Kretingos „Minija“, žaidžianti Lietuvos futbolo federacijos I lygoje ir treniruojama Gvido Juškos, gegužės 9 d. išvykoje 1:3 (0:0) pralaimėjo prieš Vilniaus „Žalgirį B“ (IV vieta, 15 taškų).

Pirmą kėlinį „Minija“ susikūrė du momentus pelnyti įvartį. Pirmuoju atveju po perdavimo iš krašto Ričardas Šveikauskas galva numetė kamuolį tolimojo virpsto link, bet Deividas Šiuša iš kelių metrų nesugebėjo perdavimo realizuoti. Antroje pirmojo kėlinio pusėje tas pats R. Šveikauskas vėl grasino varžovų vartams, bet išgelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas. Pirmą kėlinį prie „Minijos“ vartų nebuvo sukurtas nė vienas pavojingas momentas. Visi svarbiausi rungtynių įvykiai vyko antrąjį kėlinį. 52-ą min. dėl antros geltonos kortelės aikštę turėjo palikti pagrindinis „Minijos“ gynybos ramstis Ričardas Šveikauskas. Kaip tą epizodą pakomentavo Kretingos komandos trenerio asistentas Martynas Viluckas, pražangą įžvelgti buvo sunku: „Varžovas Matas Vareika susimuliavo pražangą, pergudraudamas arbitrą, ir antros geltonos kortelės už tai R. Šveikauskas tikrai nenusipelnė.“

Aikštės svečiams teko persigrupuoti ir labiau rūpintis savo vartų saugumu. Vos už 8 minučių į svečių vartus krito ir pirmasis rungtynių įvartis, kurį pelnė gynėjas Danielius Žybartas, galva nukreipęs kamuolį į vartus, ir „Žalgiris B“ išsiveržė į priekį 1:0. Nors „Minijos“ komanda ir žaidė turėdama vienu žaidėju mažiau, tačiau 83-ią min. sužibo viltis pasiekti lygiąsias – legionierius iš Japonijos Shogo Osawa pelnė pirmą sezono įvartį ir išlygino rezultatą. Vis dėlto varžovai išnaudojo kiekybinį pranašumą ir rezultatyviausias lygos puolėjas Meinardas Mikulėnas 90-ą min. išvedė savo komandą į priekį. Per teisėjo pridėtą laiką kretingiškiai metėsi į ataką, siekdami išlyginti rezultatą, bet to padaryti nepavyko, o laisvomis erdvėmis pasinaudojęs M. Mikulėnas pelnė antrąjį savo įvartį ir padidino komandos persvarą 3:1.

Kretingos „Minija“: vartininkas Eimantas Brezgys, kapitonas Ainis Vilavičius, Ričardas Šveikauskas, Boburek Farkhadov (81 min. Gustas Gumbaravičius), Solibek Karimov, Shogo Osawa, Germanas Vaniuchinas, Simonas Juška, Valdas Jašmontas (73 min. Dominykas Jakočiūnas), Neilas Urba, Deividas Šiuša.

Per septynis turus 4 taškus surinkę „Minijos“ futbolininkai lieka X turnyro lentelės vietoje.

„Minijos“ trenerio asistento Martyno Vilucko komentaras: „Gaila komandos – tikrai įdėjome daug darbo, atiduota daug jėgų aikštėje. Liūdna, kad jau kelintą kartą per pridėtą laiką praleidžiame įvarčius, bet, manau, viskam turėjo įtakos gauta raudona kortelė. Po jos netekome vieno pagrindinių savo gynėjų, ir atsirado daug erdvių prie mūsų vartų. Žinoma, Vilniaus komanda tikrai stipri, turinti daug pajėgaus jaunimo – 5–6 yra jaunimo rinktinės nariai. Gustas Jaruševičius, gimęs 2003 m., jau dabar žaidžia brandžiai ir būdamas 15-metis I lygoje įmušė 10 įvarčių. Meinardas Mikulėnas per praėjusį mėnesį per 4 rungtynes įmušė 9 įvarčius, Matas Vareika jau ir dabar dažnai žaidžia A lygoje su pagrindine komanda. Varžovų komanda per pastaruosius metus tikrai yra paaugusi, ką parodo ir šiuo metu užimama vieta turnyro lentelėje. Mano nuomone, buvome tikrai verti bent lygiųjų, o pagal sukurtus momentus ir vaizdą aikštėje iki to momento, kai likome mažumoje, gal net verti ir pergalės. Nesinori suvedinėti sąskaitų su teisėjais, bet toks jų darbas lygiose varžybose nuvylė – raudona kortelė visiškai pakeitė susitikimo eigą. O labiausiai liūdina tai, kad net ir po pašalinimo suradome jėgų išlyginti rezultatą ir tas 90-ą minutę paleistas įvartis buvo itin skaudus dūris. Labai atsakingai ruošėmės šioms rungtynėms – į Vilnių nuvykome dieną prieš.“

Artimiausias rungtynes Kretingos „Minija“ žais gegužės 15 d. su Panevėžio „Panevėžio B“ (VI vieta, 12 taškų) futbolininkais.