Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Iš ansamblių konkurso grįžo su apdovanojimais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2015-02-13

Kretingos meno mokyklos saksofonininkų ansamblis „Sakret“, vadovaujamas Laimono Staniaus, bei mušamųjų instrumentų ansamblis, vadovaujamas Večeslavo Krasnopiorovo, sėkmingai pasirodė III respublikiniame instrumentinių ansamblių konkurse „Karamelė“, kuris buvo surengtas Kelmėje ir skirtas Vasario 16-ajai.

Kelmėje įvykusiame ansamblių konkurse „Karamelė“ Kretingos meno mokyklai atstovavę saksofonininkai.

Pastarojo pedagogo ugdomi perkusininkai Karolina Skėrytė, Ugnius Skučas, Dovydas Jonas Šulskis, Domantas Ulevičius ir Nedas Urniežius į Kretingą parvežė I laipsnio diplomą.

„Šiame konkurse dalyvavome pirmą kartą. Patyrėme, jog tai – labai gera proga „užsikabinti“ naujiems kolektyvams, o mes kaip tik tokie ir esame – saksofonininkai susibūrėme šių mokslo metų lapkritį, bet jau spėjome sudalyvauti keliuose koncertuose, perkusininkai – dar irgi jaunas ansamblis. Pagrindinis vertintojas Šiaulių universiteto muzikos pedagogikos profesorius Rytis Urniežius taip įvardino pagrindinį konkurso tikslą – uždegti vaikus, kad jie ir toliau norėtų mokytis muzikos, dalyvauti kituose konkursuose, – teigė L. Stanius. – Vienas konkurso reikalavimų – kad ansambliuose negrotų mokytojai. Taigi vaikai turėjo galimybę pasitobulinti, pasitikrinti savo jėgas“.

Konkurso rengėjų vienas iš pageidavimų buvo sugroti lietuvių kompozitorių kūrinį. Saksofonininkai šį reikalavimą išpildė, sugroję L. Staniaus saksofonui ir S. Stanienės fortepijonui aranžuotą Sigimanto Žentelio kūrinį „Agentas 007“, jų programoje skambėjo ir Martha Mier „Džeksono gatvės bliuzas“. Mušamųjų instrumentų ansambliui sėkmę garantavo Nils Rohwers „Marimba+6“ ir Eckhard Kopetzki „Būgnų šokis vasaros stotelėje“.

Konkursas vyko paraleliai dviejose salėse, iš viso jame dalyvavo 62 ansambliai. L. Staniaus nuomone, kretingiškiai publiką ir komisiją patraukė savo improvizacijomis bei išgryninta ansamblių sudėtimi, kuri ryškiai išsiskyrė tarp mišrių kolektyvų. Kovo 25 d. Kretingos meno mokyklos saksofonininkai pasirengę vykti į konkursą, kuris rengiamas Plungėje.

Koncertai svarbioms datoms paminėti

Kretingos meno mokyklos auklėtinių koncertas, skirtas Vasario 16-ajai, šiomis dienomis suskambės mokykloje-darželyje „Žibutė“: koncertuos šią ugdymo įstaigą tebelankantys ar lankę mokiniai.

Toks koncertas rengiamas jau antrus metus ir greičiausiai taps nuoseklia tradicija. Jis bus pradėtas mokyklos himnu, sukurtu Aloyzo Žilio, ir baigsis visų kartu sugiedota „Tautiška giesme“.

Koncertui vaikus parengė įvairių disciplinų pedagogai: Visvaldas Stirblys, Dalia Pocienė, Kilnutė Skripkauskienė, Silvija Stanienė, Laimonas Stanius, Vilija Vitkauskienė, koncertmeisterė – Vigilija Smilgytė-Mockevičienė.

Tęstinis muzikos projektas, vykdomas aštuntus metus ir inicijuotas muzikos pedagogės Adolfinos Varkojienės, skirtas Kovo 11 dienai, bus surengtas lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ – Kretingos meno mokyklos mokiniai koncertuos darželinukams ir šios įstaigos pedagogams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas