Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Savaitgalį prie Kašučių ežero pramogavo į sąskrydį suvažiavusios Kretingos rajono globėjų ir globotinių šeimos. Prie ilgo vaišių stalo susėdus pusšimčiui susirinkusiųjų – suaugusiųjų ir vaikų, sambūrio nuotaikos priminė plačios giminės susitikimą.

Globėja Albina Buntinienė (nuotr. centre) pasirūpino, kad šventė nebūtų vien įprastas pasisėdėjimas prie vaišių stalo: pramogų – žaidimų, spektaklių, koncertų, sporto rungčių – buvo prigalvota ir suaugusiems, ir vaikams bei visiems sykiu.

Į sąskrydį, organizuotą Socialinių paslaugų centro bei Vaikų teisių apsaugos tarnybos, buvo pakviesta dvidešimt rajono šeimų, kurios augina globojamus vaikus. „Iš viso rajone yra 66 šeimos, kurios globoja 93 vaikus. Į sąskrydį kvietėme aktyviausias šeimas ir tas, kurios prie Kašučių ežero galėjo atvykti savu transportu“, - tvirtino Socialinių paslaugų centro vaikų globos tarnybos vadovė Laima Bušmaitė.

Pasak L.Bušmaitės, globėjai kasmet ne sykį susitinka per mokymus, kuriuose pasidalija patirtimi ir patarimais. „Globėjai susipažįsta, tarp jų užsimezga ryšys. Todėl norėjosi jiems sudaryti galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje. Kartu kviečiame susidraugauti ir vaikus. Todėl ir sumanėme rengti jiems bendras šventes, - tokia šventė šiemet organizuota jau antrąkart. Pernai buvo surengtas koncertas“, - sakė L.Bušmaitė. Kitąmet, kaip tikino Vaikų teisių apsaugos tarnybos vadovė Violeta Lukoševičienė, kad nepabostų, bus sugalvota kitokia bendravimo forma. Pasak jos, šeimose yra nemažai problemų, ypač paauglystės, kurias sykiu sprendžia abi šventę organizavusios institucijos. Tačiau šįsyk visi drauge susirinko „pabėgti nuo tų problemų“.

Reginą Kairienę į šventę atvežė globotinės Jurgitos (pirma iš kairės) jau pilnametis brolis Remigijus. Moters šeimoje dar gyvena ir pilnametė Kristina.

Į sąskrydį buvo pakviesti ir rajono valdžios atstovai: meras Valerijonas Kubilius ir vicemeras Juozas Mažeika.

Šventės scenarijų, kuriame buvo gausu smagių, vaikus ir suaugusiuosius uždegančių pramogų, sukūrė globėja, Kurmaičių kultūros centro meno vadovė Albina Buntinienė.

Atidarymo metu buvo įteikti padėkos raštai trims globėjų šeimoms, kurios paėmė globoti gausų būrį vaikų ir dalį jų jau užaugino. Tai: Nijolė ir Algirdas Jonučiai, užauginę 2 ir dar auginantys 4 vaikus; Albina ir Ričardas Buntinai, užauginę 2 ir dar auginantys 2 vaikus; Regina ir Stanislovas Kairiai, užauginę 2 ir dar auginantys 1 vaiką.

Šeimų „galvos“ ir „atžalos“ tvirtino, jog smagu kartu susiburti, kai jautiesi esąs lyg tos pačios bendruomenės narys. R.Kairienė, į šventę atvykusi su visais trimis globotiniais – jau pilnamečiais Kristina ir Remigijum bei keturiolikmete jo seserimi Jurgita, sakė, jog tokioje šventėje kartu su vaikais ji pirmąkart: „Mes, motinos, susibėgame centre į grupeles ir pasišnekame „iš dūšios į dūšią”. O vaikams pabūti drauge, matau, labai patinka. Užsimezga draugystė ir pažintys“.

Kretingos rajone Nijolės ir Algirdo Jonučių šeimyna jau iširo, mat iš šešių brolių bei seserų du – jau pilnamečiai. Nuotr. iš kairės: pirmoje eilėje – keturiolikmetis Egidijus, penkiolikmetis Steponas, dešimtmetė Viktorija, antroje eilėje - Nijolė, aštuoniolikmetė Jurgita, Algirdas ir šešiolikmetė Diana.

R.Kairienė, užauginusi 2 savo ir oficialiai globoti paėmusi 3 vaikus, kalbėjo, jog viskas – kasdienybė ir šventės – yra gerai, jei vaikas nenueina šunkeliais. „Jei savam vaikui nesusiklosto gyvenimas, aplinkiniai žiūri vienaip. Bet jei globojamam, tuomet aplinkiniai linkę smerkti: neva, vaikas globėjui nerūpėjo, o tik – pinigai, - sakė garbaus amžiaus moteris. – Problemų ir sunkumų yra visokių, bet abu su vyru stengiamės juos išspręsti patys. Amžius ir patirtis man – geriausi psichologai“.

R.Kairienė atviravo, jog globoti svetimus vaikus ją paskatinęs pačios duotas įžadas, mat, ilgai negalėjusi turėti savų vaikų. Pasak moters, benamiai vaikai apie ją būriuodavosi nuo seno, o ji juos glaudė ir maitino dar tuomet, kai valstybė jokių pašalpų nemokėjo. „Būdavo, kad vienu metu prie stalo susėda dvylika svetimų vaikų“, - prisiminė globėja.

Nijolė ir Algirdas Jonučiai į sąskrydį atvyko su penkiomis „atžalomis“, kurių jauniausiai Viktorijai – 10, o vyriausiai Jurgitai - jau 18 metų. Nors Jurgita - jau pilnametė, ir globėjams valstybė pinigų jos pragyvenimui nebeskiria, vienok ji dar lieka gyventi šeimoje. Dvidešimtmetė Jonučių globotinė Marytė taip pat dažnai lankosi jų namuose. N.ir A. Jonučių, gyvenančių Grūšlaukėje, šeimyna, kurioje buvo globojami šeši vienos biologinės šeimos vaikai, buvo pirmoji ir vienintelė rajone.

A.ir R. Buntinai į šventę atvyko vieni – be gausaus būrio vaikų, likusių namie. „Vaikai nevažiavo todėl, kad jie nė nemano pripažinti savo – kaip globotinių – statuso. Jie tvirtina, kad mes esame jų tėvai, o jie – mūsų vaikai. Todėl teikėsi ignoruoti sąskrydį“, - taip „bevaikio dalyvavimo šventėje priežastį pateisino“ ekspresyvioji šventės vedėja A.Buntinienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas