Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Dalinosi patirtimi apie įtraukties procesus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-04-29
Konferencijos dalyvius rajono Švietimo skyriaus vardu pasveikino specialistė Lina Jadenkuvienė, konferencijos rengėjų vardu – Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jaunieji dainininkai.

Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla kartu su partneriais Kretingos rajono švietimo centru, Jurgio Pabrėžos universitetine gimnazija ir Kretingos muziejumi surengė respublikinę metodinę-praktinę konferenciją „Mes skirtingi ir ypatingi, bet mes kartu“, kurios esminis tikslas – su bendraminčiais aptarti įtraukiojo ugdymo iššūkius, kuriuos švietimo įstaigos patirs nuo 2024 metų.

Konferencijoje pranešimus įvairiomis, su specialiųjų poreikių vaikų ugdymu ir mokymu susijusiomis, temomis skaitė Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pedagogės Gintarė Urbonienė, Edita Strikienė, Ingrida Jonkienė, Aurelija Lukošienė ir Angelė Kleinauskaitė, taip pat – viešnios iš Vilniaus rajono Eitminiškių gimnazijos, Vilniaus Spindulio gimnazijos, Klaipėdos Litorinos mokyklos, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos. Renginio partneriams atstovavo Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė, kalbėjusi tema „Išgirskime vieni kitus: vaikai, tėvai ir mokytojai įtraukiojo ugdymo kontekste“, ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius Kęstutis Trakšelys, pristatęs pranešimą „Įtraukties raiška „Mokyklos visiems“ idėjų kontekste“. Renginio organizatorės Marijos Tiškevičiūtės mokyklos direktorė Ieva Rukšienė aptarė šios mokymo įstaigos patirtį, ugdant ypatingus, tai yra specialiųjų poreikių, vaikus.

Pasidžiaugusi, kad konferencija pavyko sklandžiai ir joje vyravo darbinga nuotaika, I. Rukšienė pripažino, kad jos vadovaujamai mokyklai įtraukusis ugdymas nebus toks didelis iššūkis, kaip, tarkim, kitoms mokykloms. „Tačiau mums bus iššūkis, kai neliks specialiųjų klasių, kurios mūsų mokykloje veikia nuo 1996-ųjų. Esame sukaupę didžiulę patirtį, kaip mokyti labai didelių ir didelių specialiųjų poreikių turinčius vaikus, kurių, atsimenu, tuomet niekas nenorėjo ir nepriimdavo. Mes, įstaigos pedagogai, specialistai, mokėmės, kad galėtume mokyti ir išmokyti specialiųjų poreikių vaikus, o šiandien, turėdami beveik 30 metų darbo patirties, galime ja pasidalinti ir su kitais“, – kalbėjo direktorė, akcentuodama, kad Marijos Tiškevičiūtės mokykla nėra specialioji mokykla, kad visose klasėse yra vaikų su vienokiais ar kitokiais specialiaisiais poreikiais ir su jais sėkmingai dirbama. „Šiandien apskritai jau esame šiuolaikiška įtraukiajam ugdymui parengta mokykla, kurios aplinka, mokymo priemonės yra visiškai pritaikytos vaikams su specialiaisiais poreikiais“, – teigė I. Rukšienė, pasidžiaugusi, kad visa tai pastebėjo, teigiamai įvertino ir mokykloje praėjusią savaitę viešėjęs švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas.

Iš viso konferencijoje dalyvavo per 40 pedagogų, juos menine programa pasveikino Marijos Tiškevičiūtės mokyklos ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai, o mokykla, anot I. Rukšienės, kartu su gimnazija, bendradarbiaudamos su partneriais iš JAV, rengia naują projektą, pagal kurį, gavus 15 tūkst. Eur finansavimą, bus galima šiuolaikiškai įrengti specialiojo pedagogo kabinetą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas