Sezoną pradėjo draugiškomis rungtynėmis

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2006-06-06

Motobolo tradicijos Kretingoje – dar gyvos. Tą įrodė Kretingos motobolo klubas “Milda”, surengęs draugiškas rungtynes su viešnia iš Baltarusijos – Gardino “Azoto” motobolo komanda.

Kad kretingiškiai iš tiesų pasiilgę šios sporto šakos rungtynių, bylojo artipilnės motodromo tribūnos – pasižiūrėti pirmųjų šį sezoną motobolo rungtynių buvo susirinkę ne mažiau kaip 400 žiūrovų.

Motociklų gausmas Kretingos motodrome pranešė apie motobolo sezono pradžią.

“Dėl atsakomojo baltarusių vizito sutarėme per mūsų komandos viešnagę Baltarusijoje. Tuomet ir aptarėme organizacinius reikalus bei galimybes, kad užsimezgęs kontaktas taptų nuolatiniu, vystant moto sportą”, - sakė Kretingos motobolo komandos “Milda” vyr. treneris, Lietuvos Respublikos nusipelnęs treneris Vaclovas Brazdeikis.

Kretingiškiai motobolo žaidėjai savo aikštėje sulaukė pakankami stiprių varžovų, tad varžybų būta permainingų. Pirmuosius du kėlinius pavojingų atakų netrūko ir prie kretingiškių, ir prie svečių vartų, tačiau per kitus kėlinius žaidimas vis dažniau vyko Baltarusijos komandos vartų pusėje. Žiūrovai džiaugėsi puikia “Mildos” komandos gynyba, kuri davė rezultatą – kretingiškiai tarptautines rungtynes laimėjo 2:0. Abiejų įvarčių autorius – komandos senbuvis Eduardas Steckis, kurį “Azoto” komandos treneris Eugenijus Kaškacha išrinko geriausiu mūsų komandos žaidėju. “Šį titulą skiriu už kovingumą”, - sakė E.Kaškacha.

“Mildos” komandos treneris V.Brazdeikis geriausiu “Azoto” žaidėju išrinko devyniolikmetį Vitalijų Kaškachą – pakankamai tituluotą motobolo žaidėją. V.Kaškacha – triskart Baltarusijos čempionato bronzos laimėtojas, kartu su Maskvos rinktine Rusijos čempionate iškovojo trečią vietą, ir ketverius metus renkamas geriausiu Baltarusijos žaidėju tarp jaunimo.

Kretingos motobolo komandos “Milda” garbę gynė Anerijus Puškorius, Audrius Paulauskas, Renatas Žiubrys, Mantas Večerskis, Egidijus Knieža, Tomas Stainys, Aivaras Večerskis, Eduardas Steckis. Komandos vyr. mechanikas – Kazys Knieža.

Varžyboms teisėjavo Jeronimas Mikaločius ir Vidmantas Žiubrys (Kretinga) bei Sergejus Gnedko (Baltarusija).

Žiūrovų džiaugsmui po dviejų kėlinių buvo surengtos parodomosios 16 m baudinių smūgiavimo varžytuvės, kurias laimėjo Baltarusijos atstovas Anatolijus Bogdanecas.

Prieš dešimt metų Kretingoje įvykusiame Europos motobolo čempionate Lietuvos rinktinė, kurią iš esmės sudarė kretingiškiai, buvo iškovojusi sidabro medalius.