Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aptarė motobolo galimybes ir perspektyvas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-01-19
Motobolo bazės viziją su bendrovės „Geotaškas“ atstovu (dešinėje) aptarė: (iš kairės) Eduardas Steckis, rajono vicemeras Dangiras Samalius, Erikas Žiubrys, Dovydas Bajoras, Dalia Činkienė.

Darbo grupė, kurią sudaro rajono tarybos narys Dovydas Bajoras, vicemeras Dangiras Samalius, Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, šio skyriaus specialistas Erikas Žiubrys, motobolo klubo pirmininkas Eduardas Steckis ir kiti, susitiko su bendrovės „Geotaškas“ atstovais, kad aptartų motobolo perspektyvas ir šios įmonės rengiamą galimybių studiją.

Rajono Savivaldybės paskelbtą konkursą laimėjusiam „Geotaškui“ už galimybių studiją sumokėti iš biudžeto skirta 11,5 tūkst. Eur.

„Apie motobolo perspektyvą kalbėjome jau seniai – motobolo, kaip nacionalinės motosporto šakos, bazės idėja kilo dar per praėjusią rajono tarybos kadenciją. Nuosekliai siekiant užsibrėžto tikslo, pritarus rajono tarybos koalicijai, reikalai pajudėjo – motobolo bazės stiprinimas yra įtrauktas į Strateginį rajono planą, atsirado lėšų ir galimybių studijai parengti“, – kalbėjo vienas darbo grupės narių D. Bajoras.

Pagal susitarimą, galimybių studija turėtų būti parengta per pusmetį nuo sutarties pasirašymo, tai yra iki birželio mėnesio vidurio. Per pirmą susitikimą su galimybių studijos rengėjais darbo grupė norėjo patikslinti užduotį, nes yra daugybė klausimų, į kuriuos studija ir turi atsakyti: tarkim, dėl pastatų dydžių, tūrių, pasitelkiant europinę praktiką, kaip kitose šalyse rengiama motobolo bazė ir pan. „Ir patys motobolo žaidėjai siūlo, kad klube, motodrome galėtų atsirasti papildomų veiklų, kaip panaudoti ne tik pastatus, bet ir sklypą – tarkim, gal šalia atsirastų nedidelė motokroso trasa, vadinasi, čia sutilptų ne tik motobolas. Taip pat, kalbant apie papildomas veiklas, galima kelti klausimą, o gal, turint motokroso trasą, atsirastų galimybė bendradarbiauti su motociklininkais, kurie rengiasi Dakarui?“ – kaip vieną pavyzdžių pateikė D. Bajoras.

Jis paaiškino, kad esminė mintis, siekiant pagerinti motobolo bazę, yra ta, kad mūsų, Kretingos motodromas, motobolo klubas taptų šalies motosporto smegenų centru, juolab kad E. Steckis kalbėjo ir apie tai, kad kiti Lietuvos miestų motociklų sporto entuziastai į kretingiškius kreipiasi pagalbos, konsultacijų. „Tai – geras ženklas, leidžiantis manyti, kad einame tinkama linkme“, – neabejojo D. Bajoras.

Galimybių studijos autorių yra prašoma numatyti, kaip būtų galima panaudoti ne tik turimus pastatus, motodromą, bet ir aplink esančius sklypus.

Tačiau vien idėjų neužtenka: esminis klausimas – bazės finansavimo šaltinis. Jeigu rajono Savivaldybė pajėgtų visa tai padaryti pati, problemos kaip ir neliktų.

„Todėl galimybių studijos autorius įpareigojome pasidomėti finansavimo galimybėmis iš Europos Sąjungos, kaip lėšų būtų galima pritraukti ne tik per sportą, bet ir turizmą. Pavyzdžių Lietuvoje yra – tarkim, Kačerginės žiedas tvarkomas pagal viešojo ir privataus sektorių partnerystę, taip vadinamą PPP projektą, suradę lėšų Anykščiai įsirengė lajų taką, Birštonas – apžvalgos bokštą. Gal ir Kretinga galėtų eiti vienu iš kelių?“ –D. Bajoro pastebėjimu, jau vien tai, kad motobolo rungtynių ateina žiūrėti tūkstančiai žiūrovų, verčia susitvarkyti turimą objektą – motodromą ir pastatus, sklypą aplink jį.

Aptariant galimybių studiją, motobolo klubo atstovai išsakė savo pastebėjimus dėl aikštės, tribūnų, svečių sutikimo, persirengimo kambarių ir panašiai. Iškilo ir motobolo muziejaus idėja – ar yra galimybė tokį įrengti, kuo jis galėtų būti patrauklus turistams, žiūrovams.

Pirminiais skaičiavimais, motobolo bazei atnaujinti ir sutvarkyti reikėtų nuo 1 iki 1,5 mln. Eur, tačiau suma paaiškės, galutinai nusprendus, kokia ta bazė bus.

„Viską norėtume padaryti per kokius 3 metus. Gali būti, kad su galimybių studijos rengėjais pratęsime sutartį ir prašysime neskubėti su ataskaita – labai norisi išsiaiškinti Europos Sąjungos finansavimo šaltinius, kas greičiausiai paaiškės tik rugsėjį-spalį“, – D. Bajoras akcentavo, kad viską būtina išsiaiškinti iki galo.

Jis taip pat iškėlė mintį, kad rajono Savivaldybei reikėtų galutinai apsispręsti, kokia sporto šaka turėtų reprezentuoti mūsų rajoną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas