Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonas brolis Paulius Vaineikis

Kasmet artėjant Šv. Valentino dienai prekybos centrai ir internetas mirga nuo reklamų, raginančių pasirūpinti dovanomis mylimam žmogui. Tačiau kartais, susikoncentravę į materialius dalykus, pamirštame, kokia yra tikroji meilės dienos prasmė.

Šventės šaknys – senovės Romoje

Pranciškonas brolis Paulius Vaineikis papasakojo, kad Šv. Valentino dienos ištakos siekia dar antrojo amžiaus Romą. „Kadaise dabartinėje Italijoje gyveno kunigas Valentino, kuris nepakluso tuometinio imperatoriaus Klaudijaus II draudimui tuokti žmones ir už tai susilaukė mirties bausmės. Būtent iš šios, pasiaukojimo dėl meilės, istorijos ir išsirutuliojo Šv. Valentino diena“, – apie meilės dienos šaknis paaiškino pašnekovas.

Anot P. Vaineikio, Šv. Valentino dieną Lietuvoje imta minėti gana neseniai. „Anksčiau bažnyčiose vasario 14–oji buvo skirta brolių Kirilo ir Metodijaus minėjimui. Tik po nepriklausomybės atkūrimo kunigai tą dieną ėmė drąsiau kalbėti apie šv. Valentino istoriją“, – teigė brolis Paulius.

Būtina suprasti, kas yra meilė

Kunigas neslėpė, kad per dažnai ir neatsakingai vartojamas žodis „myliu“ praranda savo reikšmę. „Dabar net vienas prekybos centrų viešai deklaruoja „Mes mylime maistą“, – juokėsi pašnekovas.

Prieš garsiai išsakant meilę tiek antrajai pusei, tiek šeimos nariams, artimiesiems kunigas patarė atlikti nedidelį testą – perskaičius pirmojo laiško korintiečiams 13 skyriuje esantį himną meilei įvertinti, ar tai, ką jaučiame kitam žmogui, iš tiesų yra toji amžina meilė – agape – aprašyta Biblijoje.

„Šiais laikais, kai beveik pusė bažnytinių santuokų baigiasi skyrybomis, labai svarbu suprasti skirtumą tarp Šventajame rašte minimos amžinosios meilės ir to gražaus jausmo, kaip jį bepavadintume, kurį maišome su ja“,– tvirtino dvasininkas.

Svarbiausia – ne dovanos kaina \p> P. Vaineikio teigimu, šiandien net labai neturtingas žmogus gali leisti sau kur kas daugiau negu prieš kelis dešimtmečius, todėl išaugusia materialinių dalykų svarba nėra ko stebėtis. Kaip bebūtų, brolis Paulius paragino atkreipti dėmesį ne į pačią dovaną ar jos kainą, o į tai, kas slypi už jos.

„Dovanos esmė glūdi ne jos piniginėje vertėje, o žmogaus, iš kurio ją gauname, intencijose ir nuoširdume. Neretai net pats brangiausias daiktas neatstoja galbūt ne tokio brangaus, tačiau tokio, kuris mums buvo dovanotas su didele meile“, – įsitikinęs P. Vaineikis.

Kunigas pasidalino įžvalga, kad sumaterialėjusioje visuomenėje meilės diena reikalinga ir dėl sentimentalesnių priežasčių. „Pasaulyje yra daug drovių žmonių, kuriems kartais pritrūksta drąsos kitam prisipažinti apie savo simpatiją. Būtent Šv. Valentino diena daliai jų ir tampa ta trūkstama motyvacija ir puikia proga išsakyti savo jausmus“,– šypsojosi pašnekovas.

Brolis Paulius neslėpė, kad diena, kuomet švenčiama meilė, jam teikianti didelį džiaugsmą. „Tegul kartą per metus žmonės lipdo vienas kitam širdeles ir dovanoja dovanas. Jei tik yra tokia galimybė, neturėtume vengti to daryti, o atvirkščiai – džiaugtis ir už tai būti dėkingi Dievui“, – džiugiai apie Šv. Valentino dieną kalbėjo dvasininkas.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas