Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Geros valios žmonės dovanojo galimybę girdėti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sveikata
  • 2021-02-05
„Džiaugsmas netelpa mūsų širdyse, nors rezultatų, kurių tikimės, dar reikės kantriai palaukti“, – po lauktos sudėtingos sūnaus Gvido operacijos sakė jo mama Kristina Mizaraitė.

Vakar „Pajūrio naujienas“ pasiekė gera žinia iš Kūlupėnų: šiame kaime gyvenantis laikraštyje išspausdinto straipsnio „Svajonė, kad vaikas girdėtų“ herojus, vienas televizijos projekto „Išsipildymo akcija“ dalyvių 14-metis Gvidas Mikalauskis savo namuose jau gyja po penktadienį Kauno klinikose sėkmingai atliktos sudėtingos operacijos.

Operacija – vienintelė ir pirmoji Lietuvoje

„Džiaugsmas netelpa mūsų širdyse, nors rezultatų, kurių tikimės, dar reikės kantriai palaukti. Kol kas Gvidas jaučiasi tarsi užsidėjęs 10 kilogramų ant galvos, naktimis prastai išsimiega – į kurią pusę atsigulęs bepasisuktų, maudžia, pulsuoja, tenka gerti antibiotikus ir vaistus nuo skausmo“, – situaciją perteikė vaikino mama Kristina Mizaraitė.

Tačiau, anot jos, visa tai – niekis žinant, kad abipusė BAHA implantacija jos sūnui ateityje leis girdėti kaip visiems sveikiems žmonėms. Operacija, kai vaikui įdėti du implantai, yra pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje.

K. Mizaraitė teigė nerandanti žodžių padėkoti ne tik gyventojams, aukojusiems „Išsipildymo akcijos“ metu, bet ir geradariams, pinigų pervedusiems į „Pajūrio naujienose“ paskelbtą jos asmeninę sąskaitą. Per „Išsipildymo akciją“ suaukotos lėšos padengė operacijos ir su ja susijusias išlaidas, o geros valios žmonių, pervedusių į asmeninę banko sąskaitą, kiekvienas euras taip pat buvo ir yra naudojamas prasmingai – sūnaus tolesniam gydymui, vizitams į ligoninę, kurių dar bus ne vienas ir ne du“, – atviravo pašnekovė.

„Aš ir vyrui sakiau: jei ne visuomenės susitelkimas mums bėdoje padėti, dėl savo vaiko būtume vis tiek kažką darę, stengęsi, ieškoję įmanomų išeičių ir galbūt būtume paskendę skolose. O dabar nuo mūsų pečių nuslinko išties didelis finansinis rūpestis. Šiandien žmonės padėjo Gvidui, kas žino, galbūt užaugęs jis taip pat kam nors padės?“ – svarstė kūlupėniškė.

Paneigė skaudžias prognozes

Kristinos žodžiais, jos ir sūnaus nuotaikos prieš pat artėjančią operaciją buvo permainingos – neramus laukimas susimaišęs su dideliu jauduliu. Prieš porą dienų atvykę į Kauną ir apsistoję nuomojamame bute, po kraujo tyrimo pirmiausia jiedu su įtampa laukė COVID-19 testo rezultatų, bijojo sirgti, o naktį iki lemtingojo penktadienio ryto taip pat sunku buvo sudėti bluostą: ar pavyks trečioji Gvido gyvenime ir gana sudėtinga operacija? Berniuko kaukolės kaulas – plonas ir silpnas, dėl to implantus sunku pritvirtinti.

„Šiandien esam laimingi: operacija buvo sklandi, ir mums viskas gerai!“ – emocijų neslėpė K. Mizaraitė.

Pašnekovės nuomone, jei tokios operacijos, kokia atlikta jos sūnui, būtų kompensuojamos, laimingų šeimų, auginančių klausos negalią turinčius vaikus, Lietuvoje būtų gerokai daugiau. Vienas implantas kainuoja 5–6 tūkstančius eurų, tad ne visi tėvai už abu iš savo lėšų išgali apmokėti.

G. Mikalauskiui nuo gimimo buvo diagnozuota abipusė ausų landų atrezija, kaušelių neišsivystymas ir klausos sutrikimas. Gvidas pasaulį išvydo neturintis ausų, buvo tik nedidelės užuomazgos vietoj jų. Toks apsigimimas – labai retas. Medikai K. Mizaraitei iškart buvo pasakę, kad sūnus niekada negirdės. Tačiau, išgyvenęs ne vieną varginančią operaciją, eidamas sunkiu gydymosi keliu keturiolikmetis tarsi paneigė skaudžias prognozes.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas