Varžėsi dėl Kretingos sporto mokyklos apdovanojimų

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2023-05-12
Ugnės Rimgailaitės pasirodymas

Marijono Daujoto progimnazijoje įrengtoje sunkiosios atletikos bazėje įvyko jaunučių sunkiosios atletikos turnyras Kretingos sporto mokyklos taurei laimėti. Jame dalyvavo 5 komandos: be turnyro šeimininkų kretingiškių, varžėsi trys Klaipėdos ir viena Telšių komandos, kurias sudarė 2010 m. gimę ir jaunesni sportininkai.

Pagal galutinius rezultatus, I v. užėmė Kretingos sunkiaatlečiai, antri buvo klaipėdiečiai, treti – Telšių sportininkai. Dėl geriausiųjų vardo mergaitės ir berniukai varžėsi ir asmeninėje įskaitoje.

Kaip šiose varžybose sekėsi Kretingos sportininkams?

Svorio kategorijoje iki 38 kg I v. užėmė Sintija Bujanauskaitė, II v. – Ugnė Rimgailaitė, anot trenerio, perspektyvi sportininkė ir vienintelė, atstovavusi Marijono Daujoto progimnazijai – kiti sunkiaatlečiai gynė Kretingos sporto mokyklos garbę.

Svorio kategorijoje iki 49 kg Ugnė Stoncelytė užėmė II v., tokią pat poziciją pelnė ir varžybų patirties turinti 61 kg svorio kategorijoje rungtyniavusi Elija Litvinaitė, pralaimėjusi bendraamžei iš Telšių. „Rezultatas aiškus – Elijai reikia daugiau treniruotis. Sporte kartais taip atsitinka, kad jauni sportininkai patiki buvusiomis pergalėmis, nors tai gali būti labai laikina. Šias pamokas tenka išmokti ne vienam jaunuoliui“, – pastebėjo sunkiosios atletikos treneris Arvydas Bušeckas.

Nugalėtojai Eimantas Vosylius (I v.), Neidas Kazlauskas (II v.) ir Dovydas Simutis (III v.) su Europos čempionu Žygimantu Staniuliu (kairėje) ir savo treneriu A. Bušecku.

Berniukų grupėje 34 kg svorio kategorijoje III v. užėmė Saveras Petkus, 38 kg tokią pat poziciją iškovojo Justas Banys, pasekęs savo brolio Lietuvos prizininko pavyzdžiu. Jonas Saukalas 42 kg svorio kategorijoje buvo antras, jo bendraamžis Orestas Milašius – trečias. Ant prizininkų pakylos užlipo ir 61 kg svorio kategorijos sunkiaatlečiai Eimantas Gricius (II v.) ir Justas Miliauskas (III v.).

Kretingos sunkiaatlečiai, komandinėje įskaitoje užėmę I v., su savo treneriais Arvydu Bušecku (sėdi) ir Regimantu Norvilu (pirmas iš dešinės).

Visas tris prizines vietas Kretingos vaikinai užėmė 67 kg svorio kategorijoje: I v. – Oskaras Mažionis, II v. – Andrej’us Zaicev’as iš Ukrainos, III v. – Gustas Ramonas. Tą patį pakartojo ir 73 kg svorio kategorijoje rungtyniavę sunkiaatlečiai – I v. iškovojęs Eimantas Vosylius, II v. pelnęs Neidas Kazlauskas ir III v. laimėtoju tapęs Dovydas Simutis.

„Šio turnyro tikslas – ne tik populiarinti sunkiąją atletiką, bet ir pasirengti Lietuvos jaunučių U-13 sunkiosios atletikos čempionatui“, – teigė A. Bušeckas, pasidžiaugęs, kad turnyro kovas stebėjo gana nemažai jaunųjų sportininkų tėvų, galėjusių įsitikinti savo vaikų pažanga ir pasiekimais.

Lietuvos jaunučių U-13 sunkiosios atletikos čempionatas įvyks artimiausiomis dienomis Klausučiuose Jurbarko rajone. Kretingos garbę čia gins O. Mažionis, A. Zaicev’as, E. Vosylius, N. Kazlauskas ir D. Simutis – vaikinai, pagal savo rezultatus patenkantys į šalies geriausiųjų šešetuką.

„Manau, kad vien tai jau yra laimėjimas, bet vis dėlto iš savo auklėtinių čempionate tikiuosi dar geresnių rezultatų“, – neslėpė treneris A. Bušeckas.