Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvyko knygos „Gyvenimo lai(š)kai“ pristatymas, per kurį knygos sudarytojas ir dailininkas Kęstutis Pikūnas pasidalino pažinties su avangardistu Jonu Meku istorija ir knygos leidybos užkulisiais.

Knygos „Gyvenimo lai(š)kai“ sudarytojas ir dailininkas Kęstutis Pikūnas teigė, kad šioje knygoje išleisti dar niekur nepublikuoti brolių Adolfo ir Jono Mekų laiškai, skirti jų motinai.

2011-aisiais grįžęs iš užsienio po leidybos studijų, iš Panevėžio kilęs K. Pikūnas pradėjo leisti žurnalą-knygą anglų kalba „Passport“, kuriame pasakojamos Lietuvoje ir svetur gyvenančių, įvairiose srityse dirbančių lietuvių istorijos. Kalbindamas visame pasaulyje išsibarsčiusius skirtingo amžiaus, lyties ir gyvenimo būdo lietuvius, K. Pikūnas teigė išmokęs paprastumo.

Ieškodamas pašnekovų žurnalui-knygai, interviu su J. Meku nebuvo planuotas, tačiau svarstydamas, kas galėtų būti pavaizduotas antro žurnalo-knygos viršelyje, K. Pikūnas nutarė panaudoti J. Meko atvaizdą: „Šis žmogus – lietuvis, bet tolimas, ne visiems žmonėms žinomas.“

Mirus J. Mekui, K. Pikūnas norėjo įamžinti šio pasaulinio garso menininko atminimą. Vyras susidraugavo su filmų kūrėjo šeima, todėl jam J. Meko seserėčia Edita pateikė dar niekur nepublikuotus brolių Jono ir Adolfo Mekų rašytus laiškus motinai į Lietuvą, jiems pirmiausia pasitraukus į Vokietiją, o vėliau į JAV.

Anot, K. Pikūno, vienas didžiausių iššūkių, leidžiant šią knygą – siekis sudominti jaunimą: „Gyvename greitų naujienų laikais, todėl tenka ieškoti netradicinių būdų, kad jauni žmonės susidomėtų šiais žmonėmis, kurių istorija tikrai verta dėmesio.“

„Gyvenimo laiškai“ apima beveik šimtą metų istorijos, fotopasakojimas papildytas Mekų šeimos narių prisiminimais. Laiškuose pasakojamos išskirtinės brolių Adolfo ir Jono Mekų istorijos, minimos neįtikėtinos pažintys ir patirtys JAV, tačiau dauguma jų persmelkti vaikystės ilgesio ir prisiminimų iš Lietuvos.

320 puslapių leidinio formatas yra išskirtinis ir nestandartinis. Knygoje gausu dvigubų puslapių, kuriuose esantys laiškai ne tik sujungia dviejų brolių gyvenimo kelionę, bet ir vizualiai pasakoja jų išskirtines istorijas. Dvigubuose lapuose besislepiančius laiškus skaitytojas turi praplėšti knygoje esančiais „peiliukais“ .

Toks knygos dizainas buvo įvertintas ir tarptautiniu mastu – Baltijos knygos meno konkurse, šiemet įvykusiame Rygoje ir kuriame dalyvavo nacionaliniuose 2019 m. konkursuose apdovanotos knygos, gražiausia Lietuvos knyga išrinkta būtent „Jonas ir Adolfas Mekai: Gyvenimo lai(š)kai“.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas