Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingiškė Brigita Barkauskaitė veda „Jumpplus“, arba šokinėjimo per virvutę, treniruotes.

Šokinėjimas per virvutę – vaikiškas užsiėmimas? Kretingiškė Brigita Barkauskaitė paneigė šį mitą ir tvirtino, kad tai – alternatyva brangioms kardiotreniruotėms. Šią vasarą mergina pradėjo vesti „Jumpplus“, arba šokinėjimo per virvutę, treniruotes.

Populiari sporto šaka

Organizuoti tokio tipo treniruotes 29-erių kretingiškei mintis kilo praėjusių metų spalį. „Ieškojau minčių aktyviems vaikų užsiėmimams ir netikėtai pastebėjau smagiai per šokdynes šokinėjančius vaikus“, – apie treniruočių organizavimo pradžią kalbėjo B. Barkauskaitė.

Anot jos, šokinėjimas per šokdynę yra itin populiari ir seniai pasaulyje pripažinta sporto šaka. Nors olimpinių žaidynių programoje jos dar nėra, tačiau visame pasaulyje kuriasi įvairios šokinėjimo per šokdynę organizacijos, vienijančios šios sporto šakos gerbėjus. Viena jų – Pasaulio šokinėjimo per šokdynę federacija organizuoja pasaulio čempionatus, pritraukiančius šokdynių mėgėjus ir profesionalus.

„Šokinėjimas per šokdynę, anot amerikiečių mokslininkų, yra puiki alternatyva brangioms kardiotreniruotėms, kurioms reikia brangaus ir daug vietos užimančio inventoriaus. Šokdynė, kaip ir buvo, taip ir tebėra itin efektyvus ir universalus sporto įrankis“, – tikino kretingiškė.

Sudegina apie 1 tūkst. kalorijų

Šokinėjimas per šokdynę reikalauja minimalaus fizinio pasirengimo. Mergina džiaugėsi, kad net ir esant karantinui šokinėti galima namuose: „Siūlau prisiminti vaikystę ir čiupti šokdynę, o, jei trūks minčių, kaip paįvairinti treniruotę – kviečiu parašyti man. Tiesa, iš pradžių pamažu prisiminkite, kaip reikia šokinėti. Sėslus gyvenimo būdas, mažas fizinis aktyvumas kenkia motorinei koordinacijai, tad pirmieji šuoliukai gali pareikalauti kantrybės.“

Tyrėjai suskaičiavo, kad per valandos trukmės treniruotę 73–76 kg sveriantis žmogus gali sudeginti iki 1 tūkst. kalorijų. Faktais įrodyta, kad šokinėjimas per šokdynę yra efektyvesnis net už bėgimą. Tarptautinis šokinėjimo per šokdynę institutas pateikė duomenis, kad 10 minučių intensyvaus šokinėjimo per šokdynę gali pakeisti 30 minučių bėgimo ristele. „Smalsumo vedina treniruočių metu įsijungiu išmanųjį laikrodį ir stebiu jame rodomus parametrus – vidutinio tempo treniruotės metu įprastai sudeginama apie 700 kalorijų, asmeniškai, kai sportuoju viena, – apie 900 kalorijų“, – patirtimi dalijosi B. Barkauskaitė.

Šokinėjant juda visas kūnas. „Šokinėdami naudojame kojų raumenis, sukdami šokdynę – rankų, o nusileidžiant ant žemės, smūgio jėgą sugeria stabilizuojantys raumenys“, – paaiškino instruktorė.

Šokinėjimas per šokdynę greitina medžiagų apykaitą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, taip pat yra puikus pagalbininkas tiems, kas nori greitai ir efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų ir padailinti figūrą. „Dažnai girdime klausimą – kaip greitai ir nesudėtingai atsikratyti nereikalingų kilogramų? Jei dabar manęs kas paklaustų šio klausimo, pirmiausiai atsakyčiau – nešvaistyti pinigų itin brangiam inventoriui, kai galima tą patį ar dar geresnį efektą pasiekti naudojant šokdynę. Norint padailinti figūrą ar atsikratyti viršsvorio pirmiausiai reikia motyvacijos, tuomet – mitybos plano ir treniruočių. Sporto inventorius gali padėti pasiekti užsibrėžtų tikslų, tačiau jei jis stovės numestas kampe, tai kokia iš jo nauda“, – patarė Brigita.

Tinka visiems

Jumpplus treniruotė trunka vieną valandą. „Treniruotę pradedame nuo apšilimo. Kai apšildome raumenis, laikas tempimo pratimams. Tempimo pratimai saugo raumenis nuo traumų, spazmų, labai naudingi sąnariams bei sausgyslėms. Tuomet treniruotę tęsiame itin paprastais ir nesudėtingais šokinėjimo pratimais, vėliau didinamas tempas, įterpiami sudėtingesni pratimai, mokomasi triukų – dvigubų šuolių, apsisukimų ir kt. Baigiant treniruotę nepamirštame dar šiek tiek dėmesio skirti pilvo, šlaunų, sėdmenų raumenims – atliekame pratimus ant kilimėlio. Treniruotės pabaigoje būtina skirti dėmesio tempimo pratimams ir atsipalaidavimui“, – treniruotes apibūdino instruktorė, kurios vedamos treniruotės būna grupinės arba individualios.

„Jumpplus treniruotės skirtos visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, tiek niekada nešokinėjusiems, tiek jau išbandžiusiems šokinėjimą per šokdynę. Jumpplus programa smagi tuo, kad gali būti organizuojamos treniruotės net vaikams ir tėvams kartu, vaikų grupėms, suaugusiųjų grupėms – yra daug įdomių pratimų, kaip šokinėti per šokdynę komandomis, mažesnėmis grupėmis ar dviese“, – teigė Brigita.

Instruktorė norintiems šokinėti per virvutę rekomenduoja pasirinkti patogią avalynę, geriausia, kad būtų minkštesniais padais, šokinėjant neužmiršti apšilimo ir tempimo pratimų. „Pagrindinės taisyklės šokinėjant: kojas laikyti pečių plotyje, nugarą – tiesią, pašokti aukštyn tik tiek, kad užtektų vietos šokdynei pralįsti po pėdomis. Taip pat nepamirškite įsivertinti, ar pasirinkote tinkamą šokdynę – ar jos ilgis tinkamas. Jei niekada nešokinėjote ar šį malonumą primiršote – pradėkite nuo tiek šuoliukų, kiek galite“, – įvardijo B. Barkauskaitė.

---

Jumpplus World bendruomenė vienija daugybę sporto trenerių iš skirtingų pasaulio šalių. Jumpplus World instruktorių ir trenerių tikslas – supažindinti visuomenę su kūrybingais šokdynės panaudojimo būdais per treniruotes, pasirodymus. Jumpplus World bendruomenė skatina visuomenę išbandyti šokinėjimo su šokdyne treniruotes, kurių metu efektyviai deginamos kalorijos, gerinama koordinacija, medžiagų apykaita, kraujotaka, mokomasi naujų šokinėjimo įgūdžių, triukų. Jumpplus World bendruomenės steigėja yra Adrienn Banhegyi iš Vengrijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas