Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Politikai gali politikuoti, administracija turi dirbti“, –

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-02-12
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas

įsitikinęs naujasis Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas. Baigiasi jo darbo šiose pareigose antroji savaitė. E. Viskontas Savivaldybėje yra naujokas, nepažįstamas ir daugeliui rajono gyventojų. Ko tikėtis iš naujo administracijos vadovo? „Pajūrio naujienos“ kalbino E. Viskontą apie jo darbo Savivaldybėje pradžią, iššūkius, rajono dabartį ir perspektyvas, nenutylantį politinį erzelį Savivaldybėje.

– Pirma savaitė prabėgo tvarkantis techninius reikalus, dokumentus. Tą dar apsunkino karantino suvaržymai, teko vykti į Klaipėdą. Sugaišau keletą dienų.

Spėjau susipažinti su administracijos skyrių veiklos nuostatais, ką žmonės dirba, kokie projektai vykdomi Savivaldybėje. Aplankiau daugumą statomų objektų. Kasdien vis daugiau sužinau spręsdamas einamuosius reikalus.

Vadovauti administracijai atėjau tokiu metu, kai dar nepatvirtintas 2021 metų Savivaldybės biudžetas, įaudrintas Savivaldybės politinis laukas, administracijos darbuotojai pasimetę: kuo pasikliauti – meru ar direktoriumi? Iš pradžių norisi sustyguoti administracijos darbą. Yra ir naujų iššūkių: taryba kolegialiai priėmė sprendimą panaikinti 2 mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigybes, kurių funkcijas tenka perimti administracijai. Svarstome kurti skyrių ar sekretoriatą, kuris išlaikytų tą institucinę atmintį, nebūtų priklausomas nuo politikų ir aptarnautų tarybą, merą, kaip tai daroma kitose šalies savivaldybėse ir valdžios institucijose. Tokia tarnyba ir jos darbuotojai reikalingi tam, kad po kiekvienų savivaldos rinkimų, kurie vyksta kas 4 metus, įvestų naujus politikus į jų darbines vėžes, kaip minėjau, išlaikytų ir perduotų tą institucinę atmintį. Kai, keičiantis politinei valdžiai, keičiasi ir ją aptarnaujantis personalas, kaip buvo lig šiolei, Savivaldybei tikrai nenaudinga. Todėl ir norisi įvesti naujovę – tarybos sekretoriatą.

Savivaldybės administracijos darbe bandysime pritaikyti modulius pagal Lean sistemą. Jau vyksta darbuotojų mokymai, kaip pagal ją dirbti.

Svarbu užkamšyti darbuotojų žinių spragas, kurios atsiranda dėl besikeičiančių įstatymų, įvairių norminių teisės aktų. Darbuotojai ne visada suspėja žengti koja kojon su tais pokyčiais. Paprašiau darbuotojų, kad patys pareikštų nuomonę dėl mokymų. Norint, kad valstybės tarnautojas dirbtų kuo efektyviau, į jo mokymą investuoti būtina. Efektyvumas valstybės tarnyboje neatsiejamas nuo sprendimų priėmimo, dokumentų tvarkymo greičio. Svarbu, kad savo funkcijas darbuotojas atliktų gerai ir per kuo trumpesnį laiką. O tam reikalingos žinios.

Administracijos darbo efektyvumo gerinimas, ypač dabar, kol veiklą riboja karantinas, yra prioritetinis uždavinys. Metas palankus susitvarkyti organizacinę struktūrą. Savivaldybės administracijos etatų skaičius yra patvirtintas tarybos. Neatleidinėsiu darbuotojų ar veršiuosi priimti naujų, sieksiu optimizuoti esamą struktūrą. Gal vieni darbuotojai jaučiasi esantys ne savo rogėse, todėl noriu kalbėtis su visais, išsiaiškinti, kur ir kaip kiekvienas galėtų geriau save realizuoti, kad Savivaldybės administracija veiktų sklandžiai, tikslingai, ir gyventojai būtų patenkinti.

Tai, kas įvyko Kretingos rajono savivaldybėje – tarybos kadencijai įpusėjus susiformavo nauja tarybos valdančioji koalicija – mūsų valstybėje nėra jokia naujiena. Panaši situacija Plungės rajono, kitose savivaldybėse. Tai demokratijos procesai. Tą akcentavau ir valdančiajai daugumai, ir merui, ir opozicijai, kuri, man prisistatant, žadėjo, kad balsuos už mane, bet pasielgė priešingai. Gal taip reikėjo.

Tarybai valdančiųjų balsais mane patvirtinus administracijos direktoriumi, turėjau prisistatyti administracijos kolektyvui. Buvau pratęs, kai ateina naujas žmogus, jį kolektyvui pristato įstaigos vadovas, šiuo atveju meras. Tačiau teko į pagalbą kviestis vicemerą Dangirą Samalių, kadangi administracijos valdžios vadžias perimti turėjau, pačiam teko imtis iniciatyvos. Esu diplomatiškas, noriu tartis, nesu linkęs pyktis. Aš noriu dirbti, tam čia atėjau. Tą merui Antanui Kalniui ne kartą jau akcentavau. Jie yra politikai, gali politikuoti, bet administracijos darbai dėl to sustoti negali. Į tuos politikų ginčus nesiveliu. Yra taryba, kuri sprendžia, kuria linkme turi dirbti administracija. Turime vykdyti, ką nurodo taryba. Atėjau, kaip sakoma, „ant senų pamatų“. Suprantu kretingiškius, nepatenkintus užsitęsusia Vilniaus gatvės renovacija, dėl įstrigusių statybų ir stabtelėjusių darbų Nevilkinant užbaigti tai, kas pradėta – vienas tikslas, kitas – pradėti namų darbus pareinančiai ES paramai gauti. Savivaldybės strategijoje turėtume įtvirtinti ES žaliąjį kursą bioekonomiką. Naujojo ES finansavimo laikotarpio parama nukreipta į žaliąjį kursą ir regionus, tolygesnį jų išvystymą. Kretingos rajono savivaldybė turi maksimaliai šią galimybę išnaudoti. Svarbu nusistatyti tikslus, jei tikslai bus protingi, gausime ES finansinę paramą jiems įgyvendinti. Per tuos dvejus metus (iki naujų savivaldos rinkimų 2023 m. kovą, – aut. past.) Eifelio bokšto Kretingoje nepastatysime. Užbaikime Sporto ir sveikatingumo komplekso, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato, nakvynės namų statybas, pradėtus gatvių remontus, subalansuokime Savivaldybės biudžetą.

– Iš gimtosios Kretingos į Vilnių išvykote studijuoti, baigęs mokslus 12 metų dirbote įvairiose pareigose Seime, Vyriausybėje. Lietuvoje įprasta, kad jaunimas emigruoja į užsienį, iš provincijos kraustosi į sostinę. Jūs grįžote į Kretingą.

– Visada žinojau, kad grįšiu į Kretingą. Sekiau nuolatos, kas Kretingoje vyksta. Meras net buvo nustebęs, kad žinau visas Kretingos gatves, akligatvius, kiemus taip pat. Aš čia užaugau. Čia gyvena mano tėvai, giminės. Tėtis visą gyvenimą dirba miškų urėdijoje, mama mokykloje-darželyje „Žibutė“ auklėtoja. Man puikiausias pavyzdys yra mano studijų draugas – Tauragės meras Dovydas Kaminskas. Jis irgi iš Vilniaus parvyko į Tauragę, panašaus dydžio kaip mūsų rajoną, ir jį prikėlė kone iš pelenų. Tai įrodo, kad su žiniomis, didele ambicija ir svarbiausia – palaikymu galima nuveikti daug darbų.

– Esate nepartinis. Kokios jūsų politinės pažiūros?

– Niekada neslėpiau, kad esu kairiųjų, socialdemokratinių pažiūrų.

– Ateitį siejate su kažkuria politine partija, gal tapsite Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus nariu?

– Apie politinę ateitį kalbėti tikrai per anksti, tačiau niekada nesakyk niekada. Jeigu politinės partijos vadovybė ar skyriaus žmonės būtų linkę mane matyti savo komandos dalimi – svarstyčiau visas galimybes. O šiuo metu koncentruojuosi į darbą ir apie tai nė negalvoju.

– Kaip klostosi santykiai su meru, kaip vertinate rajono politikų peštynes, ypač socialiniuose tinkluose?

– Kviečiame rytais Savivaldybės vadovų pasitarimus. Darbinėje veikloje mano su meru A. Kalniumi susikirtimo taškų kol kas nėra. Stengsiuosi to išvengti, konfliktai darbui nepadeda. Neslėpsiu, politikų „karas“ feisbuke stebina. Keistoka, kad žmonės tiek energijos išeikvoja socialiniams tinklams, netgi darbo metu ten sėdi. Manęs pasisakymais feisbuke nesužavėsi, nepaveiksi – žmogų vertinu pagal tai, kaip jis elgiasi, dirba. Jei tą socialiniams tinklams išeikvojamą energiją koncentruotų, nukreiptų daugiau į darbinę veiklą, rajonas, čia gyvenantys žmonės gautų didesnę naudą. Linkėčiau visiems konstruktyvaus dialogo, mažiau ginčų, daugiau darbų.

– Išeina jūsų pavaduotojas Povilas Černeckis. Nebandėte jo sulaikyti?

– Povilo Černeckio dabartinė pareigybė yra politinio pasitikėjimo pareigybė. Yra politinės taisyklės, pagal politinę etiką dėl šio posto sprendžia tie, kurie yra valdžioje, t. y. dabartinė valdančioji dauguma. Tai natūralus politinis procesas, pasikeitus politinių partijų susitarimams Savivaldybės taryboje keičiasi ir politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigas užsiimantys žmonės. Su šia situacija pavyzdingai prieš keletą savaičių susitvarkė mūsų kaimynė – Klaipėdos rajono savivaldybė.

P. Černeckis yra puikus valstybės tarnautojas, turi darbo Savivaldybėje patirtį. Siūliau jam pasilikti Savivaldybėje kitose pareigose, tarp mudviejų jokios priešpriešos nėra. Jis sakė, kad pagalvos.

– Ką Kretingoje veikiate laisvalaikiu?

– Kol galioja karantino suvaržymai, daugiau būnu namuose, stengiuosi be reikalo kojos iš jų nekelti. Retkarčiais nuvažiuoju į rajono miškus, pamedžioju. Myliu gamtą. Skaitau knygas, mėgstu psichologines, istorines, ypač karo tematika. Knyga formuoja žmogų. Esu labai dėkingas savo lietuvių kalbos mokytojai Aldonai Kruševičiūtei, kad įskiepijo meilę knygoms, skaitymui.

---

Egidijus Viskontas

1989 m. gimė Kretingoje;

2012 m. įgijo Mykolo Riomerio universitete bakalauro, 2014 m. – magistro laipsnių teises;

2012 m. dirbo Seimo nario patarėju;

2013–2018 m. buvo frakcijos referentas;

2018–2019 m. dirbo Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju;

iki dabar yra Vyriausiosios rinkimų komisijos narys;

2020 m. buvo žemės ūkio viceministras;

Nuo 2021 m. sausio 18 d. paskirtas Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas