Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Šventosios jūrų uosto atstatymo pradžios labiausiai laukia žvejai.

Vitalijos Meškienės nuotr.

Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybę pasiekė dvi džiugios žinios: Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą, o Aplinkos ministerijoje artimiausiu metu bus nagrinėjamos galimybės iš aplinkosaugos lėšų finansuoti Šventosios uosto molų statybą.

Valstybės pagalba – būtina

Valstybei priklausančio Šventosios jūrų uosto atstatymas jau netrukus prasidės nuo žvejams reikalingos infrastruktūros sukūrimo – šiuo metu vykdomas rangos darbų konkursas, darbai prasidės dar šiais metais. Jie bus finansuojami pagal Savivaldybės ir Nacionalinės mokėjimo agentūros pasirašytą finansavimo administravimo sutartį.

Pasak Palangos miesto savivaldybės vadovų, atstatyti valstybei priklausantį Šventosios uostą be valstybės arba Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos neįmanoma – tam būtinas valstybės ir Savivaldybės bendras požiūris. Todėl dar praėjusių metų gruodį miesto Savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, kad šis projektas būtų įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą.

Sulaukė Aplinkos ministerijos palaikymo

Savivaldybės siūlymą palaikė Aplinkos ministerija, vadovaujama ministro Simono Gentvilo, kadangi atstatyti Šventosios uosto molai jūroje padėtų spręsti ir ypač aktualias aplinkosaugos problemas. Paplūdimių erozija, smėlio nešmenų netekimas – puikiai visiems žinoma ir ypač aktuali valstybinė problema.

Ši problema penktadienį buvo aptarta Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir aplinkos ministro S. Gentvilo susitikime, kurio metu pristatyti ir visi Šventosios jūrų uosto atstatymo planai, diskutuota apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad atstatyti molai stabdytų smėlio migraciją į šiaurę, o jo sukauptas kiekis galėtų būti panaudotas labiausiai eroduojantiems paplūdimiams. Sutarta, kad artimiausiu metu bus išnagrinėtos Aplinkos ministerijos galimybės iš aplinkosaugos lėšų finansuoti Šventosios uosto molų statybą. Taip pat bus ieškoma galimybių siekti ES finansavimo.

Padės ieškoti finansavimo

Savivaldybės prašymui Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą pritarė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kurios teigimu, atstatytas Šventosios uostas gali tapti vienintele vieta Lietuvoje, kurioje yra saugus, tinkamai paruoštas ir pritaikytas išėjimas į jūrą su visa aplinkine infrastruktūra, leidžiančia treniruotis ir organizuoti nacionalines bei tarptautines varžybas Lietuvoje. Išplėtota Šventosios uosto infrastruktūra sudarytų palankesnes sąlygas treniruotis jūrinių sporto šakų atstovams, o tai lemtų didėjantį sportuojančių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų skaičių, sporto šakų ir jų disciplinų įvairovę.

„Vyriausybės sprendimas įtraukti Šventosios uosto atstatymą į savo programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą parodė Vyriausybės poziciją šio itin svarbaus objekto atžvilgiu ir ne tik pateisina priekrantės žvejų, turizmo verslo atstovų, buriavimo sporto atstovų, vietos ir užsienio svečių bei Palangos miesto bendruomenės, laukiančios šio objekto, lūkesčius, bet ir padės Palangos miesto savivaldybei ieškant uostui, ypač – molams atstatyti reikalingo finansavimo“, – Vyriausybės sprendimą įvertino Palangos meras Š. Vaitkus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas