Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Praėjusią savaitę įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo aptarta, kaip seniūnijos pasirengė maudynių sezonui prie populiariausių savo vietovių tvenkinių, apie priedangų parinkimą ir pasiruošimą gyventojų apsaugai karo atveju. Taip pat buvo apžvelgta situacija dėl mūsų rajone apgyvendintų karo pabėgėlių iš Ukrainos.

Problema – nešvarūs tualetai ir šiukšlės

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė teigė, kad, bendradarbiaujant su policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovais, skyriaus specialistai apsilankė pagrindinėse seniūnijų maudynių vietose – prie I dvaro tvenkinio mieste ir Padvariuose, Tūbausiuose, Darbėnuose, Vydmantuose, prie Salanto upės ir Kašučių ežero – ir įvertino, kaip seniūnijos pasirengė vasarai.

„Visur nušienauta, atvežta smėlio, įrengtos kabinos, tačiau pagrindinė bėda yra ta, kad neišvalyti stacionarūs tualetai ir statybinėmis bei kitokiomis aplinkinių gyventojų suvežtomis atliekomis perpildyti konteineriai. Tai nesuteikia poilsiavietėms gero vaizdo. Todėl įpareigojome seniūnus susitvarkyti ir dažniau prižiūrėti paplūdimius“, – patikino R. Beniušienė.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius sakė, kad jų tarnyba, kaip ir kasmet, ėmėsi prevencinių priemonių – prie 8 pagrindinių rajono vandens telkinių parūpino gelbėjimo ratus, informacinius stendus, vykdo švietėjišką veiklą, kad sumažintų riziką prie vandens telkinių – 500 mokinių surengė užsiėmimus ir mokė, kaip elgtis prie tvenkinių, kaip gelbėti skęstantįjį ir kaip jį gaivinti.

Šiemet nuskendusiųjų dar nėra

E. Bertašiaus žodžiais, šiemet skendimo atvejų rajone dar nebuvo, pernai – vienas atvejis gegužę. Lietuvoje per šį birželį nuskendo 24, pernai birželį – 27 žmonės. Pareigūnai įspėjo nesimaudyti nežinomose vietose, išgėrus alkoholio, neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, nepalikti vaikų iki 14 metų be priežiūros.

R. Beniušienė papildė, kad gyventojai už Savivaldybės patvirtintų taisyklių nepaisymą gali būti baudžiami pagal ATP kodekso 491 straipsnį: pirmąkart 16–60 Eur, pakartotinai 60–140 Eur. Bauda už tai, kad nesiimama priemonių sutvarkyti masinių maudynių vietos, siekia 100–500 Eur; maudantis draudžiamose vietose arba apsvaigus nuo alkoholio – 100–300 Eur, pakartotinai 300–900 Eur.

Būtina įrengti priedangas

R. Beniušienė patikino, kad Savivaldybė gavo naujas rekomendacijas, kaip parinkti priedangas kolektyvinės gyventojų apsaugos karo ar ekstremalių situacijų atvejais ir kaip jas paženklinti. Priedangos trumpalaikei apsaugai privalo atitikti daugybę reikalavimų – turi būti betoninės konstrukcijos, pastato viduje turinčios 2 ir daugiau išėjimų, galinčios talpinti 50 ir daugiau asmenų, prieinamos neįgaliesiems. „Iš esmės rajone tokių priedangų, kurios atitiktų visus reikalavimus, nėra, – tokios buvo tik slėptuvės. Priedangos bus pažymėtos 2 ženklais: kad tai – kolektyvinės apsaugos statinys ir dar nauju specialiu priedangos ženklu – geltoname fone žmogaus figūra po stogu. Ženklus įsigysime centralizuotai“, – sakė R. Beniušienė.

Jos žodžiais, jau parengtų kolektyvinės saugos pastatų mieste yra 12, juose vienu metu galėtų pasislėpti apie 3 tūkst. gyventojų. Į sąrašą įtrauktos 3 naujos priedangos – rūsiai po bibliotekų filialais, priklausantys kitoms įstaigoms, šios patalpas privalo atlaisvinti. Neseniai susitikime su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkais šių taip pat buvo prašoma kalbėtis su gyventojais, kad išsivalytų ir atlaisvintų savo rūsius. Rudeniop, patikino R. Beniušienė, su Priešgaisrinės tarnybos pareigūnais apžiūrės daugiabučių rūsius, kaip juose pasirengta prireikus laikinai pasislėpti. Individualių namų savininkai patys privalo pasirūpinti savimi, deja, pastebėjo R. Beniušienė, dauguma naujų namų dabar statomi be rūsių. E. Viskontas pasiūlė susisiekti su privačių stambių pastatų savininkais – galbūt, pavyktų su jais sudaryti sutartis dėl galimybės įrengti priedangas.

Ukrainiečiai pavėžėjami nemokamai

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė pateikė statistiką: šiuo metu Kretingos rajone gyvena 365 pabėgėliai iš Ukrainos. Tačiau šis srautas kinta – vieni atvyksta, kiti išvyksta, pastarųjų yra daugiau. Karo pabėgėliams, kaip ir rajono gyventojams, mokamos vienkartinės ir tikslinės išmokos, jiems teikiama parama maisto produktais. Tačiau tik Ukrainos pabėgėliams teikiama išskirtinė Savivaldybės parama – priemiestiniais autobusais į Palangą, Klaipėdą jie važiuoja nemokamai. Laikinas leidimas gyventi, taigi ir parama, jiems pratęsta iki šių metų pabaigos.

Gyventojams, teikiantiems būsto paramą, taip pat iki metų pabaigos pratęsta 150+50 Eur parama. Šiuo metu 15 ukrainiečių gyvena Kretingos technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje, grupė žmonių – Baublių bendruomenės namuose, taigi Savivaldybei, V. Turauskaitės žodžiais, teks kompensuoti patirtas išlaidas.

Ukrainiečių vaikai rugsėjį turės integruotis į rajono mokyklas ir mokytis pagal mūsų ugdymo programas. Kiek jų ketina lankyti švietimo įstaigas, tikslių skaičių kol kas dar nėra.

E. Viskontas vėlgi kreipėsi į A. Pužauską, norėdamas sužinoti, ar mūsų rajone nebuvo nusikalstamų veikų, susijusių su pabėgėliais iš Ukrainos, nes, ant jo, tokios sąmokslo teorijos sklando Lietuvoje. Policijos komisariato viršininkas patikino, kad mūsų rajone tokių atvejų nenustatyta, nors per 5 mėnesius vagysčių rajone padaugėjo 40 proc. „Bet tarp išaiškintų vagišių ukrainiečių nėra. Taigi ir jų nusikalstamumo Kretingoje tendencijų nėra“, – užtikrino A. Pužauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas