Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingoje atnaujino ūkininkavimo mokymo tradicijas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2023-05-30
Žemės ūkio srities programas pristačius: (iš dešinės) Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė ir Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė.

Gerų žinių Vakarų Lietuvos regiono ūkininkams turi Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras – nuo naujųjų mokslo metų centro Kretingos filiale bus galima mokytis žemės ūkio darbuotojo profesijos: įgyti ūkininkavimui reikalingų kompetencijų galės jaunuoliai, bendrojo lavinimo mokyklose baigę 10 arba 12-a klasių, ir suaugusieji, jau turintys kvalifikaciją.

„Mintis plėtoti naujas žemės ūkio srities profesinio mokymo programas kilo iškart, kai sužinojome, jog prie Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bus prijungta Kretingos technologijos ir verslo mokykla. Sudarydami galimybę įgyti ūkininkavimo kompetencijų, atnaujinome mūsų krašte puoselėtas žemdirbiškų profesijų mokymo tradicijas: juk seniau Kretingoje veikė žemės ūkio technikumas, profesinė mokykla, ir šios mokymo įstaigos rengė pačius įvairiausius žemės ūkio specialistus – nuo agronomų iki kvalifikuotų traktorininkų“, – kalbėjo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.

Ji akcentavo, kad, prieš nusprendžiant diegti žemės ūkio srities profesinio mokymo programas, buvo atsižvelgta ir į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Ūkininkų sąjungos rekomendacijas, sulaukta jų pritarimo. Atkurti žemdirbių mokymą pageidavo ir Kretingos rajono savivaldybė, taip pat atsižvelgta į darbo rinkos poreikius – ūkininkai, žemės ūkio bendrovės pageidauja kvalifikuotų, ūkininkavimo žinių turinčių, šiuolaikines technologijas išmanančių darbuotojų, kurių šiuo metu surasti nėra taip lengva.

„Aš manau, kad ūkininkai tikrai įvertins šias profesinio mokymo centro pastangas, o ir jauni žmonės rinksis mokytis ūkininkavimo kompetencijų. Kas įgiję žinių sugrįš į savo tėvų ūkius, gal kas nors kursis ir naujai, o gal tiesiog suras pašaukimą dirbti žemės ūkio darbus“, – vylėsi Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas, kurio pastebėjimu, ne tik Kretingos, bet ir aplinkiniai Skuodo, Plungės, Klaipėdos ir kitų rajonų ūkininkai yra potencialūs būsimų profesinio mokymo centro Kretingos filialo absolventų darbdaviai.

Tęsdama R. Pauliko mintį, dr. D. Martišauskienė teigė, kad, siekiant įdiegti žemdirbiškų profesijų mokymą, Ūkininkų sąjunga buvo ir tebėra viena pagrindinių partnerių, paskatinusių plėtoti šį procesą. „Manau, kad ir ateityje kartu tarsimės, spręsime, ko iš tiesų reikia, norint dirbti šiuolaikiniuose ūkininkų ūkiuose, tad ūkininkai, Ūkininkų sąjunga mums svarbūs savo patarimais ir įžvalgomis“, – sakė ji.

Nuo naujųjų mokslo metų profesinio mokymo centro Kretingos filiale bus galima mokytis pagal žemės ūkio darbuotojo modulinę profesinio mokymo programą, kuri yra skirta kvalifikuotam žemės ūkio darbuotojui parengti. Programa skirta parengti kvalifikuotam žemės ūkio darbuotojui, kuris gebėtų, vadovaujant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui, atlikti augalininkystės, daržininkystės ir sodininkystės darbus, auginti ir prižiūrėti ūkinius gyvūnus, vairuoti TR1 kategorijos traktorių. „Kalbant plačiau, būsimasis žemės ūkio darbuotojas išmoks parengti dirvą augalams auginti, sėti, sodinti ir prižiūrėti augalus, nuimti ir tvarkyti derlių, rūšiuoti ir sandėliuoti pašarus ūkiniams gyvūnams, auginti įvairių rūšių ūkinius gyvūnus, prižiūrėti gyvulininkystės fermų mašinas ir įrenginius, sergančius ūkinius gyvūnus“, – įgyjamas žemės ūkio darbuotojo kompetencijas išvardino Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė, akcentuodama, kad įgyta kvalifikacija atitinka reikalavimus jaunųjų ūkininkų paramai gauti.

Žemės ūkio darbuotojo mokymo programa Kretingos filiale yra visiškai nauja, mokslas yra nemokamas, kompetencijų įgyti galima baigus 10 arba 12-a klasių bendrojo lavinimo mokykloje, mokslas trunka 1,5 metų, o turint kvalifikaciją ir 12 kl. išsilavinimą – 1 metus ir 2 mėnesius. Priėmimą mokytis Kretingos filialas pradeda nuo birželio 1 dienos per LAMA BPO sistemą. Kretingos filialas taip pat atnaujino ir rengia mokymo kursus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą – savišvietos būdu, arba eksternu, įgyjamas ūkininkavimo pradmenų pažymėjimas, kuriuo patvirtinama, kad ūkininkas įgijo bendrosios žemės ūkio politikos, verslumo, ūkio veiklos apskaitos, augalininkystės, gyvulininkystės, akvakultūros, veterinarijos, žemės ūkio technikos, statybos, miškotvarkos, saugos darbe ir kitų žinių.

Norintiesiems įgyti visų kategorijų (TR1, TR2, SZ ir SM) traktorininko teises (pažymėjimai 10 metų galioja visose Europos Sąjungos šalyse) rengiami traktorininkų kursai – mokytis taip pat galima savišvietos būdu.

„Esame vienas didžiausių mokymo centrų Vakarų Lietuvos regione – mokome 60 paklausiausių profesijų, turime gerą šiuolaikišką mokymo bazę ir koja kojon žengiame tiek su naujovėmis, tiek su darbo rinkos poreikiais“, – tvirtino Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, kuriame dirba pustrečio šimto darbuotojų ir mokosi per 1 tūkst. 200 mokinių, direktorė dr. D. Martišauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas