Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaimo gyvenimo kokybė priklauso nuo bendruomenės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2012-11-13

Pirmoji Kretingos rajono kaimo bendruomenė „Imbariečių draugija“ atšventė savo veiklos 10-metį. Jubiliejinį vakarą netrūko padėkos žodžių bendruomenės įkūrėjams, rėmėjams, nariams, bendruomenei talkinantiems savo darbu, netrūko muzikos, poezijos bei gražaus pabendravimo prie pačių suneštų vaišių.

Moterų ansamblio „Imbarietės“ lyrinė daina šildė vakaro dalyvių sielas.

Kūrybingų žmonių kraštas

Poezijos posmai, kuriuos imbariečiams skaitė vakaro vedančiosios Daiva Stonkuvienė ir Jadzė Venckuvienė, įspūdingi šokiai, padovanoti sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjų Pauliaus Voveraičio ir Eglės Padagaitės, vietinio moterų ansamblio „Imbarietės“ lyrinės dainos buvo įžanga į svarbų visai bendruomenei įvykį, kai 10-mečio proga sukurtą bendruomenės vėliavą pašventino Salantų parapijos klebonas Petras Smilgys.

Vėliavą pasiuvo Janina Venckienė, o meninę idėją sukūrė kraštiečio Prano Kasperaičio žmona Loreta.

Kad Imbarės krašto žmonės – sumanūs bei kūrybingi, liudija ir kiti jų darbai: vakaro dalyviai su malonumu pasiklausė iš Imbarės kilusių Prano Kasperaičio ir jo sesers Laimos muzikavimo, vietinės poetės Aldonos Anužienės specialiai bendruomenei sukurto eilėraščio, aktyviausi bendruomenės nariai ir geradariai buvo apdovanoti kūrybiniais darbais - Ainos Brazdeikienės floristiniais paveikslais bei Augustino Zaleckio drožiniais, savo kasdieniu triūsu gyvenimą gražina, savo sodybas puoselėja žvainiškiai Silva ir Darijus Kelpšos, Danguolė ir Stasys Paulauskai, Vanda ir Ferdinandas Kaubriai, Irutė ir Juranas Venslauskiai, Jadzė ir Liudas Venckai, Daiva ir Arūnas Stanevičiai, imbariečiai Stasė ir Augustinas Zaleckiai, Gražina ir Justinas Selkauskiai, Silva ir Gaimantas Stankevičiai, Sigutė ir Adomas Gikarai iš Gaivališkės, Vilma ir Artūras Rimkai iš Skaudalių, Stasė ir Keistutis Kieteliai iš Reketės, Bronelė ir Artūras Meškiai, Vacytė ir Bronius Katkai, Jūratė ir Audrius Indriuškos iš Gargždelės kaimo. Daina ir kūrybiniais sumanymais štai jau penkerius metus dalinasi moterų ansamblis „Imbarietės“: Grasilda Kniūkštienė, Janina Motužienė, Marina Jokubauskienė, Jadzė Venckuvienė, Renata Gaučienė, Danutė Budrikienė, Virga Stonkienė, Brigita Petrauskienė, Janina Venckienė, Aldona Bertašienė, Gražina Selkauskienė.

„Visi jie savo darbais puošia mūsų kraštą, praturtina bendruomenės gyvenimą“, - įsitikinusi „Imbariečių draugijos“ pirmininkė renginių organizatorė Aušra Dvarionienė, bendruomenei vadovaujanti nuo 2011 m. lapkričio.

Idėja virto realybe

Imbarės seniūnijos seniūnaičio ūkininko aktyvaus bendruomenės nario Adomo Gikaro teigimu, idėją įkurti bendruomenę prieš 10 metų į kaimą atvežė Marina Jokubauskienė. Jai pritarė imbariškė Bronė Buivydienė, kuri, supirkdama iš gyventojų pieną, ragino juos iškilusias problemas spręsti kartu.

Bendruomenės jubiliejui pasiūtą vėliavą pašventino Salantų parapijos klebonas Petras Smilgys.

„Mes bendruomenę steigti ir pradėjome nuo problemų, kai buvo būtina atsilaikyti prieš pieno perdirbėjus dėl mažų pieno kainų, - prisiminė A.Gikaras. – Taip pamažu žodis po žodžio ir gimė bendruomenė – pirmoji rajone. Mūsų buvo nedaug, bendruomenės taryba ir ta tebuvo iš trijų žmonių. Džiaugiuosi, kad bendruomenei pavyko surasti idėjinių žmonių – materialistas tokio darbo dirbti negalėtų“.

Nuo įsikūrimo iki pat 2011 m. rudens bendruomenei vadovavo B.Buivydienė.

„Imbariečių draugija“ vienija 7 kaimų – Imbarės, Žvainių, Reketės, Gaivališkės, Gargždelės, Gedgaudžių, Skaudalių – 565 žmones ir veikia buvusio Imbarės kolūkio ribose. Netgi savo 10 metų jubiliejų Imbarės krašto žmonės atšventė buvusiuose kolūkio kultūros namuose: tarybiniais laikais kolūkis naujų kultūros namų pastatyti nebespėjo, o senąjį likusį, galima sakyti, patys imbariškiai prikėlė naujam gyvenimui: gavę lėšų pagal valstybės finansuojamą projektą, užklojo stogą, lentelėmis apkalė sienas, sudėjo naujus langus, sutvarkė sceną, repeticijų kambarį, įrengė nedidelę virtuvę.

Šiandien „Imbariečių draugija“ – plačiai savo veiklą išvysčiusi bendruomenė, atvira naujoms idėjoms, bendraujanti su Biržų r. Mieliūnų k., mūsų rajono Laivių, Juodupėnų, Laukžemės bei kitomis bendruomenėmis.

„Kaimo gyvenimo kokybės gerinimas priklauso tik nuo bendruomenių“, - bendruomenių judėjimo svarba įsitikinęs A.Gikaras.

Žmones vienija bendruomeninis darbas

„Kiekvienas kaimas bendruomenės taryboje turi po savo atstovą, - į klausimą, kaip sekasi suvienyti 7 kaimų žmones, atsakė bendruomenės pirmininkė A.Dvarionienė. – Kartą per mėnesį susirenkame, kad pasidalintume džiaugsmais ir rūpesčiais, pasikeistume informacija – antraip kaimo pulso nepajusi ir nežinosi, kuo kuris kaimas gyvena“.

Bendruomenės pirmininkė teigė, jog kaip ir kiekviena bendruomenė, taip ir „Imbariečių draugija“ turi finansinių problemų, tačiau draugėn suėjus jos vienaip ar kitaip yra sprendžiamos.

„Gyvename iš projektų – dalį jų finansuoja rajono Savivaldybė iš gyventojų skiriamo 2 proc. mokesčio ir aukų. Bendruomenės veiklos neįsivaizduoju be nuolatinės bendrovės „Nokvėja“ direktoriaus Raimondo Preibio paramos, savo indėliu prisideda ūkininkai Gražina ir Justinas Selkauskiai, Sigutė ir Adomas Gikarai, Daiva ir Antanas Stonkai, Viktorija ir Vilius Raveikiai, Aldona ir Adolfas Matavičiai, - geradarius vardino bendruomenės pirmininkė. – Visuose darbuose gelbsti Ona Mikutaitė, Justinas Bertašius, bendruomeninį judėjimą palaiko Katrytė Puškorienė, Juozas Baltaras, Danutė ir Algis Bertašiai, Daiva ir Gintaras Pozniakai, Egidijus ir Rimantas Dauginčiai, Marijona Einikienė, Aldona ir Vladas Vaičiai, Aušra ir Darius Jurevičiai. Prie jubiliejinės šventės noriai prisidėjo Airida ir Gediminas Stonkai, Bronelė ir Artūras Meškiai, Danguolė ir Stasys Paulauskiai, Daina ir Stasys Alšauskiai, Silva ir Gaimantas Stankevičiai, ūkininkai Regina ir Antanas Vaškiai, Henrikas Jokubauskis, Sigita ir Vacys Jokubauskiai, Joana ir Kazys Vaškiai.“

Vystydami projektinę veiklą, imbariškiai bendruomenės namuose įsivedė šildymą, ketina nusipirkti kompiuterį, projektorių, baldų, kartu su Salantų kultūros centru yra parengę projektą, pagal kurį norėtų įsigyti aparatūros, pagražinti patalpas. „Šiuo metu dalyvaujame projekte, pagal kurį mokomės amatų, dar vienas projektas bus skirtas kaimo jaunimui aktyvinti“, - teigė A.Dvarionienė, patvirtindama, jog kaimo žmonės per bendruomeniškumą gyvena aktyvų ir įdomų gyvenimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas