Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vienas „Daktaro deserto“ įkūrėjų kretingiškis 25-erių Deividas Šalnis

Kretingiškis 25-erių maisto technologas Deividas Šalnis su bendraminčiu sugalvoję išskirtinę koncepciją atidarė desertinę „Daktaras desertas“. Pastaruoju metu šis smulkusis verslas išgarsėjo visoje Lietuvoje ne tik dėl savo išskirtinumo, bet ir kilus ginčui su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Rasti darbą – sunku

Prieš metus su draugu atidaręs desertinę Deividas beveik nebegrįžta į Kretingą. „Su pajūriu mane dabar sieja tik tėvų namai. Ir juose, tiesą sakant, nuo „Daktaro deserto“ „gimimo“ pernai rudenį, tik kartą visai neseniai buvau sugrįžęs sustreikavus sveikatai“, – savo atsidavimą verslo idėjai įvardijo D. Šalnis.

Vis dėlto kretingiškis verslą įkūrė ne iš karto. Iš pradžių Klaipėdoje įgijo viešbučio darbuotojo specialybę. Kiek vėliau susidomėjo maisto technologo specialybe. „Norėjau užsiimti būtent tuo – kurti maisto produktus, stebėti jų kokybę, ne tik tešlą minkyti ir pyragaičius kepti – į maisto gamybą žiūrėti plačiau, kaip į kūrybą, bet tuo pačiu ir remtis ne tik intuicija, bet ir pritaikyti tam tikras žinias, sekti ir kurti tendencijas“, – apie savo studijų Vilniaus kolegijoje pasirinkimą kalbėjo jaunuolis.

Baigus studijas tokioje specifinėje nišoje jam buvo nelengva įsitvirtinti. „Visur nori įrodymų, kad sugebi dirbti tokį darbą, reikia bent 5 metų analogiško darbo patirties, nėra net kaip tais karjeros laipteliais lipti, nes nelabai egzistuoja tokie, kaip maisto technologų padėjėjai, o virėjo ar konditerio darbas nebūtinai veda maisto technologo profesijos link. Gali įstrigti gamyboje ir tiek“, – pradžią prisiminė Deividas, pridūręs, kad, baigus studijas, niekas nepasitiko „išskėstomis rankomis“.

Ilgai ieškojęs maisto technologo darbo kretingiškis įsidarbino vienoje konditerijos įmonėje konditeriu, tačiau ten praleido nedaug laiko. „Tada verslusis ir kūrybiškasis Marius Dijokas pasiūlė įgyvendinti sveikatai palankesnių desertų idėją. Su Mariumi buvome pažįstami jau porą metų, seniai buvau jam pasakojęs apie eritritolį, gamtinį saldiklį, kuris nekelia cukraus lygio kraujyje, ir idėją, kad galima būtų gaminti desertus su juo. O vietoje baltų rafinuotų kvietinių miltų naudoti naudingesnius, visagrūdžius“, – kaip kilo verslo idėja pasakojo verslininkas.

„Daktaro deserto“ bendraautoriui Mariui patiko Deivido idėja. „Jis sakė, kad galim kalnus su šia idėja nuversti. Jis taip tuo tikėjimu ir mane uždegė, nors man tai ir mažesnių dalykų pakaktų. Jau dabar dažnai pasipykstam, nes man atrodo viskas per greitai, norėtųsi visko mažiau, lėčiau, labiau pajūrio tempais“, – juokavo pašnekovas.

Desertai palankesni sveikatai

„Daktaro deserto“ įkūrėjai norėjo kurti desertus, kurie būtų palankesni sveikatai už įprastus, bet skoniu nenusileistų jiems. „Todėl ir „taikomės“ plačiai – esame visiems, kam tinka ir patinka tokia mintis, negaminame tik diabetikams ar besilaikantiems ketogeninės dietos, tai yra vengiantiems angliavandenių. Tiesiog jie patys natūraliai pas mus ateina, nes privengia įprastų cukrainių“, – sakė maisto technologas.

Ši idėja patiko ne tik jos sumanytojams, bet ir žmonėms. Į kretingiškio desertinę užklysta ir vaikai, ir paaugliai, ir senjorai. „Daliai žmonių net nerūpi, su cukrumi ar be jo yra desertai – sako, skanu ir tiek, todėl ir perka. Mums tai – didžiausias įvertinimas“, – tikino Deividas.

„Daktaras desertas“ išsiskiria ne tik savo desertais, bet ir desertinės dizainu. „Daug žmonių ateina ne vien pyragėlių, bet kaip į muziejų ar teatrą. Pažiūrėti neįprasto medicininio/laboratorinio interjero, konceptualaus iki smulkmenų apgalvoto kūrybiško pateikimo, pašmaikštauti, pasijuokti. Beveik visi, kad ir atėję be šypsenos, išeina jau su ja“, – teigė kretingiškis, pridūręs, kad stengiasi ne tik pyragėlį parduoti, bet ir suteikti tam tikrą unikalią, dar neregėtą patirtį.

Neįtiko koncepcija

Praėjus metams nuo desertinės atidarymo verslininkui netrūko ir iššūkių. Neseniai kilo ginčas su VMVT. Pastarieji įkūrėjams nurodė pakeisti savo koncepciją, neva ši klaidina vartotoją. Įkūrėjams buvo pasiūlyta atsisakyti pavadinimo, logotipo, interjero – viena neva labiausiai pirkėjus klaidinanti detalė – pardavėjas, vilkintis gydytojo chalatą. „Žmonės mus už tai vertina ir mėgsta. Todėl, kai išgirdo, kad VMVT gali pakišti koją „Daktaro deserto“ egzistavimui tokiam, koks dabar yra, – susivienijo ir sukilo. Lankytojų vos ne dešimtkart padaugėjo, pasisakė, mus užstojo ir politikai, net Premjerė“, – apie neseniai išgyventą situaciją kalbėjo kretingiškis.

Deivido teigimu, žmonės geba atskirti, kad jų desertinė nėra gydymo paslaugas teikianti įstaiga. „Žmonėms patinka tai, ką mes sukūrėme, ir jie geba atpažinti humorą ir frazė ant bendraįkūrėjo Mariaus kuriamų medinių magnetukų „Vaistai yra placebas. Torčiukas tai iš tikrųjų gydo“ jiems yra ne sveikatingumo teiginys apie mūsų produkciją, o proga pasilinksminti ir pažiūrėti į gyvenimą per žaidybinę prizmę. Todėl nenuostabu, kad žmonės supyko, netgi įsiuto. Nejau viena tokia institucija juos mano esant tokiais neprotingais, kad akivaizdaus humoro neskirtų nuo sveikatingumo teiginių“, – kalbėjo pašnekovas.

Tiesa, kiek vėliau VMVT tikino, kad įmonės pakeisti koncepcijos neprašė, o tiesiog ją paskatino susitvarkyti produktų ženklinimą ir vartotojams pateikti visą reikiamą informaciją. Tai „Daktaro deserto“ įkūrėjai esą padarė gavę dar pirmąjį VMVT raštą ir stebėjosi, kodėl viešojoje komunikacijoje tarnyba išsižadėjo savo pretenzijų prekiniam ženklui ir desertinės apipavidalinimui, dėl ko ir kilo visas šis triukšmas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas