Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Dovanų pakavimo pavyzdys

Kalėdos – populiariausia ir viena laukiamausių metų švenčių. Deja, populiarumas turi savo kainą. Kiekvienais metais ši komercinė šventė palieka daugybę šiukšlių. Kasmet per šventes yra išmetama 25 mln. tonų šiukšlių daugiau negu įprastai. Vyraujant globaliniam atšilimui tai yra itin žalinga mūsų planetai. Norint to išvengti reikėtų pasirinkti ekologiškesnes dovanas. Pateiksiu keletą idėjų.

Viena aktualiausių temų pastaruoju metu dėl vyraujančių šiukšlių – plastmasiniai vienkartinio naudojimo indai. Dabar jie yra pakeisti popieriniais arba mediniais. Taigi puiki dovana – metaliniai ar stikliniai šiaudeliai. Juos galima panaudoti tikrai ne vieną kartą. Be to, jie atrodo itin estetiškai. Puikus pasirinkimas norint apsaugoti vandenynuose nuo šiukšlių kenčiančius vėžlius.

Dar vienas daugkartinio naudojimo pavyzdys – makiažo valymo šluostė arba daugkartinio naudojimo vatos diskeliai. Po naudojimo juos išplovus galima naudoti vėl. O štai vienkartiniai vatos diskeliai yra metami lauk. Taip ne tik susikaupia didesnis kiekis šiukšlių, bet ir išnaudojami didesni gamtos resursai, šiuo atveju – medvilnė.

Neapsieinama ir be bambukinių dantų šepetėlių. Tai yra puiki alternatyva plastmasiniams dantų šepetėliams. Bambukas itin greitai auga ir plečiasi. Dėl to jo panaudojimas gamybai yra naudingas gamtai. Be to, bambukiniai šepetėliai yra kur kas geresni bendrai burnos higienai – jie lengviau pasiekia ir išvalo nešvarumus.

Vartotojiškai kultūrai ypač būdingos atliekos, naudojamos maistui laikyti ar patiekti. Nors dabar ir yra skatinami daugkartinio naudojimo puodeliai, dauguma žmonių vis dar naudoja popierinius, plastmase dengtus vienkartinius puodelius. Puikus būdas paskatinti savo namiškį ar svarbų žmogų prisidėti prie ekologiškesnio pasaulio padovanojant daugkartinį, nuosavą puodelį. Kavinės pritaiko nuolaidas, jeigu tokį puodelį atsineši, – ar tai ne puiku? Vis daugiau ir daugiau išmetama plastmasinių butelių. Lietuvoje naudojami taromatai, kurie surenka tokios rūšies atliekas ir tai prisideda prie švaresnės mūsų aplinkos. Vis dėlto, norint siekti geresnės pasaulio ateities, reikėtų mažinti ir plastmasės naudojimą. Vienas variantų, kaip sumažinti plastmasės naudojimą, – gertuvės. Tikėtina, kad ši dovana nenuguls į spintos gilumą, o tikrai bus panaudota.

Toliau – rūbų pramonė. Tai yra viena labiausiai teršiančių atliekų. Išmetami rūbai ilgai trūnija sąvartynuose. Pirmiausia reikėtų stengtis rūbus perdirbti, tačiau kalbant apie dovanų idėjas, siūlytina dovanoti rūbus, kurių medžiagos yra natūralios, pavyzdžiui: apelsinų, sojos pupelių, ananasų, kukurūzų. Nereikėtų pamiršti ir 100 proc. natūralios tekstilės: vilnos, šilko, medvilnės, bambuko, kanapių, lino. Kiti audiniai yra sintetiniai, dėl to kaupiasi vis didesni kiekiai atliekų.

Dovanų idėjų yra daugybė. Siekiant ekologiškesnio gyvenimo, reikia tik atsirinkti labiausiai patikusius. Norint pasiekti bendro tikslo – švaresnės mūsų planetos – privalome suvaldyti savo vartotojišką būdą ir gyventi tvariau.

Viltė KNIEŽAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas