Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kiekvienas jaunuolis kalėdinėms dovanoms išleidžia skirtingą pinigų sumą, kuri priklauso nuo jo turimo biudžeto dydžio.

Jauni žmonės, kaip ir suaugusieji, turi savo biudžetą. Jaunuoliai gauna pajamų iš įvairių šaltinių: tėvų, senelių, kitų artimųjų, darbovietės. Vieni jų skaičiuoja savo pajamas ir išlaidas, dalį gautų pajamų taupo ir tokiu būdu tvarkingai planuoja biudžetą, o kiti, gavę kelis eurus, skuba išleisti įvairioms smulkmenoms. Gruodžio mėnesį jaunimas taip pat pasineria į kalėdinių dovanų paieškas, tad joms reikia tinkamai suderinti biudžetą.

Norėtų išleisti mažiau

Kraštietė vienuoliktokė Ugnė Vilimaitė teigė, kad jos santykiai su pinigais nėra blogi. Ji visada stengiasi taupyti, kad nereikėtų tėvų prašyti papildomų pinigų, kai nori kur nors išeiti su draugais. Vis dėlto, anot pašnekovės, norėtųsi išleisti mažiau pinigų nereikšmingiems dalykams, pavyzdžiui, makiažo priemonėms ar saldumynams.

„Savo pajamų ir išlaidų niekur neužsirašau, tačiau stengiuosi suskaičiuoti jas, kad išleisčiau kuo mažiau“, – sakė mergina. Anot jos, kai reikia pinigų į mokyklą, tėvai duoda limituotą sumą kišenpinigių, tačiau, prireikus įsigyti tam tikrą daiktą, yra taikomos išimtys. Karantinas mokinės pajamoms ir išlaidoms nepadarė įtakos. Šventinėms dovanoms U. Vilimaitė planuoja išleisti iki 100 eurų, tai didesnė suma negu išleisdavo įprastai. Didesnės išlaidos vienuoliktokės biudžete atsirado dėl jos gyvenime atsiradusio draugo.

Šventinės išlaidos nepakito

Buvo atlikta anoniminė apklausa, kurioje dalyvavo 80 respondentų, o iš jų – 22 pilnamečiai asmenys, likusių asmenų amžius svyravo nuo 13 iki 17 metų.

Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių jaunuolių teigė, kad dovanoms per šventes įprastai išleidžia 10–20 eurų arba 60 eurų ir daugiau. Ir vienos, ir kitos nuomonės asmenų buvo po devyniolika. 15 žmonių atsakė, kad dovanoms skiria 30–40 eurų.

Galima teigti, kad karantinas apklaustojo jaunimo išlaidų dovanų atžvilgiu nepakeitė, kadangi 37 respondentų išlaidos išliko tokios pačios kaip ir anksčiau, o 13 atsakiusiųjų netgi padidėjo. 10 jaunuolių atsakė, kad dovanų šiemet nepirks.

Be to, karantino metu beveik pusei apklaustųjų pavyko sutaupyti daugiau pinigų negu įprastai, tačiau nemažai jų atsakė, kad išleido tiek, kiek ir anksčiau, o kai kurie netgi daugiau negu prieš karantiną. 57 procentai jaunuolių pinigus išleido apsipirkdami internetu. Jaunosios kartos atstovai įsigijo drabužių, maisto, įvairių kosmetikos priemonių.

Pinigus taupo

Vis dėlto apklausta jaunoji karta gana atsakingai žvelgia į savo biudžetą ir pusė apklaustųjų, gavę kišenpinigių, neskuba visko išleisti, o dalį jų atideda taupymui. 15 asmenų visus kišenpinigius taupo, nes kitus reikalingus dalykus nuperka artimieji, o štai 28 atsakė, kad išleidžia juos maistui ir pramogoms.

31 respondentas šią vasarą dirbo ir didžioji dalis taupė atlyginimą tam tikram daiktui arba dalį pinigų atidėjo taupyti, o likusius išleido savo poreikiams.

Pagal apklausos duomenis, tėvai ar globėjai vaikams dažniausiai kišenpinigių duoda tada, kai jie paprašo arba kartą per mėnesį. Kišenpinigių suma svyruoja nuo 1 euro per dieną iki maždaug 100 eurų per mėnesį. Kai kurie apklaustųjų tikslios sumos neįrašė, nes ji priklauso nuo to, kiek tam tikru laikotarpiu reikia pinigų. Respondentų teigimu, kiekvieno jaunuolio biudžetas priklauso nuo jo paties požiūrio į pinigus, pajamas ir išlaidas.

Vita MICKUTĖ

P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas