Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gydytoja Janina Kizielienė

Mažoji mūsų poliklinika“, – taip vietiniai žmonės neretai pavadina Kretingos ligoninės buvusiose Vaikų ligų skyriaus patalpose įsikūrusį Ambulatorinį-konsultacinį skyrių, kuriame teikiama specializuota medicinos pagalba. Nuo sausio pradžios skyriui vadovauja Janina Kizielienė. Anksčiau čia atskiro vadovo nebuvo.

Vadybos studijos gydytojai pravertė

Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje konsultuoja akušeriai-ginekologai, endokrinologai, traumatologai, chirurgai, radiolologai, neurologai, endoskopuotojai, echoskopuotojai, urologai, ausų, nosies ir gerklės, taip pat akių ligų ir kitų sričių specialistai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai. Ypač patogu, kad veikia Dienos stacionaras, kuriame pacientams, atvykusiems su šeimos gydytojų arba kitų gydytojų-specialistų siuntimais, atliekamos medikamentų infuzijos. Čia dirba patyrusi slaugytoja Birutė Viluskienė bei Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus vadovė vidaus ligų gydytoja-echoskopuotoja Janina Kizielienė.

Gyventojams suteikiamos ir mokamos paslaugos, kurių nekompensuoja ligonių kasos. Tokių paslaugų galima gauti ir Profilaktinės medicinos kabinete: pavyzdžiui, tikrinama vairuotojų, taip pat norinčiųjų įsigyti ar prasitęsti civilinio ginklo laikymo terminą sveikata, dirbantieji kreipiasi dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo. Interesantus šiame kabinete taip pat pasitinka pati skyriaus vadovė.

Jeigu šiandien ant svarstyklių lėkščių reikėtų padėti abi pareigybes, anot medikės, ko gero, nusvertų gydytojos darbas, nors tai nebuvo jos mokyklinių metų svajonė. „Lankiau Skuodo rajono Šačių vidurinę mokyklą, mokiausi labai gerai, sekėsi viskas, turėjau daug užklasinės veiklos ir tuomet per daug nemąsčiau, kuo ateityje tapsiu: sakydavau, gal žurnaliste, gal – mokytoja... Kartą, kasant bulves, tėvas, su kuriuo nuoširdžiai pasišnekėdavom, lyg tarp kitko paklausė, o kodėl negalėčiau būti gydytoja? Ir užstrigo. Ėmiau ruoštis, įstojau į tuometinį Kauno medicinos institutą, kuris dabar vadinasi Lietuvos sveikatos mokslų universitetu“, – pasakojo J. Kizielienė.

Rezidentūrą ji atliko Klaipėdos respublikinėje, o gydytojos darbą pradėjo Skuodo ligoninėje. Tapusi šios ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai, administravimo žinių sėmėsi ir Klaipėdos universitete neakivaizdžiai studijuodama vadybą.

„Ši sritis man – įdomi, patiko mokytis, o dabar štai ir praverčia“, – šypsojosi medikė, praktinę vadybos patirtį kaupusi ne tik Skuodo ligoninėje, bet ir vienoje farmacijos kompanijų, taip pat medicinos centre „Northway“ Kretingoje, kur nuo 2006-ųjų iki 2015-ųjų buvo ir vidaus ligų gydytoja, ir direktorė medicinai.

Lauks ir grįžtamojo ryšio

Būtent „Northway“, kuriame J. Kizielienė liko dirbti gydytoja, ji laiko visapusiškai gera mokykla, nes perprato, kaip teisingiau bendrauti ir su klientais, ir su interesantais, ir su pacientais, taip pat su personalu. Anot pašnekovės, problemos privačioje ir valstybinėje įstaigoje yra panašios, o skundų pasitaiko visur. „Privačioje įstaigoje darai viską, ką privalai, bet žmogui kartais atrodo, kad per mažai, jam norisi daugiau – juk susimokėjo! Čia irgi tas pats – kažkam kažko trūksta, nes gi moka mokesčius!“ – palygino J. Kizielienė.

Arti 30 metų darbo medicinos srityje stažą turinčios gydytojos žodžiais, visada yra dvi pusės, todėl svarbu, kad pacientai ir medikai suprastų ir gerbtų vieni kitus.

Pastaruoju metu gyventojai supyksta, sako, jog, norint patekti pas norimą gydytoją-konsultantą, – vos ne misija neįmanoma: skambina į registratūrą – išgirsta, kad talonų jau nebėra, liepia kreiptis kito mėnesio pradžioje. Telefonai vėl kaista, bet ir vėl žmonės nervinasi, nusivilia, nes atsakymas – tas pats, nors teiraujasi nurodytu laiku. Vadovė pripažino: taip neturi būti, nors išspręsti problemą nėra paprasta, kadangi daug konsultuojančių gydytojų – ne vietiniai, į Kretingą atvyksta kartą ar dukart per mėnesį, yra priklausomi nuo savo tiesioginio darbo grafiko kitose ligoninėse.

„Su vyriausiuoju gydytoju Romaldu Sakalausku ir pavaduotoju Aleksandru Šalavėjumi pasitarėme, kad geriausia išeitis bus pacientus užregistruoti žurnale. Paskui jiems paskambinsime, pranešime, pas kurį specialistą, kurią dieną ir kuriuo laiku pasirodyti, jeigu netiks – derinsime. Bet, žinoma, prašysime ir grįžtamojo ryšio: kad apsigalvoję ar dėl kitų priežasčių negalintieji atvykti į registratūrą paskambintų, praneštų – tuomet pas tą gydytoją greičiau galės patekti kitas eilėje laukiantis žmogus“, – sakė J. Kizielienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas