„Kretingai“ (geltoni marškinėliai) pavyko atsirevanšuoti prieš Kauno KTU studentus. Rungtynių namų aikštėje akimirka.

Kretingos krepšinio klubo komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, ir toliau tęsia savo sėkmingą pasirodymą Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione – po vienintelių savaitgalio rungtynių, kuriose pavyko iškovoti pergalę, kretingiškiai su 11 pergalių ir 2 pralaimėjimais išlieka III turnyrinės lentelės vietoje.

Sausio 23 d. „Kretingos“ komanda namuose 91:69 (18:12; 28:16; 21:18; 24:23) įtikinamai nugalėjo Kauno KTU (5 pergalės, 8 pralaimėjimai) komandą ir atsirevanšavo už išvykoje patirtą pralaimėjimą. Dėl sėkmingai sužaisto II kėlinio namuose žaidę „Kretingos“ krepšininkai iki didžiosios pertraukos susikrovė 18 taškų persvarą (20 min. 46:28). Po ilgosios pertraukos kretingiškiai ir toliau išlaikė savo pranašumą ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę. Šiame susitikime „Kretingos“ komandoje debiutavo ilgametis LKL žaidėjas, 38 metų 204 cm ūgio Vytautas Šarakauskas, geriausius savo karjeros metus praleidęs Šiaulių ir Klaipėdos „Neptūno“ komandose. Per savo karjerą jis du kartus tapo LKL vicečempionu, kartą bronzos medalio laimėtoju, taip pat du kartus iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės bronzą. Sėkmingiausią savo sezoną LKL V. Šarakauskas sužaidė 2010/2011 m. Šiaulių komandoje, rinkdamas 13,2 taško, 9,2 atkovoto kamuolio ir 18 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis (10/12 dvitaškiai, 4/5 baudos, 5 rez. perdavimai, 3 blokai, 31 naud. balas) – 24, Domininkas Matutis (4/4 tritaškiai, 25 naud. balai) – 17, Justas Grikštas (4/5 baudos) ir Rokas Šimkevičius (6/7 baudos, 7 rez. perdavimai) – po 12, Karolis Opluskis (4/4 dvitaškiai, 14 naud. balų) – 8, Vytautas Šarakauskas (7 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 15 naud. balų) – 7, Tadas Budrys (10 atk. kamuolių) – 6, Edgaras Danys – 4, Rytis Zabita – 2, Ignas Andriuškevičius, Ugnius Kvietkauskas ir Dovydas Diemontas.

Vyriausiojo „Kretingos“ trenerio Arimanto Mikaločius (dešinėje) ginčas su teisėju.

Komandos vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Žaidėjai buvo supykę ir motyvuoti po pralaimėjimo praėjusią savaitę. Iš pat pradžių ėmėmės savo darbo, ypač gynyboje, pavyko sustabdyti pagrindinius varžovų žaidėjus, ir to pasekmė – iškovota pergalė.

Vytautas Šarakauskas suteiks mūsų komandai daug patirties, bet šiandienos žaidimo dar nenorėčiau vertinti – jis dar tik pratinasi prie komandos, o ateityje bus tikrai naudingas siekiant pergalių.“

Kretingos krepšinio klubo puolėjo Tado Maželio komentaras: „Kadangi praėjusį savaitgalį pralaimėjome prieš KTU komandą, tai tikrai buvome stipriai motyvuoti jiems atsirevanšuoti ir, manau, tai pasisekė padaryti. Žinojome, kad varžybas reikia pradėti nuo geros gynybos, manau, tai pavyko. Gerai gynėmės iš esmės per visas varžybas. Puolime rungtynes pradėjome užsivedę, gerai nusiteikę, o tai parodė ir trys triuškinami dėjimai pirmą kėlinį. Per pirmus du kėlinius susikrovėme 20 taškų persvarą, kurią ir išlaikėm iki rungtynių pabaigos. Labai džiaugiamės, kad prie mūsų komandos prisijungė Vytautas Šarakauskas, kuris tikrai duos daug naudos ir patirties mūsų komandai.“

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda turėtų žaisti sausio 29 d. išvykoje su RKL A diviziono lydere Vilniaus „Rivile“ (14 pergalių, 3 pralaimėjimai), o sausio 30 d. namuose su Akmenės rajono „Patriots-Cementu“ (4 pergalės, 7 pralaimėjimai).