Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar laikas buvo keisti Lietuvos krašto apsaugos ministrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vydmantiškis Lukas Lukauskas teigė, kad patirtis „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijoje ugdė jo kritinį mąstymą, o tekstų kūrimo patirtį studentas pritaikė ir studijose, ir darbo aplinkoje.

Buvęs „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narys Lukas Lukauskas teigė, kad įgyta patirtis rašant straipsnius ir kritinio mąstymo ugdymas jam ypač pravertė renkantis studijas. Vydmantiškis, šiuo metu Kauno technologijos universiteto (KTU) marketingo studijų trečiakursis, tikino, kad žurnalistinio darbo užkulisiai lėmė ir jo studijų pasirinkimą.

Vaikino teigimu, siekis gerai mokytis jam kilo penktoje klasėje per lietuvių kalbos pamokas. „Gavau ketvertą už nosinių raidžių rašybos taisykles. Tuometinė mano lietuvių kalbos mokytoja Ieva Latakienė pasakė: neišmoksite taisyklių – negalėsite toliau siekti gerų rezultatų. Dar kartą atsiskaitęs už teorines žinias, gavau maksimalų įvertinimą. Vėliau šios mokytojos paskatintas dalyvavau skaitovų konkursuose, ir, nors juose nelaimėdavau, galėjau lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius“, – prisiminė pašnekovas.

Vydmantiškis nutarė išbandyti jėgas ir Vydmantų gimnazijos leidžiamame laikraštyje „Sprigtas“. Parašęs kelis straipsnius ir sužinojęs, kad viena klasės draugių rašė „Kuprinėje“, 2015 metais L. Lukauskas pats nusprendė dalyvauti šioje jaunųjų žurnalistų akademijos veikloje.

„Patariant ir padedant mentorei Viktorijai Vaškytei, lietuvių kalbos mokytojai Danutei Dunauskaitei sugalvojau savo straipsniui temą ir pradėjau kūrimo procesą. Pamačius savo pirmąjį straipsnį laikraštyje apėmė didžiulė euforija, bet tuo pačiu – ir savikritiškumo jausmas, kad buvo galima parašyti geriau“, – tvirtino vydmantiškis.

Ilgainiui vaikinas įgavo vis daugiau drąsos, gebėjo raiškiau reikšti mintis ir rasti aktualių temų straipsniams.

Jis prisiminė įkvėpimo temoms semdavęsis iš jį supusios aplinkos – L. Lukauskas lankė Kretingos meno mokyklą, prisidėdavo prie įvairių renginių organizavimo mokykloje, buvo išrinktas mokinių mokomosios bendrovės prezidentu. Visos šios veiklos skatino supratimą, ką vaikinas norėtų studijuoti baigęs mokyklą.

Pradėjęs studijuoti marketingą KTU pašnekovas pastebėjo, kad mokykloje įgytos žinios padeda rašant rašto darbus, jas galima pritaikyti studijuojamoje srityje: „Esu išbandęs save rašant kūrybinius reklamos tekstus – juose svarbiausia skambiai ir paprastai perteikti produkto ar paslaugos esmę, skatinti vartotojus pirkti.“

Pirmame kurse studentas taip pat lankė KTU „Marketing Lab“ veiklas ir gilino žinias apie marketingo ypatumus. „Radau daug bendraminčių, su kuriais iki šiandien diskutuojame įvairiomis temomis ir tapome gerais draugais. Universitete susipažinau ir su daugybe įkvepiančių dėstytojų, kurie moko mus ne tik su marketingu susijusių dalykų, bet ir skatina domėtis su tuo nesusijusiomis sritimis, kad galėtume turtinti savo pasaulėžiūrą. Dėl šios priežasties man norėjosi savo žinias pritaikyti ne tik teoriškai, bet ir praktiškai“, – apibūdino pašnekovas.

Pašnekovas teigė nekantraujantis sugrįžti į „Hostinger“ biurą, kuriame suteikiamos plačios galimybės darbuotojams dirbti patogiomis ir komfortabiliomis sąlygomis.

Antrojo kurso metu, po intensyvių darbo paieškų, L. Lukauskas pradėjo dirbti tarptautinėje svetainių prieglobos paslaugas (angl. hosting) teikiančioje įmonėje „Hostinger“. „Mane sužavėjo įmonės kultūra, mokymosi galimybės ir labai lankstus grafikas, dėl to galiu dirbti visu etatu ir derinti studijas. Mūsų komandoje dirba kolegos iš viso pasaulio – komunikuojame anglų kalba, galiu pažinti kitų šalių kultūras. Taip pat likau sužavėtas biuro aplinkos – jame įkurtas nestandartinis kamuoliukų pripildytas susitikimų kambarys, rotango krėslai, hamakas, teniso stalas, biblioteka. ,Miškų, džiunglių motyvai suteikia patogumą ir jaukumą, o tai skatina kūrybiškumą. Biure galima rasti užkandžių, išsivirti arbatos ar kavos, dalyvauti įvairiuose darbuotojų rengiamuose renginiuose, tačiau šiuo metu dėl karantino apribojimų tenka mokytis ir dirbti per nuotolį, todėl nekantriai laukiu dienos, kai vėl bus galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą“, – su šypsena kalbėjo studentas.

Vydmantiškio tvirtinimu, buvimas „Kuprinės“ žurnalistų akademijos dalimi jam davė neišdildomų įspūdžių apie tai, kaip randamos ir žmonėms pateikiamos naujienos: „Iki pat šiol pamenu, kaip kartu su kitais kupriniečiais gilinomės į Kretingos krašto problemas, kartu keliaudavome – į Salantų regioninį parką, vykome į spaustuvę, rengdavome bendrus susitikimus redakcijoje. Visa tai skatino suprasti, kiek skirtingų požiūrio kampų gali būti vienoje temoje ir pasitelkti kritinį mąstymą kiekvienoje situacijoje.“

L. Lukauskas yra įsitikinęs: šiuo metu jis nebūtų ten, kur yra, jeigu praeityje nebūtų dalyvavęs „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos veikloje. „Svarbiausia – turėti ambicijų, kryptingai ir nuosekliai dirbti siekiant savo tikslų. Skatinu kiekvieną moksleivį domėtis naujausiomis pasaulio tendencijomis, dalyvauti įvairiose veiklose, ieškoti informacijos internete, lankyti nemokamus kursus, mokytis naujų kalbų – visa tai turtina asmenybę ir yra puiki investicija sėkmingai ateičiai“, – moksleivius ragino vaikinas.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas