka juokingus mokesčius valstybei? Galbūt jūs algą gaunate vokelyje? Ar tikrai manote, kad galite vadovauti miestui?

+3- Kodėl norite tapti meru?

+1- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

+1- Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę dėl visuotinės rinkliavos mokesčio. Ar ji socialiai teisinga? Daug kartų žmonės skundėsi dėl tokio apmokestinimo. Privalėtume mokėti už paslaugą, o ne už vežamą orą. Nuosavame name 3 asmenų šeima dalinai rūšiuodama atliekas per 2 mėnesius prikrauna konteinerį. Vieno konteinerio kaina išeina apie 48 lt. Ar tai nėra per brangu? Gal būt reikėtų savivaldybei skelbti konkursą ir atsirastų daugiau ir pigiau šią paslaugą teikiančių įmonių. Dabar - monopolija, komunalinis (savivaldybė) kai nėra konkurencijos kiek jiems atrodo reikia tiek ir prašo. Kiek žinau kituose rajonuose konteinerinė sistema, kodėl jiems taip apsimoka o Kretingai ne? Argumentuosite kad žmonės veš šiūkšles į miškus, bet ne visi yra nesažiningi. Gal užteks to "komunizmo" kai visi turime mokėti už negautą paslaugą?

Jurijus Petrovas

+2- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+8- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+2- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+11- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

Užduota Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+10- KIek jūsų ikurtų bendruomenių ar įkurtų draugijų yra ir kokiose jūs nesat pirmininkas iš kur jūsų toks siekimas valdžios, bet ne darbas žmonėms,o tik naudojimasis padėtim ir siekimas naudos sau?

+9- Ponas Petrovai, jusu deklaracija atspindi 4550 litu pajamu per metus.Mokesciu kaip ir nemokejote.Galima spresti, kad siekdamas mero kedes norite paprasciausiai "pasipinigauti", turbut sunku pragyventi metus su tokiom pajamom?

+7- Kodėl norite tapti meru?

+0- Kaip matote sodų bendrijų ateitį (draugystė,akmena ir kitų kur gyvena daug rajono gyventojų) dėl gatvių apšvietimo ir kitų gyvenimo sąlygų kurios yra priklausomos nuo rajono valdžios.

(915) 2015-01-30

Jei pagrindinių produktų kainos įvairiose Europos šalyse santykinai panašios, tai minimalus darbo užmokestis skiriasi net kelis kartus.

Lietuvai įsivedus eurą, gyventojai suskubo lyginti kainas Lietuvoje ir kitose euro zonos valstybėse, tačiau santykinai nedideli pagrindinių maisto produktų kainų skirtumai tik dar labiau išryškino Europos Sąjungos šalių piliečių perkamąją galią, kuri neišvengiamai priklauso nuo minimalaus darbo užmokesčio dydžio, besiskiriančio iki kelių kartų.

„Kai kišenėje turėdavai 30 litų, aiškiai žinodavai, kiek ir ko gali už juos nusipirkti, o su 10 eurų banknotu nebeaišku, ar apskritai verta eiti į parduotuvę“, - svarstė vydmantiškė Vaida Bendikė, tebesipratinanti prie naujos Lietuvos valiutos.

Noras pirkti - sutramdytas

Kainų kilstelėjimą V.Bendikė sakė pajutusi dar prieš įvedant eurą, o po sausio 1-osios didesnio kainų šuolio nepastebėjo. Mintyse eurus į litus versti jau nustojusi jauna mama tikino, kad graužtis dėl pakilusių kainų nematanti reikalo, nes kasdienį pirkinių krepšelį vis tiek tenka nusipirkti.

„Taupyti galima nebent nesvarbių produktų sąskaita, tačiau, jei perki maistą vaikui, rinksiesi sveikesnį, geresnės kokybės produktą ar tą, kurį mažylis mėgsta“, - sakė vydmantiškė.

Kasdienėms maisto išlaidoms V.Bendikė teigė išleidžianti apie 10-15 eurų. Savaitgaliais, kai su šeima išsiruošia ilgesnio vartojimo prekių, - ir visus 50. Galvoti apie tai, kokių nebūtinų prekių pasikeitus valiutai reiktų atsisakyti, V.Bendikei jau nebereikėjo, nes taupyti ir pirkti apgalvotai ėmė dar gimus vaikui.

Kita vertus, socialine darbuotoja Palangos miesto globos namuose dirbanti Vaida pastebėjo smarkai sumažėjusį globotinių norą pirkti.

„Senyvo amžiaus žmonės sunkiai orientuojasi - jie mato, kad gauna mažiau pinigų, vadinasi, ir pirkti gali mažiau“, - sakė V.Bendikė. Praėjusiais metais Vaidai teko išbandyti ir lenkiškų parduotuvių asortimentą, kuris šiuo metu domina vis daugiau tautiečių. Moters teigimu, Lenkijoje gal ir pigu, tačiau gyvenantiems pajūrio krašte važiuoti tokius tolimus atstumus neapsimoka, nebent planuojama pirkti dideliais kiekiais.

„Prekių kokybė Lenkijoje tikrai prastesnė. Klaidina ir didesnės prekių pakuotės. Tiesa, pigesnis sūris, pramoninės prekės, buitinė chemija. O mėsa – nevalgoma“, - patirtimi dalijosi V.Bendikė.


Mindaugas Nausėda:

- Pats dirbu senelių namuose ir žinau, kad yra daug žmonių, kuriems gyvenimas nedavė vaikų, jiems ši įstaiga tikrai reikalinga ir yra vienintelė išeitis. Žinoma, atsitinka, kad senoliai turi atžalų, tačiau šie nerodo noro rūpintis tėvais. Tokius vaikus reikėtų motyvuoti grąžinti simbolinę skolą savo tėvams už visą rūpestį, kurį gavo per gyvenimą.

Gedeminas Stonys:

- Tėvai mus užaugino, vadinasi, ir mes turime skirti jiems dėmesio, kai to labiausiai reikia. Būna išskirtinių atvejų, kai vaikai neturi galimybės prižiūrėti savo tėvo ar mamos – pavyzdžiui, gyvena vieno kambario bute. Kaip bebūtų, garbios senatvės sulaukę mūsų tėvai verti taip pat garbingai ir numirti - su savo vaikų, artimųjų priežiūra.

Ilona Pilibaitienė:

- Pirmiausia, reiktų paklausti, ko nori patys tėvai. Vieniems jų užsikrauti vaikams ant galvos – didesnė bausmė negu gyvenimas globos namuose. Yra ir tokių, kuriems senelių namuose net patinka. Tiesa, daug kas priklauso nuo tokios įstaigos sąlygų. Bet kokiu atveju vaikai privalo pasirūpinti savo tėvais, ar patys pagelbėdami, ar surasdami patogius senelių namus.

Sofija Sakavičienė:

- Aš gyvenu su dukra, bet kol kas dar prisižiūriu pati. O jei jau atsitiks taip, kad nebepajėgsiu, neabejoju, kad pagelbės vaikai. Į senelių namus nenorėčiau, nors iš vienos pusės būtų neblogai - būtų daugiau bendravimo. Dabar jo šiek tiek trūksta, dukra išeina į darbą, o aš lieku viena, gerai, kad bent į miestą retkarčiais išvažiuoju.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Po publikacijos „Padidintas mokestis gydys piktžaizdes“ („Pajūrio naujienos“, 2015-01-23) Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika neigia verslininko, viešbučio „Mėguva“ savininko Algimanto Bružo straipsnyje rajono valdžiai mestus kaltinimus dėl prievartinių mokesčių.


Iš Kelių direkcijos – geros žinios

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Aktualijos

Šią savaitę rajono meras Juozas Mažeika kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku šalies Kelių direkcijoje aptarė mūsų rajono kelių bei gatvių perspektyvą. Geromis žiniomis iš šios institucijos buvo pasidalinta, rajono tarybai tvirtinant ir mero, ir Savivaldybės direktoriaus 2014 m. veiklos ataskaitas.


„Pajūrio naujienų“ internetiniame tinklapyje www.pajurionaujienos.com skaitytojai turi galimybę užduoti rūpimus klausimus bet kuriam iš šešių kandidatų į merus. Skaitytojas gali balsuoti už jam patikusį kito užduotą klausimą, spustelėjęs pliusą, ir atvirkščiai – minuso paspaudimu gali naikinti nepatikusį klausimą. Iš vieno kompiuterio prie to paties klausimo galimas tik vienas paspaudimas.


Rajono politikai verslui nuolaidžiauti nelinkę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Savivaldybėje

Vakar įvykęs rajono Savivaldybės tarybos posėdis tarsi alsavo priešrinkimine ramybe – rajono politikai dirbo „nesikandžiodami“ vienas kitam ir sprendimus priimdami vieningu rankų pakėlimu. Tačiau dėl sprendimų, susijusių su rajono verslo gerove, politikai nuolaidžiauti nebuvo linkę.


Ūkininkų šeimą į priekį veda optimizmas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kartenos miestelyje ūkininkaujantys Daiva ir Saulius Gaudučiai gyvena pagal savo filosofiją: visko turėti tiek, kiek užtenka, džiaugtis kiekviena diena ir kuo mažiau skųstis.


Žemdirbiai svarsto, ar tikrai gali būti, kad jiems skirtą dyzeliną apmokestins akcizu?

Iki šiol savo technikai jie galėjo naudoti maždaug trečdaliu pigesnį dyzeliną, negu šiuo kuru varomų automobilių vairuotojai. Tačiau vadinamąjį „žaliąjį“ dyzeliną užsimota pabranginti.

Akcizų įstatymo pataisą užregistravusios žemės ūkio ministrės darbietės Virginijos Baltraitienės teigimu, nustatyti minimalų dyzelino žemdirbiams akcizą – 21 eurą už 1 toną – reikalauja Europos Sąjungos direktyvos.

„Ši direktyva aktuali visai Europos Sąjungai, ne vien tik Lietuvai. Tik kažin, kodėl iki šiol tiek Žemės ūkio, tiek Finansų ministerijos tylėjo, juk jos apie tai žinojo seniai“,– „Pajūrio naujienoms“ komentavo Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus.

Jo nuomone, jeigu Seimas pritars, nieko nepakeisi, teks paklusti. Tokiu atveju už dyzeliną žemdirbiai mokės daug brangiau, negu dabar. Pasak A. Stonkaus, vasario 6 d. Lietuvos ūkininkų sąjungoje įvyks susirinkimas, kuriame bus aptartas ir šis žemdirbiams aktualus klausimas.

„P. n.“ informacija


Sausio 27 d. Lietuvos žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės pasirašytu įsakymu, gyvulius parduodant skersti nebereikalaujama, kad ūkininkai juos ūkyje būtų išlaikę 60 dienų einamaisiais metais. „60 dienų išlaikymo taisyklė lieka galioti, bet nebūtinai einamaisiais metais“,– taip naują tvarką paaiškino rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Aurelija Jurgutienė.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Alfonsas Vaišnoras informavo, kad, Lietuvoje įvedus eurą, paskeitė mokesčiai už technikos apžiūrą.

Traktoriaus, savaeigės ir žemės ūkio mašinos techninė apžiūra dabar kainuoja 4,3 Eur, traktoriaus priekabos – 2,3 Eur. „Valstybės rinkliava už pirmąją vienetinės gamybos traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos techninę apžiūrą didinama du kartus, o už šių priemonių apžiūrą ne pagal grafiką papildomai imama 5,7 euro“ ,– aiškino A. Vaišnoras.

Už traktoriaus, savaeigės mašinos (priekabos) techninės apžiūros talono dublikato išdavimą dabar reikia mokėti 1,4 Eur; už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos valstybinio numerio ženklo išdavimą – 10 Eur; už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos įregistravimą – 13 Eur; už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos registracijos liudijimo dublikato išdavimą – 4,3 Eur; už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos duomenų keitimą LR traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre – 9,5 Eur.

„P. n.“ informacija


Pažintis su nauju specialistu

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Kretingos rajono žemės ūkio skyriuje vyresniuoju melioracijos specialistu prieš tris savaites dirbti pradėjo Liutauras Mockus.

Kompensuos palūkanas

 • Žemė ir ūkis

Kretingos rajono žemės ūkio vyresnioji specialistė Aurelija Jurgutienė informavo, kad pagal Savivaldybės direktoriaus įsakymu patvirtintą vertybių sąrašą žemdirbiams kompensuojama dalis kredito palūkanų už trumpalaikiam turtui įsigyti suteiktus kreditus ne ilgesniam kaip 2 metų laikotarpiui. Kreditams, paimtiems po 2014 m. rugpjūčio 6 d., prašymus Žemės ūkio skyriui reikia pateikti ne vėliau kaip praėjus 2 mėn. po pirmos palūkanų sumokėjimo dienos, kompensuojama 80 procentų sumokėtų palūkanų.

Taip pat kompensuojama dalis palūkanų, sumokėtų už investicinius kreditus bei lizingo paslaugas, dėl kurių nėra suteikta Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija. Paraiška Savivaldybės administracijai pateikiama sudarius kredito arba lizingo paslaugų sutartį, bet dar nepadarius tinkamų finansuoti išlaidų.

Dėl dalies palūkanų, sumokėtų už investicinius kreditus ir lizingo paslaugas kompensavimo, jei suteikta Garantijų fondo garantija, dokumentai teikiami kredito arba lizingo bendrovėms.

Bus kompensuojama dalis palūkanų ėmusiems paskolą žemės ūkio paskirties žemei įsigyti, jeigu perkamas sklypas leis sustambinti naudojamą žemės ūkio paskirties žemės sklypą.

„Be to, bus mokamos kompensacijos ir garantinio užmokesčio kreditų gavėjams, ir už ilgalaikius kreditus, suteiktus be Žemės ūkio paskolų garntijų fondo garantijos“,– teigė vyresnioji specialistė.

“P. n.“ informacija


Nuo vasario 10 iki balandžio 30 d. pieno gamintojams, patyrusiems nuostolių dėl Rusijos Federacijos taikomo pieno gaminių importo embargo, laikinoji parama bus mokama iš dviejų šaltinių: Europos Sąjungos (ES) biudžeto lėšų, neviršijant 48 mln. 590 tūkst. 881 Lt (14 mln. 72 tūkst. 892 Eur) ir Lietuvos Respublikos (LR) valstybės biudžeto lėšų, neviršijant 30 mln. Lt (8 mln. 688 tūkst. 600 Eur).


Kretingos muziejaus Žiemos sodo Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė įsitikinusi: ir viduržiemį galima pasidžiaugti gėlių žiedais. Ir ne tik pasidžiaugti – artėjant šv. Valentino dienai, vidužiemio gėlės tinka ir jausmams įrodyti.


Vakar, tik prasidėjus snygiui, Valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos tarnyba į darbą išsiunė 7 mašinas, kurios magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose keliuose barstė druską bei druskos ir smėlio mišinį.

Tarnybos viršininko Artūro Meškio teigimu, mašinos buvo išsiųstos, vos tik pradėjus pustyti, o tai įvyko apie 7 val. ryto. „Kai pradeda snigti ar pustyti naktį, mūsų barstomosios darbą pradeda jau apie 4 val. ryto“,– sakė jis.

Iš viso keliams barstyti vakar buvo sunaudota 60 t druskos ir 30 t smėlio ir druskos mišinio.

„P. n.“ informacija


Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų ansamblis, vadovaujamas mokytojo Večeslavo Krasnopiorovo, dalyvavo III respublikiniame Europos menų festivalyje „Vokietija“, kuris buvo surengtas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokių teatre.


Eiles ir vertimus dedikavo Lietuvai

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kultūra
Maskvoje gyvenanti poetė ir vertėja Jelena Pečerskaja prisipažino, jog kurti ją įkvepia Lietuvos gamta, istorija, tautosaka.

Rusijos sostinėje Maskvoje gyvenanti poetė ir vertėja Jelena Pečerskaja su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais pasidalino džiaugsminga naujiena – išreikšdama savo meilę mūsų šaliai, kalbai ir papročiams, ji išleido poezijos knygelę, kurioje – per 20 Lietuvoje parašytų eilėraščių, turinčių dvigubus – rusiškus bei lietuviškus – pavadinimus, bei mėgstamiausi vertimai.

Vieno tūkstančio egzempliorių tiražu išleistame 48 puslapių leidinyje vietos surado Bernardo Brazdžionio, Juditos Vaičiūnaitės, Henriko Čigriejaus, palangiškių poetų Vytauto Kuso ir Meilės Sposmanytės eilių vertimai bei skyrius „Žemaičių balsai“, kuriame surastume į rusų kalbą išverstus mūsų kraštiečių poetų Nijolės Rimkienės, Adomo Stoncelio, Irenos Grabienės, Gabrielės Šaulytės, Juozo Maksvyčio eilėraščius. Ši poezijos ir vertimų knygelė dedikuota „Mielai Lietuvai ir mano draugams“.

J.Pečerskaja yra Maskvos rašytojų sąjungos narė, poetė, vertėja, profesionali anglų kalbos dėstytoja, Lietuvą suradusi prieš 15 metų, kai atvyko pailsėti į Palangą. Būtent Lietuvoje, prisipažino poetė, ją ir aplankanti poezijos mūza, viešėdama mūsų šalyje ji veda kelionių užrašus, o patirti įspūdžiai ir nepakartojamas gamtos grožis uždega kūrybai. Savarankiškai mokydamasi lietuvių kalbos, ji nuolat daug skaito lietuvių pasakų, poezijos. Į rusų kalbą lietuvių poeziją versti pradėjo prieš 6 metus.

J.Pečerskajos lietuvių poezijos vertimus jau išspausdino tokie prestižiniai Rusijos literatūros žurnalai, kaip „Novyj mir“ („Naujasis pasaulis“) ir „Družba narodov“ („Tautų draugystė“).


„Puikiai dainuojančių, gerai atrodančių, judančių ir vokalo studijas baigusių atlikėjų yra apstu, tad „prasimušti“ ir tapti žinomu be aplinkinių bei prodiuserių pagalbos - tikrai sunku“, - teigė kretingiškė Agnė Bubilaitė, savo jėgas išbandžiusi muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ scenoje. Anot jos, negana to, žmonės dažniau pastebi tai, ką darai blogai, ir nemato teigiamų pusių. Tai gali stipriai demotyvuoti jauną atlikėją.


Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba iki vasario 18 d. kviečia siūlyti kandidatus „Jaunimo apdovanojimams 2014“. Kovo mėnesį penktąkart vyksiančiame renginyje bus pagerbti metų Jaunimo lyderis, Jaunimo darbuotojas, Jaunimo draugas, Jaunimo iniciatyva ir Jaunimo nakties renginys.


Pranciškonų gimnazijos trečios klasės gimnazistai Skirmantas Stonkus ir Dalius Rudys užsimojo savo baigiamąjį metinį projektinį darbą paversti švente 150 moksleivių iš viso regiono mokyklų. Iniciatyvių vaikinų žodžiais, renginys „Para su gimnazija“ - ne tik būdas viešinti Pranciškonų gimnaziją, bet ir geras pavyzdys jaunimui, motyvuojantis veikti ir įgyvendinti savas idėjas.


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, atlikę narkotinių medžiagų testus dvylikoje Klaipėdos mokyklų, net devyniose jų aptiko marihuanos pėdsakų. Ar ši prevencijos iniciatyva galėtų atkeliauti ir į Kretingos bendrojo lavinimo įstaigas, kol kas neaišku, tačiau kalbinti rajono mokyklų vadovai tam neprieštarautų.


Klaipėdos universiteto trečiakursei Eglei Liebutei pusmetis, praleistas „Erasmus+“ studentų mainų programoje Danijoje su jaunimu iš 11-os Europos šalių bei Japonijos ir Kolumbijos, įsimins kaip vienas gražiausių laikotarpių gyvenime.


Nepraėjo nė 3 dienos, kai Kretingos policijos komisariato pareigūnai išaiškino, kas yra tas vyras, praėjusį sekmadienį skambinęs Bendrosios pagalbos telefonu ir melagingai pranešęs apie Kretingos miesto Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje padėtą sprogmenį.

Anot Policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininko Nerijaus Japerto, tai – 69-erių Kretingos miesto gyventojas, kurio pavardė kol kas neatskleidžiama. Apklausiamas žmogus teigė buvęs neblaivus ir apie nevykusį pokštą nieko neprisimenąs, tačiau neneigė, kad galėjo meluoti. Policijoje vyksta ikiteisminis tyrimas.

Į melagingą žinią buvo reaguota kaip į tikrą – prie pastato Vilniaus g. Nr. 8, kuriame, be bibliotekos, įsikūrusios ir kitos įstaigos – Kretingos miesto seniūnija, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Švietimo skyrius, buvo iškviesti jų vadovai, nedelsiant atskubėjo ugniagesiai-gelbėtojai, policija. Dviem valandoms Vilniaus gatvėje buvo sutrikęs eismas, antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai ieškojo sprogmens, tačiau jo taip ir nerado.

Už melagingą pranešimą ir tarnybų iškvietimą vyriškiui teks atsakyti.

„P. n.“ informacija


Užvakar apie 15.30 val. Tūbausių kaime esančioje T. Pociaus baldų įmonėje darbo metu sunkiai susižalojo 1962 m. gimęs Juzumų kaimo gyventojas – jį prispaudė baldų plokštės.

Vyriškis buvo atvežtas į Kretingos ligoninės Priėmimo skyrių, tolesniam gydymui išgabentas į Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyrių, tačiau kitą dieną mirė.

Nelaimės aplinkybės tiriamos.

„P. n.“ informacija


Rajono moksleivių tinklinio pirmenybėse. Jaunių grupėje lyderio pozicijų neužleidžia KTVM komanda. Ji priešpaskutiniame ture įveikė „Jurgio Pabrėžos univer. gimn.-I“ komandą. Antrame rate „Jurgio Pabrėžos univer. gimn.–II“ komanda 3:1 atsirevanšavo „Pranciškonų gimn.“ už pralaimėjimą I rate, o „Salantų gimn.“ tinklininkai turėjo pripažinti „Darbėnų gimn.“ pranašumą.

„Darbėnų gimn.“ – „Salantų gimn.“ – 3:0 (25:18; 25:17; 25:18); „Jurgio Pabrėžos univer. gimn.-II“ – „Pranciškonų gimn.“ – 3:1 (29:27; 16:25; 25:22; 25:14); KTVM – „Jurgio Pabrėžos univer. gimn.“ – 3:1 (25:11; 25:19; 23:25; 25:21).


Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos berniukų komanda, treniruojama Gedimino Petrausko, mūsų rajono garbę apgynė Skuode įvykusiose bendro ugdymo mokyklų jaunučių zoninėse krepšinio varžybose: nugalėję Skuodo Prano Žadeikio ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijų komandas, kretingiškiai pateko į tarpzoninį varžybų turą.


Kretingos muziejaus Žiemos sode nuo sausio vidurio apsigyveno 2 papūgėlės – raudonskruosčiai agaporniai. Paukščius muziejui padovanojo kretingiškė Rasa Lazdauskaitė.

„Išgyvenusi savo amžių – beveik 12 metų, o tiek raudonskruosčiai agaporniai ir gyvena – nugaišo mūsų Krizė Barbora. Ištrūkusi iš narvelio paskutinę savo gyvenimo dieną ji praleido laisvėje“, - kviesdama naujoms papūgėlėms išrinkti vardus, sakė muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.

Elektroninių laiškų adresu j.terteliene@kretingosmuziejus.lt su siūlomais vardais muziejus laukia iki vasario 10 dienos, papūgėlių vardynas Žiemos sode planuojama surengti vasario 12 dieną 14 val.

Raudonskruosčių agapornių porelė – ne vieninteliai Žiemos sodo gyvojo kampelio gyventojai: sodo baseinuose plaukioja raudonausiai vėžliai, japoniški karpiai, sterlė, žuvis vegetarė kolosoma, šeriama vien obuoliais ir agurkais. Stebėti gyvūnus, jų elgesį labiausiai mėgsta mažiausi sodo lankytojai – vaikai.

„P. n.“ informacija


Pasveikino dar vieną ilgaamžę

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Jubiliejai

Užvakar Darbėnų seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, seniūnijos socialinio darbo specialistė Aldona Kairienė, Nausėdų kaimo abiejų bendruomenių pirmininkės Justina Gricienė ir Irena Gricienė, taip pat kaimynė Zofija Jablonskienė 90-mečio proga pasveikino Nausėduose pas dukrą gyvenančią Zofiją Simonaitienę.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas