Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Ar tą ligą kokiuose nors bendruose susirinkimuose dalyvaudami pasigavom, ar kiekvienas atskirai, o gal ir vienas nuo kito“, – svarstė iš koronaviruso gniaužtų išsivadavę rajono Savivaldybės tarybos nariai Dovydas Bajoras (kairėje) ir Juozas Mažeika.

Pražūtingasis Covid-19 nuo kasdienių darbų ir malonumų pastaruoju metu kuriam laikui buvo atitraukęs ir du Kretingos rajono savivaldybės tarybos narius – konservatorių Juozą Mažeiką bei gerokai jaunesnį jo kolegą Dovydą Bajorą. Šiandien abu vyrai sako besijaučiantys gerai ir pamažu grįžtantys į normalų gyvenimą.

Liga neatėmė nei skonio, nei kvapo

„Užsikrėtėm panašiu laiku, bandėm atsekti – ar tą ligą abu kokiuose nors bendruose susirinkimuose dalyvaudami pasigavom, ar kiekvienas atskirai, o gal ir vienas nuo kito“, – versijas dėstė D. Bajoras.

Be to, jis teigė kaip tik tomis dienomis prižiūrėjęs du savo mažamečius vaikus, kurie užkratą galėję parnešti iš ugdymo įstaigos, nes vis užsimindavo, kad kažkurio klasės draugo mama jau susirgo, kažkurio – tėtis.

„Kai man pasireiškė pirmieji simptomai: didelis silpnumas, nuovargis, 37,8 laipsnio temperatūra, maniau, kad tai panašiau į peršalimą, gal į gripą, nes juk nei skonio, nei kvapo nepraradau, neskaudėjo ir gerklės, nebuvo sunkaus kosulio ar dusulio, tik kaulus laužė“, – pasakojo tarybos narys. Tą pačią dieną jis susisiekė su šeimos gydytoja, atliko koronaviruso testą, kuris buvo teigiamas.

„Aš gydžiausi, o vaikai, nors sveiki, turėjo karantinuotis kartu su manim. Įsivaizduojat, kas, dviem savaitėms juos namuose uždarius, dėjosi: dūko taip, kad stogas kilnojosi, gerai, kad buvau sukaupęs patirties iš pavasarinio karantino – į dienos šviesą teko vėl išsitraukti žaidimus – ir „Monopolį“, ir „Uno“, prigalvoti, kuo dar juos įdomiau užimti, nors savijauta buvo prasta“, – juokėsi pašnekovas.

D. Bajoras pasidžiaugė, kad tiek kelios dienos iki pirmųjų simptomų pajautimo, tiek ligą galutinai patvirtinus, nedaug su kuo bendravo gyvai, o tie, su kuriais bendravo, negirdėti, kad būtų susirgę. Tačiau kai kurių pažįstamų atsainumas jį, švelniai tariant, nustebino.

„Sužinoję, kad sergu, man paskambino pora pažįstamų ir tiesiai šviesiai paprašė, kad, jeigu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teirautųsi, nuslėpčiau, jog buvome susitikę – svarbiausia jiems eiti į darbą. Toks požiūris, manau, – nepilietiškas“, – įsitikinęs D. Bajoras. Pašnekovo nuomone, tiek padedant atsekti kontaktus, tiek taisyklingai dėvint kaukes ar laikantis atstumų kiekvienas žmogus turi vadovautis savo galva, sveiku protu – virusas nenuspėjamas, neaišku, kodėl vieni, šalia sergančiojo buvę, užsikrečia, o kiti – ne, kodėl vieni sunkiai serga, prireikia net reanimuoti, ventiliuoti plaučius, o kiti – ne.

Septynias dienas išgyveno be maisto

Buvęs rajono meras, dabartinis rajono tarybos narys J. Mažeika taip pat jau gali lengviau atsikvėpti. „Liga mane buvo išsunkusi kaip citriną. Septynias dienas organizmas nepriėmė maisto, per tą laiką numečiau apie 4 kilogramus svorio“, – atviravo jis.

Praėjęs sekmadienis buvo pirmoji diena nuo spalio 28-osios, kai J. Mažeika lauke įkvėpė gryno oro, kaip užkietėjęs žvejas pasivaikščiojo palei mėgstamus vandens telkinius, kuriuose veisiasi žuvys. „Po truputį grįžtu į normalų pasaulį, į kasdienybę, dabar jaučiuosi normos ribose“, – juokavo jis.

Pasveikti tarybos nariui padėjo režimas ir šeimos gydytojos Bonetos Baltrūnienės rekomendacijos. Jeigu užkluptų koronavirusas, J. Mažeika ir kitiems patarė pasikliauti mokslu, pasitikėti savo gydytojais ir negaišti laiko ieškant prieštaringai vertinamos informacijos internete. „Kai bus sukurta vakcina, kai ji jau bus išbandyta ir specialistų patvirtinta, po to, ką išgyvenau, būtinai pasiskiepyčiau“, – nedvejojo jis. Vakcina esą sukuriama ne per vieną dieną, prieš paleidžiant plačiam vartojimui atliekami tūkstančiai bandymų.

Kaip ir D. Bajoras, J. Mažeika negalėjo atsakyti sau į klausimą, kur užsikrėtė pavojinguoju Covid-19. Anot jo, kaip ant delno tik tas vakaras, kai po rajono Savivaldybės tarybos frakcijos pasitarimo ėmė krėsti drebulys. „Ai, galvojau, pertraukė vėjas – juk lauke oras kaip pavasarį, ganėtinai šilta, galbūt pavaikščiojau per plonai apsirengęs“, – manė jis. Kadangi temperatūra pakilo iki 36,8 laipsnio, išgėrė tabletę paracetamolio ir nuėjo miegoti.

„Įsivaizduojat – nors temperatūra nedidelė, o naktį atsibudau smarkiai suprakaitavęs – buvau vienam vandeny“, – pasakojo tarybos narys. Anot jo, dingo energija, atsirado toks silpnumas, kad nesinorėjo kilti iš lovos, visiškai dingo apetitas. Savo ligos formą pašnekovas įvardijo ne kaip pačią sunkiausią, tačiau ir ne kaip lengviausią.

„Iš ligos gniaužtų išlipti padėjo mano šeimos gydytoja: nuolat skambino, domėjosi, sekė būklę, o kai temperatūra pašoko iki 38, kai atsirado skaudus, krūtinę draskantis kosulys, nukreipė į „kovidiniams“ ligoniams skirtą vietą persišviesti plaučius, pati įvertino vaizdą nuotraukose“, – gerų žodžių negailėjo J. Mažeika. Plaučių uždegimas neprisimetė, tačiau gydytojos išrašytų antibiotikų pavartoti teko – jau kitą dieną tapo akyse šviesiau.

Koronaviruso testus Juozas darėsi kartu su žmona Aldona, mat tuo pačiu metu ir jai pasireiškė tarsi peršalimo simptomai. Nors Aldonos testas irgi buvo teigiamas, tačiau nuo jos liga atstojo greitai. „Taip ir gyvenome kurį laiką: atvažiuodavo sūnus, anūkė, pasimojuodavome, pasišnekėdavom per langus, palikdavo mums maisto – ir išvažiuodavo. Bet praėjęs šeštadienis jau buvo paskutinis toks, kai negalėjome jaukiai pabūti su artimaisiais“, – džiaugėsi pašnekovas.

J. Mažeika yra pensijoje, į darbo kolektyvą grįžti jam nereikės, tad ir nesvarsto, su kokiu požiūriu virusu sirgusiuosius pasitinka kolegos. Kad Mažeikos sirgo, žinojo ir draugai, ir aplinkiniai kaimynai.

„Iškentėme savo, išlaukėme, visiškai pagijome ir kitiems jau esame nepavojingi“, – teigė pašnekovas.

---

COVID-19 įvairius žmones veikia skirtingai. Daugumai užsikrėtusiųjų išsivysto nedidelio ar vidutinio sunkumo liga ir jie pasveiksta be hospitalizacijos. Dažniausiai pasitaikantys simptomai: karščiavimas, sausas kosulys, nuovargis. Rečiau pasitaikantys simptomai: maudimas ir skausmas, gerklės skausmas, viduriavimas, konjunktyvitas, galvos skausmas, skonio ar kvapo nejutimas, odos bėrimai arba rankų ar kojų pirštų spalvos pasikeitimas. Sunkios ligos simptomai: kvėpavimo sunkumai ar negilus kvėpavimas, krūtinės skausmas ar spaudimas, negalėjimas kalbėti ar judėti. Jei turite sunkios ligos simptomų, nedelsdami kreipkitės į medikus. Prieš apsilankydami pas gydytoją ar sveikatos įstaigoje visada paskambinkite. Žmonės, kurių simptomai nestiprūs ir kurie neturi kitų susirgimų, turėtų gydytis namie. Užsikrėtusiam žmogui simptomai pasireiškia per vidutiniškai 5–6 dienas, nors šis laikotarpis gali trukti iki 14 dienų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas