Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Sniegą ir ledą pavertė meno kūriniais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-02-26
Konkurso dalyvių darbai ir idėjos, kaip sniegą ir ledą galima paversti meno kūriniu, beje, labai trapiu ir laikinu.

Simono Daukanto progimnazija surengė tarptautinę virtualią mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyvą-konkursą „Sniego darbai“. Anot šios iniciatyvos sumanytojų Simono Daukanto progimnazijos direktorės Sigitos Jonaitienės ir dailės mokytojos Živilės Sabaliauskaitės, konkurso tikslas – pakviesti mokinius ir mokytojus į lauką tikrąją šio žodžio prasme, atitraukti juos nuo kompiuterių ir suteikti galimybę paeksperimentuoti su gamtinėmis medžiagomis – šiuosyk su sniegu ir ledu.

Ž. Sabaliauskaitė neslėpė – kad kils toks susidomėjimas konkursu, ji nesitikėjo: iš daugiau kaip 100-o mokyklų atkeliavo per 1 tūkst. darbų, o tai, kad iniciatyva išaugo iki tarptautinės – tik dar labiau paglosto širdį. Be Lietuvos mokyklų iš Kretingos, Palangos, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Tauragės, Ignalinos, Radviliškio, Kaišiadorių, Šiaulių, Joniškio, Kuršėnų, Kelmės, Šilalės, Anykščių, Plungės, Rietavo, Mažeikių, Skuodo, kitų šalies savivaldybių, darbų, kad ir nedaug, atkeliavo iš Latvijos, Lenkijos, Danijos.

Šis konkursas, inicijuotas Simono Daukanto progimnazijos, – ne pirmasis, surengtas per karantiną: mokykla organizavo respublikinį konkursą „Įveikime pandemiją“, kuris atspindėjo jo dalyvių požiūrį į pasaulinę pandemiją, o Simono Daukanto vardui įprasminti buvo paskelbtas kūrybinių darbų konkursas „Daukanto stiprybė – dabarčiai“. Trečioji iniciatyva „Sniego darbai“ gimė iš Pasaulinės sniego dienos paminėjimo mokykloje.

„Mokiniai savo kūrybines idėjas realizavo ne namie, o lauke, eksperimentuodami su sniegu. Tai mokiniams, mokytojams suteikė galimybę pajausti, kad matomas rezultatas gali būti trapus ir laikinas, skirtas tik šiai akimirkai. Svarbu yra kurti tai, kas džiugina ir suteikia prasmę kiekvienam asmeniškai“, – kalbėjo Ž. Sabaliauskaitė, kurios pastebėjimu, naudojant sniegą, gamtoje surastus objektus prisidedama prie tvaraus vartojimo, o kūrybos džiaugsmą vaikai atranda nešvaistydami papildomų išteklių.

Gamta, sniego ir ledo nepašykštėjusi žiema, anot mokytojos, suteikė galimybę turėti neribotai medžiagos, laisvės nevaržomai eksperimentuoti, daug kartų bandyti ir negalvoti apie galutinį rezultatą. „Turėti naujų patirčių, įdėti pastangų, susidurti su pačiu savimi, pasidžiaugti akimirka, kurioje gimė idėja ir vyko procesas, užfiksuoti, pristatyti, analizuoti, lyginti, interpretuoti savo ir draugų darbus – toks buvo savaitės iššūkis, skirtas Pasaulinei sniego dienai paminėti, kol galų gale jis virto tarptautine virtualia iniciatyva, suteikusia galimybę bendradarbiauti ir dalintis sukurtomis idėjomis“, – teigė dailės mokytoja.

Gerą žodį skyrusi konkurso iniciatorei Ž. Sabaliauskaitei, Simono Daukanto progimnazijos direktorė S. Jonaitienė užsiminė apie tai, kad per karantiną mokiniai ir mokytojai neteko tradicinių ryšių, kuriuos tam tikra prasme atkurti padėjo šis konkursas. „Mums jis išliks kaip idėjų bankas, kaip patirtis, ką galima nuveikti esant pandemijai. Pasirodo, ir sunkesnėmis aplinkybėmis įmanoma sukurti galimybę realizuoti kūrybiškumą, parodyti save kitiems“, – S. Jonaitienė akcentavo, kad ir jos vadovaujamos, ir kitų mokyklų bendruomenėms konkursas „Sniego darbai“ siejosi ir su patyriminiu mokymu, ir su mokymusi netradicinėje aplinkoje.

--

Konkurso „Sniego darbai“ nugalėtojai ir prizininkai

I grupė – 6–10 metų mokiniai: I v. – Vilius Narbutas (10 m., Kaišiadorių meno mokykla); II v. – Paulina Gervinskaitė (10 m., Kretingos Simono Daukanto progimnazija); III v. – Amelija Sutkute (7 m., Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija).

II grupė – 11–14 metų mokiniai: I v. – Julius Šerpetauskis (12 m., Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija); II v. – Dovydas Stončys (12 m., Skuodo r. Ylakių gimnazija), Katrina Vaisla (13 m., Jūrmalos meno mokykla, Latvija); III v. – Aurėja Navikaitė (11 m., Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija), Dominyka Gudauskaitė (14 m., Kretingos Simono Daukanto progimnazija).

III grupė – 15–18 metų mokiniai: I v. – Mintarė Nagiutė (18 m., Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija), II v. – Tomas Babelis (16 m., Vilniaus Jėzuitų gimnazija); III v. – Kamilė Jonaitytė (18 m., Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija).

IV grupė – mokytojai, mokyklos darbuotojai: I v. – Rimantas Kisielius (Vilniaus Žemynos gimnazija); II v. – Renata Sondaite-Bunevičienė (Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dizaino studija „Kukutis“); III v. – Rita Marcinkevičienė (Kaišiadorių meno mokykla).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas