Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
1973 m. statytą prabangų poilsio pastatą palangiškiai buvo praminę „Brežnevo vila“.

Buvusią sovietmečio nomenklatūros vilą „Auska“, kurią patikėjimo teise ją valdęs Turto bankas rugpjūtį buvo įtraukęs į privatizuojamų objektų sąrašą, o spalio pradžioje Vyriausybė iš šio sąrašo išbraukė, savo nuosavybėn perėmė Palangos miesto savivaldybė: tokį sprendimą priėmė kurorto Savivaldybės taryba.

Perėmė Savivaldybės nuosavybėn

Dvidešimčiai Palangos miesto savivaldybės tarybos narių balsavus „už“ ir vienam susilaikius, priimtas sprendimas sutikti perimti Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn valstybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį, ilgalaikį materialųjį ir trumpalaikį turtą, esantį Vytauto g. 11, savarankiškoms savivaldybės funkcijoms: vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo organizavimui, vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimui, socialinių paslaugų planavimui ir teikimui, gyventojų bendrosios kultūros ugdymui ir etnokultūros puoselėjimui, kūno kultūros ir sporto plėtojimui, gyventojų poilsio organizavimui, sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymui ir šios veiklos organizavimui įgyvendinti.

Perėmus poilsio kompleksą „Auska“, Palangos savivaldybė planuoja rengti teritorijos detaliojo plano korektūrą, siekiant optimaliai suplanuoti teritorijos naudojimo režimus, organizuoti „Auskos“ panaudojimo galimybių studijos ir investicijų projekto rengimą. Investicijų projekte numatoma įvertinti racionaliausias šio turto panaudojimo alternatyvas bei viešųjų paslaugų pirkimo poreikį ir investicijų, reikalingų pastato įveiklinimui, finansavimą, atsiperkamumą bei projekto ekonominį, socialinį, kultūrinį efektą ne tik Palangos miestui, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui. Perimto turto valdymą planuojama organizuoti pagal koncesijos sutartį.

Dėl paskirties spręs vėliau

Kokia bus perimto komplekso paskirtis, kas čia konkrečiai galėtų įsikurti, kokius poilsio pastato remonto ar rekonstrukcijos darbus reikėtų atlikti ir kiek tai galėtų kainuoti, tarybos posėdžio metu nesvarstyta. Kai kurie politikai pasidalino mintimis, kad čia galėtų būti įkurta vaikų vasaros stovykla, kuri kitais metų laikais galėtų funkcionuoti kaip prabangus vaikų darželis.

Vasaros pabaigoje, tik pasigirdus kalboms apie galimą pastato privatizaciją, su kuria nesutiko ir Premjeras Saulius Skvernelis, sakęs, kad paskutinį unikalų viešą objektą pajūrio juostoje reikia išsaugoti valstybei, Palangos meras Šarūnas Vaitkus minėjo, jog labiausiai priimtinas variantas – į „Auską“ pagal koncesijos sutartį pritraukti kokį nors tarptautinį viešbučių tinklą.

Meras akcentavo, jog, perėmus turtą, būtina bus parengti atitinkamą dokumentaciją, kad būtų atidalytas žemės sklypas ir „Auskai“ priskirta tik tiek, kiek reikalinga jos funkcijoms vykdyti – iki šiol vilą nuomavęsi verslininkai buvo išsinuomavę ir 0,8078 ha ploto mišką aplink statinį. Visa kita žemė taip ir liktų valstybės nuosavybe, kad niekam nekiltų jokių minčių ir iliuzijų, jog tai kada nors bus galima privatizuoti.

Įvertino turtą

Prabangi 1973 m. statyta 4 tūkst. 558,12 kv. m ploto ir 22 ha pušyno supama vila, kurią vietiniai gyventojai buvo praminę „Brežnevo vila“, 2011 m. pavasarį buvo išnuomota UAB „Ambra investicijos“. Pastatai, esantys žemės sklype, ir žemė priklausė Lietuvos Respublikai, patikėjimo teise turtą valdė Turto bankas.

Priėmus sprendimą perimti „Auską“, Palangos miesto savivaldybės žinion perėjo pagrindinis poilsio pastatas, garsėjantis Lietuvos žemėlapio formos baseinu su pašildytu jūros vandeniu, į kurį sovietmečiu poilsio atvykdavo itin aukšto lygio TSRS politiniai veikėjai, o po Nepriklausomybės paskelbimo mėgo ilsėtis Lietuvos prezidentai Algirdas Brazauskas ir Valdas Adamkus. Be pagrindinio pastato, kuriame yra vykę ir aukščiausio lygio tarptautiniai susitikimai, tarp jų – ir trijų Baltijos šalių prezidentų, Savivaldybė perėmė teniso kortus, pastatą – pavėsinę (šašlykinę), sargo namelį bei kitus inžinerinius statinius, kurių bendra įsigijimo vertė 737 tūkst. 625,92 Eur, o likutinė vertė – 691 tūkst. 11,86 Eur.

Perimtas ir ilgalaikis materialusis turtas – Svajūno Armono paveikslas „Vakaras“, kurio įsigijimo vertė 318,69 Eur, likutinė vertė – 0,29 Eur. Trumpalaikio turto, įgyto už 8 tūkst. 874,5 Eur, o dabar vertinamo 0 eurų, sąraše – 63 paveikslai.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas