Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Pasak „Edukraft“ užsiėmimus organizuojančio M. Orlovo, tokio būrelio vadovas turi išmanyti pagrindinius pedagogikos principus ir suprasti žaidimo „Minecraft“ esmę: „Jei niekada anksčiau nesi susidūręs su šiuo žaidimu, tai gali pasirodyti labai sudėtinga užduotis.“

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, sekdama Vilniaus Šiaurės licėjaus ir Vilniaus VGTU Inžinerijos licėjaus pavyzdžiu, rengiasi vykdyti „Edukraft“ pamokas. Sujungus tradicinę edukaciją ir „Minecraft“ žaidimą, sukurta programa „Edukraft“, leidžianti naujais metodais vaikams ir jaunimui gilinti turimas žinias, ugdyti kūrybiškumo gebėjimus ir įkvėpti jaunuolius nuolatiniam mokymuisi.

Pasak Brigitos Barkauskaitės, bibliotekininkės projektinei veiklai ir viešinimui, siekiant Kretingos bibliotekoje sukurti tinkamas sąlygas vaikų ir jaunų žmonių kūrybiškumo skatinimui, nuo šių metų vasario mėnesio ruošiamasi vykdyti Atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ programoje numatytą jaunų žmonių užimtumo veiklą – nemokamą „Edukraft“ būrelį.

„Edukraft“ žaidime vis kuriamos įvairių bendrųjų dalykų užduotys ir iššūkiai, tai susiejama į vieną istoriją, kurią išspręsti ir įveikti turi programos dalyviai. Anot „Edukraft“ bendraįkūrėjo, iš Šventosios kilusio Dariaus Kniūkštos, „Minecraft“, kaip kompiuterinis žaidimas, kuriamas jau 12 metų. „Microsoft“ įmonė, perpirkusi šį žaidimą, prieš 5 metus pradėjo kurti specialią versiją švietimui „Minecraft: Education Edition“. „Microsoft“ pamatė, kad šis žaidimas gali būti naudojamas šiuolaikiškai ugdyti įvarius įgūdžius.

„Ne vienerius metus generuojant šią idėją ir kuriant vaizdo siužetus „Youtube“ paskyroje pastebėjau, kad vaikai ir jaunimas turi tiek daug motyvacijos žaisti ir kurti internetinius žaidimus, kad nusprendžiau ieškoti būdų, kaip šią šiuolaikinių jaunuolių energiją Lietuvoje panaudoti ugdymui. Po kurio laiko pradėjome dirbti su „Minecraft: Education Edition“ platforma ir supratome, kad tai yra įrankis, sprendžiantis daug esminių mokymo ir tobulėjimo problemų. Šis įrankis yra puikus, tačiau reikės daug darbo, kad ši priemonė būtų plačiai ir tikslingai naudojama. Dėl to ir atsirado „Edukraftas“, – teigė D. Kniūkšta.

Jo nuomone, šis žaidimas „Minecraft“ vaikams ir jaunimui yra labai artimas ir pažįstamas – tai jų mėgstamas būdas leisti laisvalaikį, o žaidimas yra labiausiai pasaulyje perkamas visais laikais.

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje „Edukraft“ būrelį planuojama organizuoti nuotoliniu būdu, situacijai pasikeitus – bibliotekoje. „Edukraft“ programai vykdyti būtinas būrelio vadovas, padedantis dalyviams įgyvendinti dienos užduotis, palaikantis ir motyvuojantis, suprantantis ir mokantis valdyti „Minecraft“ žaidimo įrankius ir turinį.

Anot viešosios bibliotekos bibliotekininko darbui su jaunimu šios programos vadovo Mindaugo Orlovo, užsiėmimai buvo pradėti vasarį, o paskelbus registraciją į „Edukraft“ užsiėmimus sulaukta begalės norinčiųjų užsiregistruoti laiškų ir skambučių.

Tikimasi, kad ši programa susilauks pasisekimo ir aktyvaus kretingiškių dalyvavimo. Šiuo metu svarstoma apie galimybę burti net keletą „Edukraft“ būrelio grupių. Žaidžiantiesiems „Minecraft“ žaidimą „Edukrafto“ mokymo programa yra gana lengvai suprantama, dalyviai noriai įsitraukia net į sudėtingiausių užduočių įgyvendinimą. M. Orlovo teigimu, šis žaidimas yra modernus ir šiuolaikiškas būdas įtraukti vaikus į kūrybiškumą ir mokymosi motyvacijas skatinančio žaidimo eigą.

---

Daugiau informacijos apie „Edukraft“ nuotolinio mokymo programas rasite: www.edukraftas.lt . Registracija į nuotolinį „Edukfraft“ būrelį el. paštu: jaunimas@kretvb.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Savas kampas“.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas