Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Renginių ciklas – duonos kepimo amatui įprasminti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-02-03

Kretingos muziejus popiete Duonos dienai pradėjo renginių ciklą „Šventa palaima rugio šnabždesy“, skirtą Etnografinių regionų metams.

Be duonos kepimo, popietės dalyviai išgirdo pasakojimų apie šv. Agotos ikonografiją ir šventosios kankinės gyvenimo istoriją.

Šio ciklo sumanytojos Kretingos muziejaus Edukacijos-informacijos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė ir Dailės skyriaus vedėja Danutė Šorienė, Etnografijos skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė bei joms talkinanti tautinio paveldo puoselėtoja amatų meistrė duonos kepėja Vida Viskontienė teigė šiuo renginių ciklu norinčios atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad Kretingos muziejus – ne vien tik garsusis Žiemos sodas, bet ir vieta, kur nuosekliai puoselėjamos etnografinės krašto tradicijos.

„Pastebėkite – iš mūsų Amatų centro kamino vis dažniau rūksta dūmai, vadinasi, vis dažniau čia kepama naminė duona. Vasarą šalia Amatų centro mėlynuoja mūsų pačių pasėti linai, žydi medetkos, raudonėliai, kvepia mėtos bei melisos – augalų įvairove pasistengėme atkurti mūsų krašto moterų puoselėtas darželių bei vaistinių augalų auginimo, rinkimo tradicijas“, - kuo patrauklus Amatų centras, apibūdino R. Luotienė, pasidžiaugusi, jog žinia apie tradicinės duonos kepimo pamokas perduodama iš lūpų į lūpas – pabuvojusieji Amatų centre mielai pasidalina įspūdžiais su kitais, todėl ir Kretingos muziejus jau pajuto kylantį visuomenės susidomėjimą šiuo amatu.

Duonos kepimo paslaptis Amatų centro lankytojams atskleidžia sertifikuota paveldo puoselėtoja Vida Viskontienė.

„Šventos Agotos, arba Duonos, dieną minime vasario 5-ąją. Dar yra laiko iki ketvirtadienio atvykti pas mus, į Amatų centrą, ir savo rankomis išsikepti duonos kepaliuką bei jį pasišventinti ir pasidalinti su sau artimais žmonėmis“, - kvietė R.Luotienė. Į pirmąjį renginių ciklo „Šventa palaima rugio šnabždesy“ užsiėmimą muziejininkės sukvietė Kretingos katalikų parapijos šeimų maldos grupės narius, kurie turėjo išskirtinę galimybę duoną ir paglostyti, ir nuprausti, ir iš duonos kepėjos V.Viskontienės sužinoti, kaipgi patiems galima susikurti šeimos duoną.

Kviesdamas eiti gyvo tikėjimo keliu, šv. Agotos Sicilietės, kankinės, gyvenimą priminė brolis Bernardas, šv. Agotos ikonografiją – vaizdavimą dailininkų ir liaudies menininkų darbuose – apibūdino D.Šorienė, dvasinio bei materialaus protėvių palikimo keliais pavedžiojo etnografė N.Vasiliauskienė.

*

Kretingos muziejus renginių ciklą „Šventa palaima rugio šnabždesy“ pratęs popietėmis, skirtomis šv. Velykoms, šv. Jurgiui ir šv. Onai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas