Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šiuo metu maltiečių organizacijos padalinyje Vilniuje vadovaujančias pareigas užimantis E. Regelskis tikina, jog savanorystė padeda tobulėti bei augti kaip asmenybei.

Dažnai labdaringose organizacijose dirbančiųjų veiklą matome kaip pagalbos teikimą tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Kaip bebūtų, yra žmonių, kuriems savanoriška veikla nėra vien pagalba kitiems, bet ir būdas geriau pažinti save bei tobulėti, todėl tai tampa jų gyvenimo dalimi.

Su jaunųjų maltiečių organizacija susipažino Kartenoje

Trisdešimtmečio Edvino Regelskio pažintis su savanoryste prasidėjo dar 2004 metais, kuomet jis ir atėjo į šiemet 25-ąjį gimtadienį švęsiančios Kartenos jaunųjų maltiečių organizacijos gretas. „Aštuntoje klasėje su šeima atsikraustėme gyventi į Karteną. Čia, naujoje mokykloje, didžioji dalis mano klasės draugų buvo jaunieji maltiečiai, tad galima tik įsivaizduoti, kokie buvo šansai, jog ir aš netapsiu vienas jų“,– prisiminimais dalinosi pašnekovas.

„Pradėjus savanoriauti buvo nemažai tokių momentų, kuomet išvažiavimas į įvairius renginius, stovyklas ar jaunimo susitikimus labiausiai džiugindavo dėl to, kad praleisi vieną kitą pamoką“,– juokavo E. Regelskis. – Kaip bebūtų, laikui bėgant pamačiau, kad maltiečiai yra didelė, ilgą istorinę praeitį turinti tarptautinė organizacija, ir supratau, dėl ko iš tiesų noriu būti jos dalis.“

Vilniuje gyvenantis kraštietis teigė, kad karteniškių bendruomenė labai aktyvi, o daugelis miestelio gyventojų ir patys yra buvę maltiečiai, tad natūralu, jog ryšiai su čia veikiančia savanoriška jaunimo organizacija glaudūs. „Apskritai, prisiminus laikus, kai priklausiau Kartenos jauniesiems maltiečiams, smagiausia dėl to, kad jaunimas iš įvairiausių organizacijų visame rajone aktyviai bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje“, – džiaugėsi pašnekovas.

Kartenos jaunieji maltiečiai savanoriaudavo tiek pačiame miestelyje, tiek rajone, būdavo, kad tam tikroms akcijoms vykdyti važiuodavo ir į Klaipėdą. Priklausydamas šiai organizacijai E. Regelskis sakė turėjęs progų pažinti pagrindines maltiečių veiklas, susijusias su pagalba pažedžiamiausiems – senjorams, vaikams ir neįgaliesiems.

Savanoriška veikla – unikalus būdas tobulėti

Baigęs mokyklą E. Regelskis maltiečių organizacijos nepamiršo ir tęsė savanorišką veiklą didžiuosiuose Lietuvos miestuose. „Išvažiavę studijuoti į Kauną kartu su maltiečių sąskrydžių metu sutiktais bičiuliais iš įvairiausių Lietuvos kampelių pastebėjome, kad čia šios organizacijos veikla buvo apmirusi, tad nusprendėme ją atnaujinti. Vėliau persikėliau į sostinę ir čia jau 8 metus dirbu maltiečių organizacijoje“, – pasakojo vyras.

Šiuo metu organizacinės veiklos vadovu dirbantis E. Regelskis teigė, kad jauniesiems maltiečiams labai svarbu noras veikti ir supratimas, dėl ko ir kur esi. „Kuomet aš priklausiau Kartenos jauniesiems maltiečiams, turėdavome ne tik konkrečius veiklos planus, bet ir pakankamai daug laisvės veiklas organizuoti patys, tad tai, kiek ir kokių renginių vyks, neretai priklausydavo ir nuo mūsų pačių iniciatyvumo“, – sakė buvęs karteniškis.

Kalbėdamas apie tai, kas svarbu savanoriui maltiečiui, vyras neslėpė, kad būtina įvertinti, ar organizacijos tikslai, siekiai atitinka asmenines žmogaus vertybes. „Nors pagrindinis jaunųjų maltiečių tikslas yra teikti pagalbą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, tačiau reikia nepamiršti, kad šioje labdaringoje organizacijoje tai daroma remiantis katalikiškomis vertybėmis. Be to, tikrai ne kiekvienas moka dirbti su, pavyzdžiui, senjorais“, – aiškino pašnekovas. Jis neslėpė, kad savanorystė jaunųjų maltiečių organizacijoje jam padėjo įgyti įvairiausių kompetencijų: „Pirmiausia, labai išplėčiau pažįstamų ratą. Kadangi vienas pagrindinių šios jaunimo organizacijos tikslų yra ugdymasis per savanorystę, išmokau savirefleksijos, t. y. įsivertinti savo atliktus darbus, geriau suprasti, ko noriu. Taip pat pagerinau viešojo kalbėjimo, organizacinius, darbo komandoje ir projektų valdymo įgūdžius.“

Pandemija veiklos nenutraukė

Ilgametę patirtį savanoriškoje veikloje turintis E. Regelskis aiškino, kad, prieš įsisiautėjant pandemijai, maltiečiai pradėjo civilinės saugos veiklą, susijusią su pagalbos teikimu ekstremaliųjų situacijų metu. „Dar prieš pirmąjį karantiną pradėjome telkti ir apmokyti savanorius su mintimi, kad, atsitikus nelaimei, galėtume padėti“, – tikino vyriškis.

Pašnekovas teigė, kad per abu karantinus maltiečių savanoriai, reaguodami į poreikį, užsiimdavo įvairiomis veiklomis. „Mūsų savanoriai dirbo oro uostuose, ligoninėse, globos įstaigose. Taip pat internetinėje platformoje rinkome lėšas medikų apsaugos nuo koronaviruso priemonėms, o dabar dalyvausime ir vakcinacijos procese“, – paaiškino E. Regelskis. Nors kraštietis neneigė, kad pandeminė situacija paveikė kai kurias veiklos sritis, tačiau savanoriai rado būdų toliau užsiimti reikšminga visuomenei veikla. „Mes nuolat ieškojome būdų prisitaikyti prie esamos situacijos, užtikrindami savanoriams visas apsaugos priemones ir mažindami fizinį kontaktą tarp žmonių“, – teigė pašnekovas.

Jaunųjų maltiečių veiklą iš pradžių apskritai teko sustabdyti, daug kas persikėlė į virtualią erdvę. Apmokyti savanoriai susiskambina su tais, kuriems reikia ne tik paprasto pokalbio, bet ir emocinės pagalbos ar paprasčiausiai padėti užsisakyti maisto. „Nors ir tenka taikytis prie pandemijos diktuojamų sąlygų, tačiau savo veiklos nesustabdėme“, – tvirtino E. Regelskis.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas