Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jauniesiems Salantų akordeonistams – laureatų diplomai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2020-12-15
Salantų meno mokyklos akordeonistų trio (iš kairės) Dovydas Būtė, Karolis Bacys, Matas Kuzminskas, sėkmingai pasirodę dviejuose konkursuose.

Salantų mano mokyklos akordeonistų tercetui šie mokslo metai buvo dosnūs apdovanojimų: jaunieji muzikantai pelnė laurus tarptautiniame Vaclovo Furmanavičiaus muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų akordeonistų konkurse-festivalyje bei respublikiniame akordeono instrumentinės muzikos ansamblių ir orkestrų konkurse „Plungė 2020“.

Ketvirtus metus kartu grojantys Salantų meno mokyklos auklėtiniai Dovydas Būtė, Karolis Bacys ir Matas Kuzminskas nuo antrųjų muzikavimo ansamblyje metų nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, dažnai iš jų grįžta vežini laureatų diplomais. Ne išimtis ir šie metai: nors, kaip sakė vaikinų mokytoja Sigutė Kryžauskienė, nuotoliniu būdu mokytis groti neįprasta ir nelabai patogu, jaunieji akoredeonistai bemuzikuodami kartais taip užsimiršta, kad „perlipa“ pamokai skirtos akademinės valandos ribas.

„Dovydas jau baigė meno mokyklą, tačiau pasirinko išplėstinę programą ir toliau groja ansamblyje, orkestre ir tercete, – apie savo ugdytinius pasakojo akordeono mokytoja S. Kryžauskienė. – Karoliui šie mokslo metai – jau paskutiniai, o Matas yra šeštokas. Jie skirtingo amžiaus ir skirtingų charakterių, bet puikiai susigroję, galima sakyti, kad šis trio – ne tik darnus kolektyvas, bet tiesiog darni šeima“.

Kad Salantų meno mokyklos akordeonistų tercetas išties darnus ir gabus kolektyvas, įrodo ir jų pasiekimai konkursuose. Nuo 2016 m. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje organizuojamame tarptautiniame muzikos ir meno mokyklų jaunųjų akordeonistų konkurse-festivalyje, skirtame Vaclovui Furmanavičiui atminti, salantiškiai įvertinti III vietos laureato diplomu.

Kaip sakė mokytoja S. Kryžauskienė, III virtualiame tarptautiniame Vaclovo Furmanavičiaus vardo konkurse-festivalyje buvo kviečiami dalyvauti Lietuvos bei užsienio meno ir muzikos mokyklų bei konservatorijų solistai ir įvairios sudėties ansambliai: akordeonų duetai, trio, kvartetai, kvintetai bei mišrūs ansambliai, kuriuose yra bent vienas akordeonas. Festivalio ir konkurso dalyvių vaizdo įrašus vertino kompetentinga komisija. Konkurse varžėsi atlikėjai iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Bulgarijos ir Lietuvos. D. Būtė, K. Bacys ir M. Kuzminskas konkursui parengė du kūrinius: Antonijaus Vivaldžio ciklo „Keturi metų laikai“ dalies „Pavasaris“ pirmąją dalį bei austrų kompozitoriaus Filipo Fahrbacho „Polką“.

Populiariosios F. Fahrbacho „Polkos“ įrašą salantiškiai nusiuntė ir respublikiniam akordeono instrumentinės muzikos ansamblių ir orkestrų konkursui „Plungė 2020“, kuriame dalyvavo atlikėjai iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus, Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus, Lazdijų meno mokyklos Veisėjų skyriaus, Elektrėnų, Plungės Mykolo Oginskio, Šalčininkų S. Moniuškos, Kupiškio, Rokiškio Rudolfo Lymano, Šiaulių Dainų, Klaipėdos J. Kačinsko, Kuršėnų, Kauno 1-osios, Vilniaus „Lyros“, Vilniaus Naujosios Vilnios, Utenos, Garliavos, Pasvalio muzikos ir meno mokyklų. Salantų meno mokyklos akordeonistų trio pasirodymas buvo įvertintas konkurso laureato diplomu, o mokytojai S. Kryžauskienei perduotas padėkos raštas už profesionalų mokinių paruošimą.

„Žinoma, malonu, kad Dovydas, Karolis ir Matas buvo įvertinti, bet man dar maloniau tai, kad mūsų vaikai iš mažo Žemaitijos miestelio sugeba taip groti, kad kaip lygūs su lygiais varžosi su atlikėjais iš didelių Lietuvos miestų, didelių mokyklų, sugeba puikiai pasirodyti ir tarptautiniuose konkursuose“, – neslėpė pasididžiavimo mokytoja S. Kryžauskienė.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas