Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Surengusi seminarų ciklą visoje Respublikoje, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) neaplenkė ir mūsų rajono: seminaras-lauko diena įvyko jaunų ūkininkų – Odetos ir Edvino Maldarių - augalininkystės ūkyje.

Lankydamasis Odetos ir Edvino Maldarių ūkyje, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Saulius Silickas (dešinėje) pasidžiaugė, jog turi galimybę bendrauti su tikrais, o ne formaliais jaunaisiais ūkininkais.

Kaip sakė NMA direktorius Saulius Silickas, surengti tokias dienas skatina noras išsklaidyti klaidinantį stereotipą apie agentūrą. “Mūsų įstaiga nėra uždara tvirtovė. Mes norime parodyti ūkininkams, kad NMA – tai atvira sistema, su kuria galima bendrauti, dirbti ir pasiekti rezultatų. Kad tai įrodytume, turime gebėti sumažinti biurokratizmą, sumažinti reikalingų pateikti dokumentų kiekį, pagreitinti paraiškų surinkimą”, - kalbėjo S.Silickas, pasidžiaugęs dar ir tuo, kad jam bei kolegoms tenka lankytis ne formaliame, bet tikrame jaunųjų ūkininkų ūkyje.

NMA direktorius seminare-lauko dienoje dalyvavusiems Klaipėdos regiono ūkininkams pranešė gerą žinią: agentūra darys viską, kad būtų supaprastintos paraiškų įvertinimo taisyklės. Kitas NMA žingsnis – portalo sukūrimas. Galimybę prie jo prisijungti turės kiekvienas pareiškėjas, besinaudojantis elektronine bankininkyste. Pastarasis reikalavimas susijęs su siekiu apsaugoti duomenis.

NMA direktorius ir kiti seminare-lauko dienoje dalyvavę agentūros specialistai domėjosi, kokius “kryžiaus kelius” turėjo nueiti jauni ūkininkai, siekiantys paramos, ar šis kelias neatbaidė nuo noro paramos siekti ir ateityje.

Seminaro-lauko dienos, kurią suorganizavo Nacionalinė mokėjimo agentūra, dalyviai turėjo progą pamatyti, ką jaunasis ūkininkas įsigijo, pasinaudojęs ES struktūrinių fondų parama.

Odeta ir Edvinas Maldariai, ūkininkaujantys nuo 2005 metų pradžios, paraiškas pateikė tų pačių metų balandį. Lėšų pagal pateiktas paraiškas jaunieji ūkininkai sulaukė šių metų rugsėjo 1 dieną. “Atsakymo laukimas yra ne tik mūsų, ūkininkų, nervų išbandymas, bet ir pinigai. Ėmėme paskolą technikai įsigyti, taigi reikėjo mokėti ir palūkanas. Savo lėšomis pagelbėjo tėvas (ūkininkas Stasys Sandaras – aut. past.). Kitu atveju, neturint savų lėšų, kažin ar ūkininkas, sugalvojęs dalyvauti programose, galėtų tai padaryti. Juk vien projektą parengti kainavo 17 tūkst. litų”, - pasakojo O.Maldarienė. Tačiau nepaisant visų buvusių problemų, laukimo, O. ir E.Maldariai ketina vėl dalyvauti programose ir tikisi paramos miškui nenašiose žemėse sodinti.

O. ir E.Maldariai valdo apie 140 ha žemės, iš kurių nuosava žemė sudaro 18 ha. Pagal parengtą verslo planą, jaunieji ūkininkai iki 2010 metų dirbamos žemės plotą planuoja padidinti iki 170 ha. Praėjusiais metais įkūrus ūkį, trūko technikos, o turima buvo pasenusi, neatitiko šiuolaikinių reikalavimų. Todėl siekdamas efektyviau ūkininkauti ir plėsti ūkinės veiklos apimtis, E.Maldaris nusprendė įsigyti šiuolaikišką traktorių, kombainą, sėjamąją, pakabinamą purkštuvą. Bendra numatomų investicijų suma – 830 tūkst. litų. E.Maldaris pasinaudojo Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo parama. Pagal parengtus projektus - pagal priemonę “Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas” bei priemonę “Investicijos į žemės ūkio valdas” – jaunųjų ūkininkų šeima gavo 473 tūkst. 193 litus paramos: 86 tūkst. 320 Lt – pagal pirmąją priemonę ir 386 tūkst. 873 Lt – pagal antrąją.

E.Maldaris, įgyvendinęs projektą ir įsigijęs technikos, su ja supažindino ir seminaro-lauko dienos dalyvius, kurie turėjo galimybę tiesiogiai diskutuoti ir užduoti klausimus NMA direktoriui, specialistams bei ūkio šeimininkams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas