Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingiškė Agnė Buivydaitė šią vasarą priėmė iššūkį dirbti animatore Graikijoje.

Išgirdus sąvoką „animacija“ turbūt kiekvienam galvoje iškyla jų labiausiai mėgstami animaciniai filmukai. Tačiau nesuklyskite – animacija aprėpia visai kitą sritį. Kauno kolegijoje anglų kalbą viešiesiems ryšiams su visuomene studijas baigusi kretingiškė Agnė Buivydaitė pristatė savo unikalią animatorės profesiją.

Praskaidrina nuotaiką

Agnė animatore šią vasarą dirbo Graikijoje, Zakinto saloje. Tai buvusi jos pirmoji patirtis šioje srityje. „Pirmiausia, animatoriaus darbas neturi nieko bendro su animaciniais filmukais. Daugelis galvoja, kad tai yra susiję dalykai. O pats darbas yra tikrai labai platus ir įvairus, ir animatorių irgi būna įvairių. Gali būti fitneso instruktorė, vaikų animatorė, žmogus, atsakingas už veiklas ir žaidimus dienos metu, choreografas ir panašiai“, – paaiškino ji.

Kretingiškės pagrindinė misija dirbant Graikijoje buvo suplanuoti ir įgyvendinti veiklas vaikams per dieną, taip pat pasistengti rasti būdą prieiti ir susidraugauti su kiekvienu. „Vakarais būdavau atsakinga už vaikų diskoteką“, – atskleidė mergina.

Anot pašnekovės, šis darbas niekada nebus monotoniškas ir nuobodus. Čia yra galimybė realizuoti save ir savo idėjas. Kiekvieną dieną susipažįstama su daugybe skirtingų žmonių iš įvairiausių pasaulio vietų, galbūt net galima susirasti ilgalaikių draugų.

„Tačiau vienas dalykas, kas man labiausiai patiko būnant animatore, tai, kad kiekvieną dieną turi galimybę kažkam praskaidrinti dieną, kažką prajuokinti ar bent priversti nusišypsoti. Geriausias jausmas – kai kažką prajuokindavau, ypač, jei tai būdavo vaikai“, – sakė Agnė.

Pirmasis bandymas

Apie animatoriaus darbą Agnė žinojo seniai, tik niekada nesigilino ir nesidomėjo, kas konkrečiai tai yra. „Taip buvo iki mano studijų II kurso, kurio metu aš ir kiti studentai gavome būtent šio darbo pasiūlymą. Kompanija, kuri mane įdarbino, darbuotojų 2020 metų sezonui ieškojo tarp studentų, susisiekdami su aukštosiomis mokyklomis. Tuo metu aš ir viena mano draugė nusprendėme registruotis ir pabandyti, nes tai buvo darbas ir praktika vienu metu, o mums – be galo naudinga“, – pradžią prisiminė A. Buivydaitė.

Gavus pirmąjį pasiūlymą dirbti užsienyje, mergina atsisakė dėl pandemijos tuo metu sukeltų pasaulyje komplikacijų: „O šiemet aš jau pati su jais susisiekiau, nes tiesiog norėjau įdomiai praleisti vasarą ir jau turėjau jų kontaktus iš anksčiau.“

Merginos darbo diena prasidėdavo 10 val., kai su visa komanda pasisveikindavo su svečiais ir jiems pristatydavo dienos programą. „Vėliau dirbdavau su vaikais ir turėdavau šiek tiek laisvo laiko“, – pasakojo ji, įvardijusi, kad dirbti tekdavo iki pat vakaro.

Atvira galimybė visiems

Jaunuoliams, norintiems tapti animatoriais, Agnė pasiūlė tiesiog jais tapti: „Jeigu bent kartą pagalvojai, kad norėtum pabandyti – turi pabandyti. Saulė, jūra, smėlis, nauji draugai, naujos patirtys ir įspūdžiai visam gyvenimui. Ko daugiau gali reikėti? Be to, animatoriai daro daug skirtingų dalykų, tad kiekvienas norintis tikrai suras kažką, kas jam patiks ir tiks.“

Žinoma, yra tam tikrų dalykų, kuriuos reikia mokėti norint dirbti užsienyje. „Pagrindinis dalykas, ko reikia norit dirbti animatoriumi užsienyje, yra bent vidutinės anglų kalbos žinios ir šiek tiek drąsos. Visa kita yra labai lengvai išmokstama“, – apibendrino A. Buivydaitė.

Kamilė PULOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas