Dviguba varžovų gynyba – prieš „Kretingos“ žaidėją Vytautą Šarakauską, žaidžiantį 15 Nr. pažymėtais marškinėliais.

Su rimtais iššūkiais savaitgalį susidūrė „Kretingos“ krepšinio komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus: penktadienį ji išvykoje žaidė labai svarbias rungtynes su Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono lyderiais, o šeštadienį namie priėmė tris iš eilės pergales iškovojusius Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ krepšininkus. „Kretingos“ komanda, iškovojusi 12 pergalių ir patyrusi 3 pralaimėjimus, išlieka trečia turnyro lentelėje.

Sausio 29 d. „Kretingos“ komanda išvykoje po dramatiškos kovos 69:72 (21:17; 16:17; 13:18; 19:20) pralaimėjo lygos lyderei Vilniaus „Rivilei“ (15 pergalių, 3 pralaimėjimai). Kaip ir priklauso, lyderių dvikovoje visas rungtynes vyko permaininga kova, po I kėlinio priekyje buvo „Kretingos“ komanda, antrą kėlinį Justo Grikšto dvitaškis leido įgyti ir 7 taškų persvarą (19 min. 34:27), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai – 37:34. Įpusėjus III kėliniui jau šeimininkė Vilniaus „Rivilė“ įgijo 7 taškų persvarą (24 min. 39:46), po šio ketvirčio vilniečiai pirmavo 50:52. Lemiamą kėlinį, likus 41 sekundei, kretingiškiai dar pirmavo 69:68 ir turėjo kamuolį savo rankose, bet J. Grikštui nepavyko pataikyti iš po krepšio. Likus 16 sekundžių varžovų gynėjas stojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė tik pirmą baudos metimą, išlyginusį rezultatą, antrą prametė, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį puolant ir, aidint sirenai, tritaškiu išplėšė pergalę. „Kretingos“ komandos trenerio ir žaidėjų nuomone, lemiamą epizodą suklydo rungtynių sekretoriatas, blogai nustatęs atakos laiką, – „Kretingai“ turėjo likti dvi sekundės lemiamai atakai. „Kretingos“ komandai dėl asmeninių priežasčių nepadėjo aukštaūgis Vytautas Šarakauskas, mūsiškiai prieš varžovus triuškinamai pralaimėjo ir kovą dėl atkovotų kamuolių (33 prieš 51).

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Rokas Šimkevičius (3/3 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai) –19, Tadas Maželis – 11, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 10, Domininkas Matutis – 9, Justas Grikštas – 8, Karolis Opulskis – 4, Tadas Budrys ir Kornelijus Stonkus – po 3, Edgaras Danys – 2.

Sausio 30 d. kretingiškiai namuose 79:74 [(1:9; 17:24; 19:18; 22:23) nugalėjo Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ (5 pergalės, 8 pralaimėjimai) komandą. Gerai rungtynes pradėję kretingiškiai pirmą kėlinį puikiai žaidė ir gynyboje leisdami varžovams pelnyti tik 9 taškus, o patys atitrūko – 21:9. Vos prasidėjus antram kėliniui šeimininkai po J. Grikšto tritaškio įgijo ir didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą (12 min. 26:9), bet tada jau Akmenės komanda pradėjo drausmingiau gintis ir po pirmos rungtynių dalies komandas skyrė tik 5 taškai – 38:33. Trečią kėlinį varžovams kelis kartus pavyko išlyginti rezultatą, bet „Kretingos“ komanda neleido persverti rezultato savo naudai ir vis dar išlaikė persvarą savo rankose – 57:51. Paskutinį kėlinį kretingiškiai po kapitono D. Matučio taiklių baudos metimų susigrąžino dviženklę persvarą (33 min. 64:53) ir išsaugojo ją iki rungtynių pabaigos.

Kretingos „Kretinga“: Vytautas Šarakauskas (13 atk. kamuolių) – 15, Tadas Maželis (5/7 dvitaškiai, 4/4 baudos, 10 atk. kamuolių, 23 naud. balai) – 14, Rokas Šimkevičius – 13, Domininkas Matutis (6 rez. perdavimai) – 11, Tadas Budrys – 10, Edgaras Danys (13 naud. balų) – 7, Rytis Zabita – 4, Justas Grikštas – 3, Karolis Opulskis – 2, Kornelijus Stonkus.

Komandos vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Labai sunkus savaitgalis, stiprūs varžovai, tad išryškėjo daug bėdų, kurias turime taisyti. Gaila, kad Vilniuje fortūna nusisuko nuo mūsų, nors galėjome pasiekti svarbią pergalę. Stipriai pralošėme dėl atkovotų kamuolių, tai turėjo daug įtakos rezultatui. Šeštadienį prieš Akmenės komandą varžybas pradėjome labai gera energija, bet ėmėme klysti paprastose situacijose. Džiaugiuosi pergale, nes varžovai – geros formos. Rengiamės toliau ir kovosime dėl kiekvienos pergalės.“

Kretingos krepšinio klubo kapitonas Domininkas Matutis: „Žinojome, kad šį savaitgalį laukia rimti varžovai, penktadienį žaidėme ypač svarbias rungtynes dėl I vietos turnyrinėje lentelėje, buvome labai motyvuoti, bet pritrūko sėkmės. Taip pat visi žino, kad įvyko ir sekretoriato klaida, bet dabar nieko jau nebepakeisi. Akmenės komanda yra rimta varžovė, su kuria visada žaidžiame taškas į tašką. Toje komandoje daug patyrusių žaidėjų, daug metų žaidžiančių kartu, dabar demonstruoja puikią formą, todėl turėtų kilti turnyrinėje lentelėje. Rungtynes su Akmenės komanda pradėjome gerai, buvome užsivedę po penktadienio nesėkmės, tad namuose būtinai turėjome pasiekti pergalę. Nors rungtynes pradėjome gerai ir nutolome, bet, prasidėjus keitimams, mūsų žaidimas išsiderino ir varžovai mus pavijo. Atrodo, galėjome jau pirmoje pusėje pribaigti varžovus ir pabėgti negrįžtamai, bet to padaryti nepavyko ir dėl pergalės teko kautis iki pat susitikimo pabaigos. Šiuo metu esame ne geriausios formos, į komandą atėjus naujokams, reikia įtraukti juos į žaidimo schemas ir priprasti vieniems prie kitų.“

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda turėtų žaisti vasario 5 d. namuose su Ukmergės „Olimpu“ (6 pergalės, 11 pralaimėjimų), o vasario 6 d. išvykoje su Biržų „Biržais“ (11 pergalių, 6 pralaimėjimai).