Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ pagaliau pasiekė taip išsvajotą pergalę: išvykoje mūsiškiai 0:3 nugalėjo Kauno „Žalgirio B“ komandą. Šios pergalingos rungtynės sutapo ir su naujojo „Minijos“ žaidžiančiojo vyriausiojo trenerio Gvido Juškos debiutu.

Žaidžiantysis treneris Gvidas Juška – vienas labiausiai patyrusių LFF I lygos futbolininkų, gerai pažįsta Kretingos „Minijos“ žaidėjus, žino komandos problemas.

Po 9-ių turų ir pirmosios pergalės, turėdami 2 lygiąsias ir 6 pralaimėjimus, 12 įmuštų ir 26 praleistus įvarčius su 5 taškais minijiečiai tarp 14 komandų užima XII poziciją.

Rungtynės Kaune, kaip jas komentavo Kretingos „Minijos“ administratorius Martynas Viluckas, prasidėjo apylygiai, tiek mūsiškiai, tiek kauniečiai turėjo progų pasižymėti, tačiau to padaryti nepavyko nei vieniems, nei kitiems.

Antrą kėlinį varžovai, turėję gerą progą, jos nerealizavo, o iš Kretingos „Minijos“ įvarčiai pasipylė vienas po kito. Pirmąjį jų 69-ą minutę pelnė legionierius iš Portugalijos Joao Ferreira. Išvedęs Kretingos „Miniją“ į priekį, šis žaidėjas sėkmę pakartojo netrukus – 72-ą minutę, vėl būdamas vienas pats prieš vartininką, įvartį jis įmušė iš 16 m atstumo ir taip padvigubino rezultatą. Po kurio laiko 79-ą minutę baudos aikštelėje pargriovus Sibusiso Magwazą ir, „uždirbus“ 11 m baudinį, jį sėkmingai pats Sibusiso ir realizavo, tuo užtvirtindamas taip reikalingą minijiečių pergalę.

„Ši pergalė buvo be galo svarbi, – neabejojo M. Viluckas. – Visų pirma, – psichologiškai, kai po 8-ių turų neturėjome nė vieno laimėjimo. Pagaliau iškovota pergalė tarsi nuėmė įtampą, kuri labai slėgė visą komandą. Antra, – šis laimėjimas yra mums tarsi startas į išsikeltą tikslą – patekti į 8-tuką. Taigi būsimos ketverios rungtynės iš mūsų reikalauja tik pergalių.“

Kretingos „Minija“: Eimantas Brezgys, Gustas Gumbaravičius, Ainis Vilavičus, Tomas Gvazdinskas, Neilas Urba, Sibusiso Magwaza, Gvidas Juška, Antonas Solovjovas, Gabrielius Bezerra, Ernestas Andriušis, Joao Ferreira. Po keitimo: Valdas Jašmontas, Lukas Jakumas, Laurynas Bauža, Aidas Pipiras, Erikas Jonauskis.

Artimiausias LFF I lygos susitikimas – namų aikštėje su Mažeikių „Atmosfera“. Be šių rungtynių, minijiečiai dar turės žaisti su Vilniaus „Žalgirio B“, „Riterių B“ ir Vilniaus BFA komandomis.