Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Iš Kretingos rajono kilusi Inga Skersenskytė, dirbdama neįprastomis sąlygomis su koronaviruso paveiktais pacientais, akimirkas darbo vietoje įsiamžina.

Iš Kretingos rajono, Genčų kaimo, kilusi 21-erių Inga Skersenskytė šiuo metu studijuoja bendrosios praktikos slaugą Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Antrakursė jau tris su puse mėnesio dirba su koronavirusu sergančiais asmenimis ir šiuo įtemptu laikotarpiu kovojantiesiems su sunkiausia viruso forma tiesia pagalbos ranką vienoje Klaipėdos ligoninių.

Seka mamos pėdomis

Pašnekovės teigimu, pradinėse klasėse, kai mokytoja vaikų klausdavo, kuo jie nori būti, ji visada galvojo apie slaugytojos profesiją. Po dvylikos klasių mergina įstojo į Klaipėdos valstybinę kolegiją ir išpildė nuo vaikystės neapleidusią svajonę.

„Mano didžiausias pavyzdys – mama, kuri yra slaugytoja. Visa tai tarsi vedė tuo keliu, kad aš irgi noriu tokia būti, tad abi dirbame tą patį darbą – slaugome ligonius“, – teigė pašnekovė, jaučianti pašaukimą padėti žmonėms.

Studentė akcentavo, kad Lietuvoje trūksta slaugytojų, tad baigus studijas rasti darbo vietą nebus sunku. Vis dėlto mokytis, anot jos, tikrai nelengva: gausybė teorinės medžiagos, reikia įsiminti daug svarbios su žmogaus anatomija ir gyvybinėmis funkcijomis susijusios informacijos, kad gebėtum slaugyti įvairaus amžiaus pacientus ir tikslingai atlikti slaugos paskyrimus.

„Dirbant bet kurioje medicinos srityje reikia žinoti labai daug, nes juk gydome žmones, tad klysti negalima“, – akcentavo I. Skersenskytė. Ji tikino, kad labai daug žinių ir naudos suteikė atliktos įvairių sričių praktikos, nes jų metu studentė išmoko ne tik atlikti medicinos procedūras, bet ir bendrauti su pacientais, dirbti komandoje.

Studentė Inga Skersenskytė, jaučianti pašaukimą padėti žmonėms, prisijungė prie komandos, dirbančios su koronavirusu sergančiais pacientais.

Padeda medikams

Pašnekovė, praėjusių metų pavasarį išgirdusi apie pirmuosius koronaviruso atvejus Lietuvoje, negalvojo, kad tai gali išaugti į didžiulę pandemiją. Didėjant užsikrėtimo atvejams, keitėsi ir požiūris šios situacijos atžvilgiu. Per pirmąją viruso bangą mergina, kaip ir visi žmonės, saugojosi ir karantino laiką praleido namuose.

Pirmoji banga, pasak slaugytojų, su kuriomis bendravo studentė, buvo tik švelnus oro gūsis palyginus su neseniai praūžusia antrąja banga.

Pradėjus augti naujų užsikrėtimų atvejų skaičiui, kai buvo koronaviruso įkarštis, ir reanimacija bei palatos buvo pilnos ligonių, kraštietė su kitomis studentėmis suskubo padėti vienoje Klaipėdos ligoninių. Pašnekovės tikinimu, pagrindinis skirtumas, dirbant su koronavirusu sergančiais ligoniais, – papildomos apsaugos priemonės.

„Visa tai atima daug laiko esant ekstremaliai situacijai, kai, norint išgelbėti žmogaus gyvybę, yra svarbi kiekviena sekundė. Žinoma, kai žmogus serga infekcija, jam reikia ne tik medicininės pagalbos, bet ir emocinio palaikymo, kad įveiktų šią klastingą ligą“, – atskleidė I. Skersenskytė.

Mergina taip pat jautė didelę baimę parnešti šią infekciją namo ir užkrėsti artimuosius, kurie turi ir gretutinių ligų. Pašnekovės teigimu, pasiskiepijus ši baimė sumažėjo, tačiau mergina vis tiek saugosi. Prasidėjus vakcinacijai, visuomenės nuomonė šiuo klausimu išsiskyrė. Anot bendrosios praktikos slaugos studentės, kiekvienas asmuo gali pasirinkti, kuo tikėti, ir nuspręsti, kurios pozicijos laikytis.

Domisi fotografija

Pasibaigus budėjimams ligoninėje, I. Skersenskytei atitrūkti nuo darbo aplinkos padeda fotografija. Susidomėjimas šiuo užsiėmimu prasidėjo, kai studentei buvo 8–9 metai ir mama davė „muilinuką“, kad mergina nufotografuotų ją Palangoje ant suoliuko. Fotografija nuo tos akimirkos sužavėjo ir Inga pradėjo tai daryti dažniau, o kai jai buvo 15 metų, tėtis padovanojo pirmąjį fotoaparatą.

Vėliau mergina svarstė ir apie fotografijos studijas, bet pasiliko gimtajame krašte studijuoti slaugą, tačiau fotografavimas ir nuotraukų retušavimas vis dar išliko jos mėgstamu užsiėmimu, o teigiami atsiliepimai paskatino rimčiau į tai pažvelgti, tobulėti. Nuotraukomis I. Skersenskytė dalinasi savo puslapyje „Inga Photography“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas