|
Europarlamentarė Rasa Juknevičienė: „Rusija nori pasaulyje sukelti kuo daugiau chaoso“
Apie žmoniją sukrėtusią „Hamas“ ataką prieš Izraelį, kam ji naudinga, ar dėl šio naujo karinio konflikto nesusilpnės NATO bloko, kitų valstybių dėmesys, parama su agresore Rusija kovojančiai Ukrainai, kalbėjomės su Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos pirmininko pavaduotoja, buvusia LR krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene. Rasa Juknevičienė: – Nukirstos vaikų galvos, paimta apie 150 įkaitų, nužudyti šimtai ir sužeisti tūkstančiai izraeliečių, jų artimųjų kančia – negali būti pateisinimo tokiems nusikaltimams. Tad bandymai pateisinti „Hamas“ atakas man yra tas pats, kas pateisinti Holokaustą. Mūsų politinė grupė Parlamente yra visiškai vieninga, mes solidarizuojamės su Izraeliu šią sunkią valandą. Akivaizdu, kad mes, demokratijos, esame kare, į kontekstą turime žvelgti globaliai. Europos Sąjunga (ES) turi labai pergalvoti dėl jos lig šiol Palestinos valstybei skirtos paramos. Dabar keliamas klausimas, kaip atsitiko, kad „Hamas“ teroristai savo požeminiuose tuneliuose galėjo šitiek ginklų sukaupti. Ne pirmą kartą EP buvo keliamas klausimas dėl ES paramos palestiniečių mokykloms, pavyzdžiui, už tą paramą išleistuose vadovėliuose skatinama neapykanta žydų tautybės žmonėms. „Hamas“ atakos tikslas – pažeminti, išprovokuoti Izraelį. Izraelis, žinoma, atsakys labai griežtai, ir „Hamas“ tai žinojo. Todėl būtent ši teroristinė organizacija yra atsakinga ne tik už Izraelio žmonių, bet taip pat – už palestiniečių kančias. Beje, kur yra Palestinos prezidento Abaso žodis?
Kyla klausimas, kam buvo naudinga tokia „Hamas“ ataka? Neabejotina – už „Hamas“ pirmiausia stovi Iranas. Iš šios valstybės eina 90 proc. visokios paramos „Hamas“. Manoma, kad būtent Iranas ir buvo tas, kuris labiausiai sukurstė „Hamas“ atakuoti, nes jiems nerimą sukėlė gerėjantys santykiai tarp Izraelio ir Saudo Arabijos bei kitų regiono arabų valstybių. Iranas padeda Rusijos agresijai prieš Ukrainą. Akivaizdus yra ir Rusijos interesas, ji beje, kol kas yra labiausiai laiminti šioje situacijoje, nes nukreipiamas pasaulio dėmesys nuo jos karo prieš Ukrainą, taip gali būti siekiama išsklaidyti Ukrainą remiančių JAV ir Vakarų pasaulio valstybių jėgas, resursus. Matome, kaip Rusija stengiasi atidaryti kuo daugiau frontų. Štai rugsėjį buvo labai paaštrėjusi įtampa tarp serbų ir Kosovo, būta šaudynių, ir šiandien situacija ten tebėra įtempta. Neramu Pietryčių Azijoje dėl Kinijos agresyvių veiksmų Taivano atžvilgiu. JAV įsipareigojusios ginti Taivaną. Ir Rusija visuose tuose frontuose vienaip ar kitaip dalyvauja.
„Hamas“ grupuotė daugelio valstybių pripažinta teroristine, be Irano ir Rusijos pagalbos to nebūtų suplanavusi ir padariusi. Ji nukreipta ir prieš pačius palestiniečius. Iranas yra ta valstybė, kuri iš esmės ir subūrė „Hamas“, juos palaiko. Noriu priminti, kad prieš kelias savaites iki „Hamas“ įsiveržimo į Izraelį „Hamas“ lyderiai lankėsi Maskvoje ir susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Ką sako ši žinutė? Ko tikisi Rusija? Šiomis dienomis šmėstelėjo aukštų JAV pareigūnų pranešimas, kad Iranas yra per savaitę nuo branduolinio ginklo sukūrimo. Ne už dyką Iranas teikia dronus Ukrainai niokoti. Iš pat pradžių buvo įtarimų, kad Rusija už tai atsilygina tiekdama Iranui branduolinio ginklo gamybai trūkstamus komponentus. Rusija nori pasaulyje sukelti kuo daugiau chaoso – kuo chaoso daugiau, tuo jai geriau. Prisiminkime, koks nuožmus buvo karas Sirijoje, kai, įsikišus, stojus Bašaro al Asado pusėn ir įsisiautėjus Rusijai, buvo nužudyta per 600 tūkst. šios šalies gyventojų, 2015 m. sunaikintas Alepo miestas, kilo pabėgėlių iš Sirijos krizė. Tai buvo labai panašu į savotiškas Rusijos karines pratybas, kai tolimo nuotolio raketas iš Kaspijos jūros leido į Siriją, „treniravosi“ žudydami taikius žmones. Dar vienas karo prieš mus įrankis – migracija. Labai gaila, kad Europos kairieji, „žalieji“ gyvena kažkokiame paraleliniame pasaulyje ir tiesiog nemato, kad migracija gali būti naudojama kaip ginklas, permetant tuos pačius teroristus. Svarbu, kad ES užlopytų teisės aktuose skyles, leidžiančias jiems patekti į ES teritoriją. Mūsų šalies Vidaus reikalų, Užsienio ministerijos atkakliai siekia, kad ES dokumentuose būtų apibrėžta, kad migrantai yra tam tikra karo priemonė. Daug diskusijų apie migraciją Europos Parlamente buvo ir šiomis dienomis – man teko kalbėti įtvirtinant Lietuvos poziciją. Vien fizinės sienos nuo šio ginklo neapsaugos. Tą parodo pastarieji įvykiai Izraelyje, kai iš rikiuotės buvo išvesta visa moderni sienos elektronika, ir kariai stebėjimo kamerose nieko nebeįžvelgė, o tada ir pasipylė ginkluoti banditai, naikindami pakeliui viską, grobdami įkaitus. Pastarųjų dienų įvykiai Artimuosiuose Rytuose akivaizdžiai parodo, kad terorizmo šaknys yra teroristinėse valstybėse. Jeigu nenugalėsime Rusijos, karą Vakarams paskelbusio Irano, tik laiko klausimas, kada tie teroristai atsiras ir mūsų kieme. Vakarinėse Afrikos valstybėse su Rusijos vėliavomis ir Putino portretais įvyko perversmai. Rusijos karas prieš Ukrainą yra Vakarų, ypač ES egzistencinis karas. Už mūsų taiką ukrainiečiai moka savo krauju.
Lietuvos vidaus politikoje nerimą kelia veikėjų Lietuvoje skleidžiamas melas, ateinantis iš tų pačių Rusijos propagandos kanalų. Tas melas nėra atvirai prorusiškas, bet gudriai įvilktas į visuomenei aktualias, ją „kaitinančias“, kaip antai, LGBT, kitas temas. Per skleidžiamą neapykantą, sąmokslo teorijas žmones siekiama supriešinti, kelti jų nepasitikėjimą demokratinėmis vertybėmis, taip pat ir parama Ukrainai, sklinda antisemitizmas. Žmones lengva pagauti: „Kiša pinigus Ukrainai, geriau mums atiduotų.“ Bet šiandieną mūsų gynyba yra jie – ukrainiečiai, o gynyba kainuoja. Kiekvienas Ukrainai skirtas euras yra pinigai mūsų pačių saugumui. Ir ne pinigai, o žmonių kraujas yra didžiausia to kaina. Dieve, duok, kad jo lieti netektų.
|