Rajono krepšinio pirmenybių I lygos nugalėtoja „Jokūbavo“ komanda

Finišavo Kretingos rajono krepšinio pirmenybės – abiejose lygose šiemet dalyvavo po 9 komandas.

I lygos didžiajame finale susitiko reguliariojo sezono nugalėtojai „Vydmantai“ ir daugkartiniai pirmenybių nugalėtojai „Jokūbavo“ krepšininkai. Jau prieš rungtynes buvo žinoma, kad finale „Vydmantams“ trūks po 36 naudingumo balus rinkusio ir visiems varžovams daug bėdų pridariusio Eriko Kubiliaus, kuris šias rungtynes turėjo praleisti dėl ligos. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Jokūbavas“, jų varžovai strigo puolime ir po I kėl. pirmavo 24:9; iki pertraukos „Jokūbavui“ pavyko išlaikyti tą patį atstumą – 45:30.

Prasidėjus paskutinei III kėlinio minutei „Jokūbavas“ vis dar pirmavo 72:50 ir atrodė, kad varžovams nebepavyks atkurti intrigos, bet, tiksint paskutinei IV kėl. minutei, vydmantiškiai po R. Misevičiaus dvitaškio su pražanga sumažino savo atsilikimą iki 5 taškų – 77:82. „Jokūbavui“ A. Bėrontas pataikė baudas, M. Aukselis kitoje aikštės pusėje prametė tolimą metimą, M. Reminas perėmė kamuolį ir uždirbo nesportinę A. Mikaločiaus pražangą, bet pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Per likusį laiką taškų pelnyta nebuvo, ir pergalę šventė „Jokūbavas“ – 84:78. Per pirmą šių komandų susitikimą „Vydmantams“ irgi nepadėjo nei E. Kubilius, nei P. Šakinis, nei M. Reminas, bet tada komandai pavyko iškovoti gana netikėtą pergalę, o komandą į pergalę vedė 44 taškus ir 60 naudingumo balų surinkęs R. Misevičius. Kaip po rungtynių kalbėjo nugalėtojų atstovas Aretas Mikaločius dėl pergalės reikėjo pakovoti iki galo: „Rungtynes pradėjome labai gerai, išsiveržėme į priekį, „Vydmantai“ neturėjo pagrindinio žaidėjo Eriko Kubiliaus, jie nepataikė daug metimų, o mes gerai įžaidėme kamuolius, puikiai žaidė mūsų aukštaūgiai, ir pavyko susikrauti persvarą. Pergalę skiriam savo vadovui Kęstučiui Valiukui, kuris, sakė, nuo 1984 m. nebuvo praleidęs svarbiausių komandos varžybų.“

Pralaimėjusiųjų komandos vienas atstovų Eimantas Stonkus kalbėjo, kad iki galutinės pergalės galbūt pritrūko laiko ir geresnės pirmos rungtynių pusės: „Finalinės rungtynės buvo geros. Blogai, kad nepataikėme savo metimų. Bet kovojome iki galo, pavijome varžovus iki 5 taškų skirtumo, bet perlaužti rungtynių nepavyko – trūko mūsų pagrindinių ginklų. Per du kėlinius pataikėme vos du tritaškius, nepavyko susirinkti ir daug lengvų taškų greitomis atakomis. Po pertraukos jau šiek tiek „atsirišo“ ir krepšys, bet pritrūko laiko pakeisti rungtynių baigčiai. Šiandien neturėjome ir savo pagrindinio žmogaus Eriko Kubiliaus. Manau, jis būtų mums labai daug davęs. Nesant jo ir išsibaudavus P. Šakiniui trūko jėgos ir po krepšiu.“

Dėl III vietos susitiko „Urbovitos“ ir „Skuodo KKSC-Senamiesčio“ komandos, šios rungtynės vyko pagal labai panašų scenarijų kaip ir finalas. Jame „Urbovita“ jau I kėl. įgijo 13 taškų persvarą (10 min. 29:16), kurią išlaikė ir II kėlinį – 59:46. Šiose rungtynėse intriga sugrįžo III kėlinį, kuriame „Urbovita“ gal per daug atsipalaidavo ir, tuo pasinaudoję Skuodo krepšininkai, sumažino atsilikimą iki minimumo – 75:74. IV kėlinį nė vienai komandai nepavyko nutolti, prasidėjus paskutinei minutei D. Petravičius išvedė savo komandą į priekį – 90:89, kitoje aikštės pusėje kapitonas J. Kryževičius gražino minimalią persvarą Skuodo komandai – 91:90. Kitoje aikštės pusėje D. Petravičius pataikė iš toli ir sugrąžino persvarą savo komandai (93:91), varžovams palikdami apie 10 sek. Paskutinis P. Mitkaus tolimas metimas tikslo nepasiekė, ir „Urbovitai“ atiteko šių metų bronzos apdovanojimai. Skuodo komandai, kaip vėliau kalbėjo jų kapitonas J. Kryževičius, tai buvo jau trečios rungtynės per dvi dienas, nes prieš tai komanda žaidė dvejas RKL B diviziono rungtynes Kaune, o Kretingoje per finalines rungtynes dėl traumų ir ligų liko kovoti šešiese. Po varžybų „Urbovitos“ komandos vadovas Andrius Urbonas džiaugėsi , kad pergalė neišslydo iš rankų: „Noriu pasidžiaugti, kad tą pergalę galiausiai pavyko iškovoti, bet pagarba skuodiškiams už kovą. Nors iš pradžių pirmavome 20 taškų ir atrodė, kad varžybos taip gali ir tęstis, bet varžovai davė kietos vyriškos kovos – ir jie galėjo iškovoti pergalę, ir mes. Sezoną ir pirmenybių organizavimą vertinu aukštu balu, turime Klaipėdoje ir savo lygą, kurioje žaidžiame, bet gal penkios ar net šešios komandos iš Kretingos galėtų kovoti dėl prizinių vietų.“

Rajono krepšinio pirmenybių II lygos nugalėtojai ir prizininkai.

„Urbovitai“ 35 taškus pelnė po ligos sugrįžęs D. Petravičius (12/26 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 9 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai), 24 pridėjo Mindaugas Naudžiūnas (4/7 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 4/4 baudos, 10 rez. perdavimų, 34 naud. balai). Pralaimėjusiesiems 23 taškus pelnė Paulius Mitkus (7/9 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 28 naud. balai), 21 pridėjo Julius Kryževičius (6/11 tritaškiai).

Simbolinis I lygos penketas: Eimantas Kupšys, Voldemaras Knystautas (abu iš „Jokūbavo“) Mantas Aukselis („Vydmantai“), Deividas Petravičius („Urbovita“), Julius Kryževičius („Skuodo KKSC-Senamiestis“).

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai (skaičiuojant nuo ketvirfinalio): I v. – Paulius Mitkus („Skuodo KKSC-Senamiestis“); II v. – Mantas Aukselis („Vydmantai“); III v. – Mindaugas Naudžiūnas („Urbovita“).

Tritaškių konkurso nugalėtojas ir prizininkai: I v. – Martynas Ruzgus („Kretingalė“); II v. – Nerijus Paulauskas (SK „Kūlupėnai“); III v. – Egidijus Butvydas („Urbovita“).

II lygoje dėl nugalėtojų vardų susitiko „Virusas“ ir SK „Kūlupėnai“ komandos. Nors daugelis žiūrovų ir prognozavo lengvą „Viruso“ pergalę, aikštėje tas prognozes dar reikėjo įrodyti – įpusėjus rungtynėms dar pirmavo SK „Kūlupėnai“ – 33:30. Vis dėlto III kėlinį sėkmingiau sužaidė „Virusas“ ir po jo susigrąžino persvarą į savo rankas – 56:51. IV kėlinys klostėsi nerezultatyviai, bet sukauptos persvaros „Viursui“ užteko, kad 67:64 palaužtų varžovus ir taptų II lygos nugalėtojais. „Viruso“ komandoje be keitimų žaidęs Vytautas Želvys (8/11 dvitaškiai, 6/8 baudos, 10 atk. kamuolių, 28 naud. balai) pelnė 28 taškus, Remigijus Turskis pridėjo 16; SK „Kūlupėnų“ komandoje 17 taškų surinko Šarūnas Stalmokas (7 atk. kamuoliai, 9 išprov. pražangos), 16 – Sigitas Einikis (7/12 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių, 6 išprov. pražangos, 23 naud. balai).

Atkakliai klostėsi ir kova dėl III vietos, susitikus „Oranžiniam šarui“ ir reguliariojo sezono nugalėtojams „Kurmaičiams“. Sužaidus tris kėlinius švieslentėje vis dar degė lygus rezultatas – 58:58, bet paskutiniam kėliniui daugiau jėgų išsaugojo „Oranžinio šaro“ komanda, laimėjusi 80:72. „Kurmaičių“ komanda iki pusfinalio buvo vienintelė komanda, nepatyrusi pralaimėjimo, bet sezoną užbaigė dviem nesėkmėmis ir liko be apdovanojimų. „Oranžinio šaro“ komandoje Darius Bručkus (5/6 dvitaškai, 4/9 tritaškiai, 12 atk. kamuolių) surinko 26 taškus, Laurynas Vadopalovas (5/8 dvitaškiai) pridėjo 22; „Kurmaičių“ komandoje Julius Jasas (4/11 tritaškiai, 11 atk. kamuolių) pelnė 31 tašką, Justino Jodkonio (3/3 tritaškiai, 7/10 baudos) sąskaitoje – 26. Simbolinis II lygos penketas: Vytautas Želvys, Remigijus Turskis (abu iš „Viruso“), Šarūnas Stalmokas (SK „Kūlupėnai“), Darius Bručkus („Oranžinis šaras“), Julius Jasas (SK „Kurmaičiai“).

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: I v. – Vytautas Želvys („Virusas“); II v. – Julius Jasas, III v. – Justina Jodkonis (abu iš „Kurmaičių“).

Rajono krepšinio pirmenybių organizatorius ir vykdytojas Kultūros ir sporto skyriaus specialistas Erikas Žiubrys tvirtino: „Pirmenybės tikrai pavyko, pagaliau atsitraukė koronaviruso pandemija, padidėjo žaidžiančių komandų skaičius, o ir pirmenybės, sakyčiau, aukšto lygio. Noriu pasidžiaugti ir pirmenybėse dalyvavusiomis komandomis, ir rėmėjais, kurių gretos didėja. Jeigu daugės komandų, ateityje tikrai pavyks dar labiau pakelti organizuojamų turnyrų lygį.“