Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos ligoninė dūsta nuo kovidinių ligonių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2020-11-20
Kretingos rajono ligoninė pertvarkyta gydyti sunkius Covid-19 užsikrėtusius ligonius.

Šią savaitę Kretingos rajono ligoninė pertvarkyta dirbti ypatingu režimu – sustabdytos planinės operacijos, o patalpos pritaikytos gydyti sunkius Covid-19 virusu užsikrėtusius ligonius. Iš 48 šiuo metu gydomų ligonių 30 serga koronavirusu su sunkiomis komplikacijomis, 1 jų – reanimacijoje.

Skyrius užpildytas

Pasak Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojo Aleksandro Šalavėjaus, tam, kad galėtų priimti ir gydyti sunkius koronavirusu sergančius ligonius, teko atsisakyti planinių operacijų, išskyrus ekstrines, kai kyla pavojus gyvybei: trūkus tulžies pūslei, esant apendicitui, žarnų nepraeinamumui, Cezario pjūvių ir pan.

Dėl daugėjančių sunkių kovidinių ligonių buvo perorganizuoti skyriai – Vaikų ligų ir dalis Chirurgijos, jų vietoje įrengiant specialų skyrių sergantiems Covid-19. Dar prieš porą dienų jame buvo 6 laisvos vietos, tačiau, redakcijos žiniomis, vakar jos jau buvo užpildytos.

„Jeigu daugės kovidinių ligonių, nebebūsime pajėgūs jų priimti: ir dėl deguonies įrangos, ir dėl darbuotojų trūkumo, – neslėpė A. Šalavėjus. – Rūpesčių medikams daug: tenka migruoti iš vadinamosios švarios zonos į kovidinę. Vidurinis medicinos personalas dirba griežtai paskirstytoje – tik neužkrėstoje arba tik kovidinėje zonoje, tačiau gydytojams tenka dirbti ir ten, ir ten, – kitaip neužtenka pajėgų“, – kalbėjo vyriausiojo gydytojo pavaduotojas.

Šiuo metu Kretingos ligoninėje serga 16 personalo darbuotojų ir 4 gydytojai.

Kretingos rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė Zita Abelkienė sakė: „Kylant sergamumo kreivei, tektų visą ligoninę perorientuoti gydyti nuo koronaviruso.“

Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus patikino, kad gydomi visi sunkūs ligoniai, nepaisant jų amžiaus.

Montuoja deguonies įrenginius

Kretingos rajono savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė, vadovaujanti Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui, vakar patikino, kad ligoninė „verčiasi per galvą“ – skubiai diegia naujus deguonies tiekimo įrenginius. Ligoninė turi savo deguonies generatorių, tačiau anksčiau deguonis buvo tiekiamas tik į tam tikrus skyrius. Dabar gi tenka paskubomis papildomai montuoti įrenginius, kurių šalyje jau taip pat ima trūkti.

„Kretingos ligoninėje kovidiniams ligoniams numatytos 35 vietos. Atrodytų, yra patalpų, tačiau tokie sunkūs ligoniai negali būti išmėtyti bet kur, jie turi būti koncentruoti tam tikroje izoliuotoje vietoje“, – akcentavo Z. Abelkienė.

Paklausta, kas yra numatyta toliau, jei Covid-19 neslūgs, o atvirkščiai – sergamumo kreivė kils, ji atsakė: „Jei bus dar didesnis epidemijos protrūkis, ligoninėje tektų nutraukti visas paslaugas, uždarant skyrius ir persiorientuojant gydyti vien nuo koronaviruso.“

Gydo, nepaisant amžiaus

A. Šalavėjus paneigė visuomenėje sklandantį gandą, kad senyvo amžiaus kovidu sergantys žmonės yra tarsi nurašyti, ligoninėje gydomi tik jaunesni: „Amžius visiškai neturi reikšmės, gydome visus ligonius.“

Covid-19 išplitęs tarp įvairių visuomenės sluoksnių: yra daug sergančių, nemažai ir besimptomių atvejų, tačiau didžiausia problema, jo manymu, yra ta, kad kai kurie žmonės visiškai nepaiso higienos ir taip netausoja nei savo, nei aplinkinių žmonių sveikatos. „Niekaip nesuprantu kodėl piktinasi dėl kaukių. Jeigu visi žmonės jas nešiotų, situacija šiandieną būtų visai kitokia“, – įsitikinęs medikas.

Jis taip pat norėtų priminti žmonėms, kad sukarščiavę išsyk nevyktų į Priėmimo skyrių, o kreiptųsi į savo šeimos gydytoją arba kviestų Greitąją medicinos pagalbą. „Kiekvieno asmens situacija ir sveikatos būklė yra skirtinga, kiekvienas atvejis – kitoks. Todėl geriausiai nusprendžia būtent pirminę pagalbą suteikiantis jūsų šeimos gydytojas“, – akcentavo A. Šalavėjus.

Kretingos ligoninėje šiuo metu tik Akušerijos–ginekologijos skyrius dirba įprastu režimu ir yra pasirengęs priimti gimdyves iš viso Klaipėdos apskrities regiono bei kitų rajonų.

Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vyriausiasis gydytojas Normantas Žeimys sakė,kad pasimokyta iš pavasario pandemijos – situacija jų įstaigoje kol kas stabili.

Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vyriausiasis gydytojas Tomas Skliuderis tikino: nors jų įstaigoje įsiplieskęs koronaviruso židinys, tačiau kol kas kritinių ligonių nėra.

Salantiškiai vestų derybas

Salantų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje šiuo metu fiksuojamas Covid-19 židinys: iš 34 slaugomų ligonių serga 4, pirmoji susirgusi moteris jau pasveiko. Taip pat užsikrėtė ir personalas: etapais susirgo 6 darbuotojai, 4 jų jau pasveiko.

Šios ligoninės vyriausiasis gydytojas Tomas Skliuderis pasakojo, kad visi pirmieji susirgę slaugomi ligoniai buvo iš tos pačios palatos ir galimai užsikrėtė vienas nuo kito. Dabar sergantieji yra izoliuoti.

„Pagal Vyriausybės nurodymą, jei asmenys serga lengva Covid-19 forma, reikia tvarkytis patiems, o ligonio būklei pablogėjus, tektų pervežti į regiono ligoninę. Mūsų ligoninė aprūpinta tik deguonies tiekimo koncentratoriumi, skirtu slaugomiems ligoniams. Kritiniu atveju negalėtume sunkiam ligoniui užtikrinti būtino deguonies kiekio. Tektų vesti derybas su II lygio ligonine, kad priimtų gydyti, bet, mano žiniomis, jos jau taip pat perpildytos“, – apgailestavo medikas.

T. Skliuderis prisipažino nežinąs, kokios direktyvos šioje ekstremalioje situacijoje būtų veiksmingiausios, bet įsitikinęs, kad mobiliosios brigados nėra pajėgios užtikrinti specialiosios pagalbos.

Situacija Kartenoje stabili

Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje padėtis stabili. Tačiau jos vyriausiasis gydytojas Normantas Žeimys kalbėjo labai atsargiai: „Šiandieną nėra sergančių nei tarp pacientų, nei tarp medikų. Bet kaip gali būti rytoj, nežino niekas. Visi mūsų darbuotojai dirba labai susikaupę, nes pasimokėme iš pirmosios koronaviruso bangos, kuomet mūsų ligoninė buvo tapusi židiniu – sirgo ligoniai ir darbuotojai. Nors, lyginant su dabartine padėtimi šalyje, mūsų situacija pavasarį buvo tik „pumpurėliai“.

Jo žodžiais, vos prasidėjo nauja pandemijos banga, iškart imtasi griežtų priemonių, nes slaugos ligoniai yra ypač didelės rizikos grupėje. Po pavasarinės pandemijos ligoninės administracija iš anksto numatė galimą naujos bangos proveržį ir tam atitinkamai pasiruošė: laikomasi griežtos srautų kontrolės ir patalpų tvarkos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas