Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atlikdama praktiką Portugalijoje, Eglė Dirmeitytė rasdavo laiko aplankyti ir šalies vietoves.

Studentė 23-jų Eglė Dirmeitytė – buvusi „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narė. Po ketverių metų, praleistų „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijoje, arba „Kuprinėje“, baigusi Pranciškonų gimnaziją, E. Dirmeitytė ISM Vadybos ir ekonomikos universitete studijavo tarptautinį verslą ir komunikaciją. Susiklosčius tinkamoms aplinkybėms atlikti praktiką užsienyje, mergina išvyko į Portugaliją ir pandemijos pradžią sutiko ten.

Veikla buvo naudinga

Prie jaunųjų žurnalistų akademijos E. Dirmeitytė prisijungė dėl to, jog jai patinka rašyti, ji numatė, kad ši veikla padės tobulinti rašymo įgūdžius. Apie žurnalistų akademiją kraštietei papasakojo ir dalyvauti jos veikloje paskatino jos lietuvių kalbos mokytoja Laima Gadeikytė. Šiuo mokytojos patarimu buvusi kuprinietė džiaugiasi iki šiol.

E. Dirmeitytė jautė visapusišką naudą rašydama „Kuprinėje“. „Dirbau su smagia bendraamžių ir patyrusių žurnalistų komanda, todėl jaučiausi ne tik įgyjanti profesionalios patirties, bet ir leidžianti laiką su draugišku kolektyvu. Buvo geras jausmas į redakciją eiti tarsi į darbą, dalyvauti susitikimuose, sėdėti prie didelio stalo su visais, gerti arbatą, aptarti savo ir kitų jaunųjų žurnalistų kūrybą“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

Mergina teigė, kad patobulėjo ir jos rašymo įgūdžiai: stilius, gebėjimas įtaigiau dėlioti žodžius, pastebėti klaidas ir jas taisyti – visa tai labai pravertė universitete ir profesinėje veikloje.

Taip pat kraštietė ypač vertina turėtą galimybę rengti interviu su bendraamžiais, įvairiais ekspertais, nes tai išvedė ją iš komforto zonos, padėjo užmegzti ryšius, išmokė įveikti jaudulį. Jaunųjų žurnalistų akademijoje pašnekovė išsiugdė ir analitinį mąstymą – tam įtaką padarė atliekamos viešos apklausos, duomenų analizavimas ir perteikimas.

Prisimena pirmąjį straipsnį

Įsimintiniausia E. Dirmeitytei – pirmasis jos straipsnis jaunimui skirtame priede „Kuprinė“. Buvusi jos narė prisiminė, kad rašė apie klasės draugą, kuris su šeima tuomet buvo emigravęs į užsienį. Straipsnis buvo apie jo pomėgius, kaip jam sekasi, ką jis veikia. Publikavus straipsnį, žmonės labai jautriai sureagavo į emigracijos temą ir internete paliko nelabai malonių komentarų.

Iš pradžių mergina jautėsi prastai, nes atrodė, kad pirmasis straipsnis išėjo nepavykęs, nemalonu buvo ir dėl kalbinto vaikino, kadangi su juo pašnekovė kalbėjo apie jo laisvalaikį, nenorėjo nieko įžeisti. Vis dėlto dabar šį įvykį ji priima kaip vertingą patirtį.

„Kritikos mes visada sulauksime, ypač užsiimant tokia veikla, kaip žurnalistika. Jei kritika konstruktyvi, naudinga, ją būtina priimti ir apmąstyti, ji tikrai padeda tobulėti, nors tuo metu ir gali įžeisti savimeilę“, – teigė pašnekovė.

Baigusi mokyklą, E. Dirmeitytė studijavo ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ir savo studijų pasirinkimu labai džiaugiasi. Kraštietė teigiamai atsiliepė tiek apie kokybiškas studijas, tiek apie pačią bendruomenę. Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijas ji pasirinko dėl plataus galimybių spektro. Studijos suteikė pagrindus ir leido išbandyti save verslo strategijos, marketingo, žmogiškųjų išteklių ir finansų valdymo srityse.

Gyvenimas Portugalijoje praplėtė akiratį

Kai prasidėjo koronaviruso pandemija, kraštietė jau gyveno užsienyje. Į Portugaliją ji išvyko 2019 metų vasarą atlikti praktiką tarptautinėje įmonėje ir tuo pačiu rašyti bakalaurinį darbą.

„Dirbau finansų ir komunikacijos srityje. 2020 metų pradžia buvo tikras įvykių sūkurys, nes apsigyniau bakalaurinį darbą, gavau paaukštinimą, prasidėjo pandemija“, – pasakojo mergina.

Pandemijos pradžia, anot pašnekovės, nebuvo labai baugi. Portugalijoje tuo metu dar nebuvo labai daug atvejų, darbas persikėlė į namus. E. Dirmeitytė manė, kad per kelis mėnesius situacija turėtų pasitaisyti ir per visą laikotarpį stengėsi išlaikyti optimizmą. Jos teigimu, jai pasisekė, kad turėjo stabilų darbą, galimybę patogiai dirbti iš namų.

Vis dėlto nuotaika darėsi slogesnė, kadangi šalis – svetima, šeima ir artimiausi draugai toli. Pašnekovė šiek tiek pradėjo jausti ir socialinę atskirtį. Buvusi jaunųjų žurnalistų akademijos narė žinojo, kad galų gale grįš namo, bet pandemija paskatino tą sprendimą priimti anksčiau. Kai aprimo pirmoji koronaviruso banga, mergina pradėjo po truputį planuoti kelionę į Lietuvą.

Į gimtinę E. Dirmeitytė grįžo 2020-ųjų gruodžio mėnesį. Šiuo metu ji aktyviai ieško darbo, be to, savanoriauja gyvūnų prieglaudoje „Mažas draugas“ ir dalyvauja įvairiuose nuotoliniuose kursuose. Be darbo paieškų, artimiausiu metu Eglė norėtų tęsti mokslus ir pagilinti žinias informacinių technologijų srityje.

„Manau, kad niekada nereikia nustoti mokytis ir tobulėti, antraip kasdienybė gali tapti nuobodi“, – teigė pašnekovė.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas