Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Miego higiena – kas tai?

  • Sveikata
  • 2021-02-02

Miegas – vienas svarbiausių dalykų, padedančių atsistatyti ir atgauti jėgas po dienos darbų. Miego metu mūsų kūnas atsigauna, pailsi. Būtent dėl to sveikas miegas gali padėti pagerinti ne tik kasdienę mūsų savijautą, bet ir darbo rezultatus. Siekiant kokybiško miego, jo higiena yra vienas iš pagrindinių aspektų, kuris padeda išsimiegoti tinkamai. Todėl aptarkime, kas yra miego higiena, kodėl ji iš tiesų svarbi, kokie faktai tai paremia ir kaip ją palaikyti.

Kodėl miego higiena iš tiesų svarbi ir kaip atpažinti, kad ją reikia gerinti?

Moksliškai įrodyta, kad miego higiena yra labai svarbi ne tik fizinei, bet ir emocinei mūsų sveikatai. Tinkama ji gali ypač pagerinti mūsų produktyvumą, nuotaiką ir gyvenimo kokybę. Mokslininkai taip pat nustatė, kad gerų įpročių formavimas yra itin naudingas žmonėms ir išsivysčius juos tinkamus, jų nebejaučiame ir priimame kaip įprastus. Būtent todėl labai svarbu kuo greičiau pritaikyti sveikus miego įpročius, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę.

Yra išskiriami keli pagrindiniai ženklai, reiškiantys, kad miego higiena yra tobulintina:

• sunku užmigti;

• kenčiama nuo trukdžių naktimis, dažnai prabundama,

• jaučiamas mieguistumas dienos metu,

• nėra motyvacijos dirbti, mokytis, arba ji itin žema;

Taip pat, dar vienas ypač svarbus simptomas, rodantis prastą miego higieną, yra nepastovus miego režimas. Pastebėjus šiuos simptomus, galima pradėti tobulinti savo miego higieną ir žengti geresnio rytojaus link.

Kaip ją tobulinti?

Atlikus pirmąjį žingsnį ir pastebėjus sutrikusios miego higienos požymius, vertėtų imtis veiksmų jai pagerinti. Pirmasis žingsnis kelionėje į kokybišką miegą gali būti miegamosios lovos, čiužniniai. Tinkami baldai padės įgyti žemiau išvardintų įgūdžių ar tobulinti juos lengviau. Pateikiame keletą lengvų patarimų, padėsiančių pagerinti sutrikusią miego higieną:

• Miego režimas. Tai – vienas iš svarbiausių aspektų, siekiantiems sveikos miego higienos. Stenkitės eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Organizmui įpratus, kad tam tikros valandos yra skirtos miegui, turėtų sumažėti sunkumų užmiegant.

• Miegas – prioritetas. Nors neretam, gyvenančiam skubėjime ir paskendusiam darbuose, atrodo, kad miegas gali palaukti, taip būti neturėtų. Miegas yra mūsų organizmo atsistatymo, gijimo laikas, todėl kokybiškas poilsis turėtų būti mūsų nakties prioritetu. Palikite darbus kompiuteryje ir leiskite sau pailsėti.

• Nereikėtų labai skubėti. Kaip ir pritaikant bet kokį naują metodą savo gyvenime, taip ir keičiant miego įpročius, skubėti nereikėtų. Per greiti pokyčiai organizmui gali sukelti šoką, taip dar labiau pabloginantį miego higieną.

• Susikurkite miego ritualą. Sugalvokite veiksmus, kuriuos atliksite tik prieš miegą. Galbūt tai kvapiųjų aliejų garai miegamajame, galbūt tyli klasikinė muzika, o gal tiesiog maudynės ir pižamos apsirengimas. Susitelkite į šiuos veiksmus ir juos darykite kasdien tokiu pačiu metu. Organizmas pradės suvokti, kad artėja miego laikas ir pradės laipsniškai tam ruoštis.

• Praktikuokite sveikesnį gyvenimo būdą. Stenkitės praleisti pakankamai laiko gryname ore, būkite fiziškai aktyvesni, nevalgykite sunkiai virškinamo maisto prieš miegą. Be to, aktyvesnis gyvenimo būdas padės ne tik geriau miegoti, bet ir jaustis žvalesniems, sveikesniems.

• Paruoškite miegamąjį miegui. Pašalinkite iš šios erdvės visus blaškančius daiktus. Čia nereikia nei kompiuterio, nei telefono. Tai daiktai, kuriuos naudojame kasdien darbe, todėl organizmas į juos reaguoja kaip į tam tikrą streso šaltinį.

Paprasti, bet naudingi patarimai leis pagerinti miego įpročius ir džiaugtis geresne miego higiena bei žvalesne savijauta. Išbandykite ir nenusivilsite!


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas