Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Per karantiną mokymosi procesui persikėlus į virtualią erdvę, sunkumų kilo visiems. Šis laikotarpis ypač sudėtingas abiturientams ir jų mokytojams, tačiau išeičių nėra – tenka taikytis prie pandeminės situacijos ir brandos egzaminams rengtis nuotoliniu būdu.

Pasirengimas egzaminams – sistemingas darbas

Dvidešimtmetis Vilius Juodys, Pranciškonų gimnaziją baigęs praėjusiais metais, teigė, kad per pirmąjį karantiną daugiausiai nerimo kėlė situacijos abstraktumas. „Praėjusį pavasarį niekas negalėjo pasakyti, kiek ilgai truks nuotolinis mokymas, o ir pasirengti jam buvo nemažas iššūkis visų mokyklų bendruomenėms. Vis dėlto, kiek tik aplinkybės leido, komunikacija iš mokyklos administracijos pusės buvo tinkama, o egzaminų dėlionė išsisprendė, jei gerai pamenu, jau balandžio mėnesį, tad tiesiog liko užbaigti pasiruošimą jiems“, – aiškino pašnekovas.

Šiuo metu Paryžiuje studijuojantis V. Juodys laikė keturis egzaminus ir, nepaisant tuometinio sąmyšio, iš dviejų – lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos – gavo maksimalius įvertinimus. „Rengiantis egzaminams būtina nuodugniai perskaityti jų programas, identifikuoti savo silpnybes ir stiprybes, sistemingai dirbti. Abiturientams patarčiau atidžiai peržiūrėti jau buvusias egzaminų užduotis, atrasti panašumų struktūroje ir temose. Labai svarbu išlipti iš konspektų liūno ir pačiam mokiniui gebėti suprantamai ir kokybiškai sisteminti informaciją – tai įgūdis, kuris pravers ir tolimesnėse veiklose“, – patarimais, kaip pasirengti brandos egzaminams, pasidalino buvęs Pranciškonų gimnazijos mokinys.

„Labai svarbu suprasti, kad egzaminai yra tik dar viena stotelė, kurią įveikti būtina norint pabaigti mokyklą, tad jų sureikšminti nėra verta. Tikiu, kad paskutiniais mėnesiais abiturientui ypatingai ruoštis nėra būtina, jei pastaruosius dvejus metus darbas buvo daugiau mažiau sistemingas. Kaip minėjau, reikia suprasti savo silpnybes ir stiprybes bei susikoncentruoti į tas sritis, kuriose žinių dar trūksta. Toks savęs disciplinavimas ir mokymosi planavimas yra išskirtinės svarbos, kai iki egzaminų lieka tik keli mėnesiai“, – tikino V. Juodys.

Sunkumų kyla tiek mokiniams, tiek mokytojams

Vydmantų gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė neneigė, kad nuotolinis mokymasis kelia iššūkių ne tik mokiniams, bet ir pedagogams. „Kai kuriems mokytojams sunkumų dėl pamokų persikėlimo į virtualią erdvę iškilo, tačiau tai natūralu – vieni lėčiau, o kiti greičiau perpranta technologijas. Kaip bebūtų, nuo pirmojo karantino situacija yra gerokai pasikeitusi: dabar mokytojai nesunkiai pasiekiami ne tik MS Teams platformoje, bet su mokiniais, esant reikalui, komunikuoja ir Messenger socialiniame tinkle, taip pat maksimaliai išnaudojamos TAMO dienyno teikiamos galimybės“, – apie nuotolinį mokymą pasakojo R. Stonkuvienė.

Ji tęsė mintį: „Nors šis laikotarpis yra sudėtingas visiems be išimčių, dėl krūvio, ko gero, sunkiausia tiems mokytojams, kurių dėstomų dalykų brandos egzaminus laiko didžioji dauguma abiturientų: matematikos, lietuvių, anglų.“ Didžiausi iššūkiai – psichologiniai

Trisdešimt trejus metus mokykloje dirbanti Vydmantų gimnazijos direktorė pripažino, kad mokykla užtikrino sąlygas moksleiviams mokytis iš namų, tačiau vis dėlto didžiausi sunkumai yra psichologiniai. „Pamokoms vykstant nuotoliniu būdu, mokiniai yra tapę apatiški, jiems kur kas sunkiau rasti motyvacijos, noro mokytis“, – dėstė R. Stonkuvienė.

Mokytojai rengia abiturientus egzaminams ne tik suteikdami jiems žinių, bet ir padėdami psichologiškai – papasakodami, ko tikėtis, patardami, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje bei padrąsindami. „Mokant nuotoliniu būdu tai padaryti sunku: nors ir matai mokinį kompiuterio ekrane, tačiau žmogiškojo ryšio, artumo trūksta“,– įžvalgomis apie psichologinius iššūkius dalinosi Vydmantų gimnazijos direktorė.

Svarbiausia – abituriento motyvacija

Pašnekovė teigė, kad, siekiant gerų rezultatų, svarbiausia yra atkaklus mokymasis ir paties abituriento motyvacija. „Manau, kad dvyliktoje klasėje abiturientas turi mokytis daug ir sistemingai, o praleisti vienos ar kitos temos, viliantis, jog jos egzamine nebus, nederėtų. Taip pat svarbu atidžiai atlikti visas mokytojų skirtas užduotis, dalyvauti pamokose, klausti, domėtis, skaityti“, – patarimais dalinosi ilgametę darbo patirtį mokykloje sukaupusi pedagogė.

Nors pandeminė situacija daugeliui sukėlė nemažai sunkumų, R. Stonkuvienė įžvelgė ir teigiamų persikėlimo į virtualią erdvę pusių. „Ambicingiems ir motyvuotiems moksleiviams dabar yra sudarytos puikios sąlygos papildomai dalyvauti įvairiuose nuotoliniuose mokymuose, pamokose, vykstančiose įvairiose platformose. Neišėjus iš namų studijų mugėse galima pabendrauti tiek su dėstytojais, tiek su studentais, kas abiturientui pravers renkantis tolimesnį kelią. Galimybių dabar yra tikrai daug, reikia tik noro jomis naudotis“, – tikino Vydmantų gimnazijos direktorė, kurios pastebėjimu, brandos egzaminai – ne pasaulio pabaiga, o tramplinas, nuo kurio galima atsispirti ir toliau judėti savo svajonių link.“

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas