Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Jauną menininkę įkvepia tyros žmogaus emocijos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2020-11-13
Vaikas su žirklėmis – tai autorės sūnus Adomas. „Šį momentą pagavau netikėtai ir jis man pasirodė labai žavus, todėl nusprendžiau jį perteikti ant drobės“, – prisipažino Kristina.

„Manau, kad kūryboje dar tik pradedu atrasti save. Net pačiai įdomu, kur ji mane nuves toliau“, – pasvarstė mūsų kraštietė, į realizmą tapyboje pasukusi Kristina Gedminaitė.

Kraštietė Pranciškonų gimnazijos absolventė Kristina Gedminaitė, prieš kelerius metus atradusi save kaip menininkę ir kurį laiką tapiusi tik sau, pamažu savo darbus perkelia į viešumą: jos darbai buvo eksponuojami Dailės akademijos organizuotose parodose, šiuo metu Kristinos ir kitų kelių autorių darbai kabo bendroje parodoje Kauno miesto savivaldybėje.

Į Kauną atvažiavusi studijuoti 2004-aisiais šiame mieste K. Gedminaitė ir pasiliko. „Iškart pajutau, kad tai – mano miestas, ir likau čia gyventi, – prisipažino ji. – Ir nors studijos nebuvo susijusios su menais – Kauno technologijos universitete įgijau verslo administravimo specialybę, visada rasdavau, kaip išreikšti savo kūrybinį polėkį: dar studijuodama įsidarbinau fotopaslaugų įmonėje, kurioje turėjau galimybę iš arti susipažinti su fotografijos menu. Tai buvo mano pirmasis žingsnis menų link.“

Vėliau Kristina keitė profesiją ir pastaruosius 10 metų dirba amerikiečių informacinių technologijų kompanijoje duomenų analitike. Su tapyba K. Gedminaitė artimiau susipažino maždaug prieš 5-erius metus, vedama vidinio noro kurti. Pradėjusi nuo labai paprastų ir primityvių, kaip pati sakė, tapybos darbų, prieš kurį laiką nusprendė lankyti akademinio piešimo kursus Klasikinio realizmo ateljė, kuri yra Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus dalis.

„Norėjau tobulėti, ir šie kursai tapo proveržiu mano kūryboje. Įgijau tapybos žinių, susipažinau su meno istorija ir netgi atradau save, kaip meno žmogų. O būti tokiu nėra labai paprasta, ypač šiais laikais, kai viskas yra taip vartotojiška ir laikina, kai tiek mažai dalykų turi išliekamąją vertę. Tad, norint sukurti kažką, kas suteiktų žiūrovui emociją, reikia labai stipriai išjausti ir mažiausius dalykus“, – savo pastebėjimais pasidalino kūrėja.

Kūrybai, prisipažino ji, įkvepia gyvenimas – toks, koks jis yra: „Esu realizmo tapybos atstovė, todėl mano darbuose fantazijos ar abstrakcijos yra mažai. Stengiuosi perteikti kasdienio gyvenimo momentus tokius, kokie jie yra, kartu su tuo jausmu, kuris tvyro tą akimirką. Mėgstu vienatvę, įvairias jos formas. Taip pat mane įkvepia tyros žmogaus tyros emocijos.“

Plėtoti vienatvės temą menininkę įkvėpė karantino laikas. „Visa mano kūryba daugiau ar mažiau yra išreikšta per asmeninius jausmus, išgyvenimus. Taip pat mane labai žavi baletas, kuris man asocijuojasi su estetika, sunkiu darbu, atkaklumu ir, žinoma, grožiu“, – savo paveikslų tematiką apibūdino Kristina, baleto tema nutapiusi nemažai darbų.

Įkvepia menininkę ne tik gyvenimas, bet ir senųjų meistrų darbai. Vienas mėgstamiausių – XIX a. prancūzų menininkas William Adolphe Bouguereau (Viljamas Adolfas Bugero).

Autorę nepaliauja žavėti baleto tema.

Autoportretas

„Porą metų iš eilės vykau į Paryžių vien tam, kad iš arti galėčiau pastudijuoti jo ir kitų to amžiaus meistrų darbus. Mano pirmasis tapytas paveikslas – pagal šio klasiko darbą „Madona su kūdikiu ir avinėliu“ – jį padovanojau savo tėvui jubiliejaus proga. Tai vienas mylimiausių mano darbų, nesvarbu net, kad jis nėra originalus mano darbas“, – kalbėjo K. Gedminaitė, tikėdamasi, kad ateis laikas, kai ji savo darbų parodą galės surengti ir gimtojoje Kretingoje.

  Menininkė prisipažino, kad viešai eksponuoti darbus – didelis įvertinimas: „Dar prieš kelerius metus tapiau tik sau, net nesvajodama, kad kažkas norėtų mano kūrybą matyti savo namuose ar kad mano darbai kabos ekspozicijoje kartu su mano mokytojų darbais. Tai – postūmis nesustoti kurti.“

K. Gedminaitė netolimoje ateityje planuoja surengti ir personalinę darbų parodą, dalyvauti jungtinėse parodose su kitais autoriais, taip pat – išbandyti save įvairiuose konkursuose. Šiais metais, žiemą, menininkė norėjo pateikti savo darbus tapybos konkurse „Britanijos portreto apdovanojimai“, tačiau jis dėl koronaviruso pandemijos yra atšauktas. „Tikiuosi įkvėpimo jame sudalyvauti kitąmet“, – vylėsi Kristina.

Būdama klasikos, realizmo atstovė, menininkė neslėpė, kad jai patinka ir šiuolaikinis menas: „Jis, manau, padeda atsakyti į, regis, iš proto besikraustančio pasaulio klausimus. Ne veltui sakoma, kad menas išgelbės pasaulį. Tuo labai tikiu.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas