Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kiek ilgai Kretingos ligoninė išsaugos „švarias“ lovas Klaipėdos regiono gimdyvėms, šiandien niekas negali pasakyti, kadangi situacija dėl koronaviruso susirgimų keičiasi ypač greitai.

Šią savaitę rajono Savivaldybės administracija inicijavo jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarimą, kuriame buvo aptartos galimybės steigti taip vadinamąsias kovidines lovas Kretingos ligoninėje. Šį rūpestį lydi dar ir visuomenės baimė, dėl ko ligoninės Skubios pagalbos-priėmimo skyrius lūžta nuo sukarščiavusių pacientų, nors jiems ekstrinė pagalba ir nebūtina.

Situaciją dėl kovidinių lovų atsiradimo Kretingos ligoninėje komplikuoja ne tik ligoninės patalpų išdėstymo specifika, bet ir dvejopi Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimai: Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos Ilonos Volskienės teigimu, dar neatšauktas sveikatos ministro nurodymas ligoninėje turėti „švarias“ lovas regiono gimdyvėms – mūsų ligoninė yra vienintelė, turinti Gimdymo skyrių, ir tuo pačiu būtina steigti kovidines lovas, kadangi Klaipėdos universitetinė ligoninė jau nebepriima dalies pacientų, atvežtų su koronaviruso susirgimu.

Prašo visuomenės supratingumo

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė patvirtino, kad yra gautas sveikatos ministro nurodymas rengtis priimti sunkiai COVID-19 sergančius pacientus, kuriems reikalinga deguonies terapija. „Ištiko lengvas šokas, nes buvome įsitikinę, kad, ankstesniu nurodymu, Kretingos ligoninė išliks kaip rezervinė gimdyvėms, jeigu Klaipėdos gimdymo namai būtų užkrėsti koronavirusu“, – kalbėjo Savivaldybės vadovė, suabejojusi, ar Kretingai pavyks išvengti kitų regiono ligoninių lemties, kai iš esmės visose jose pasireiškė COVID-19 židiniai.

Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos I. Volskienės teigimu, per buvusias poilsio dienas jau ir Kretingos ligoninėje buvo nustatyta 10 susirgimų koronavirusu, ir pacientai, neturint kitos išeities, buvo guldomi į paruoštas lovas izoliacijos palatose. „Iš tų 10 ligoninių du su kvėpavimo nepakankamumu buvo nugabenti į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kiti grąžinti atgal. Dalį jų išleidome gydytis namo, ambulatoriškai. Visų pacientų, sergančių pneumonija, į ligoninę nepaguldysime, ir tai – akivaizdu“, – I. Volskienė akcentavo, kad į pagalbą turi ateiti pirminės sveikatos priežiūros centrų gydytojai, jei norime, kad situacija būtų valdoma.

Kad problema išsispręstų ir Kretingos ligoninė turėtų vadinamąsias kovidines lovas, ketinama uždaryti Vaikų ligų skyrių – būtų teikiama tik ambulatorinė paslauga, ir kurti padalinį, tai yra izoliacijos skyrių. Šiomis dienomis, anot ligoninės vadovės, teksią išspręsti ir deguonies tiekimo problemą, kadangi reikia ardyti lubas.

„Vaikų skyriuje galime įrengti 8 lovas. Terapiniame skyriuje nėra galimybės to padaryti. Ligoninė – užkišta, chirurginiams pacientams belikę 10 lovų, saugome ir lovas gimdyvėms. Reikia kuo daugiau pacientų gydyti namuose, nes ruošiamos lovos problemos neišspręs“, – kalbėjo I. Volskienė, kurios pastebėjimu, negali visi karščiuojantieji suplaukti į ligoninę, jos Priėmimo skyrių.

J. Girdvainė klausė, ar įmanoma sustabdyti šį srautą: „Gal šeimos gydytojai gali paaiškinti žmonėms, kad sukarščiavę jie nevažiuotų į ligoninę.“

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys patvirtinto: „Taip, įmanoma, bet yra ir kita medalio pusė: žmonės arba patys nuvažiuoja į Priėmimo skyrių, arba čia juos atveža greitoji medicinos pagalba, o ir šeimos gydytojas pacientą gali nusiųsti į šį skyrių. Šiandienos iššūkis – kaip galėtume atlikti informacinį vaidmenį.“

Jeigu koronaviruso susirgimų daugės, mobilusis punktas Kretingoje gali pradėti dirbti ir dviem pamainomis.

Atsakydama į šiuos kolegos pastebėjimus, I. Volskienė laikėsi nuomonės, kad medikai turi paaiškinti pacientams, konsultuoti žmones, kad šie sukarščiavę nesiveržtų į ligoninę: „Greitoji medicinos pagalba į ligoninę veža karščiuojančiuosius su kvėpavimo nepakankamumu. O Priėmimo skyrius negali tapti karščiavimo klinika.“

Todėl Savivaldybės administracijos direktorė J. Girdvainė ir akcentavo visuomenės supratingumą, nuo kurio priklauso daugelio problemų sprendimas.

Vienas sprendimų – sumažinti slaugos lovų

Kad Kretingos ligoninėje atsirastų daugiau kovidinių lovų, Savivaldybės administracija iškėlė mintį sumažinti slaugos lovų Kretingoje, pacientus perkeliant į Kartenos ir Salantų ligonines arba prašant artimųjų pagal galimybes atsiimti ligonius ir kurį laiką juos slaugyti namuose. Taip pat buvo iškelta idėja pacientus su kvėpavimo sutrikimais guldyti Reanimacijos skyriaus palatose. Vyriausioji Kretingos ligoninės gydytoja paaiškino, kad, atsisakius slaugomų ligonių, problema neišsispręs, o Reanimacijos skyrius yra viena palata. „Mus apskritai riboja patalpų ypatumai: Terapinis skyrius – vienas ilgas koridorius, kurio viename gale – visos ligoninės vaistinė, kitame – ligoninės sterilizacinė. Taigi kovidinio skyriaus tikrai negalėtume atidaryti, nes neišvengtume kontaktų.“

Jeigu prireiks, dirbs dviem pamainomis

Jau savaitę Kretingoje, motodromo prieigose, veikia mobilusis punktas, kuris, Kretingos PSPC vyriausiojo gydytojo A. Juškio teigimu, yra visiškai užpildytas: „Paslaugos poreikis yra didžiulis, dirbome ir savaitgalį. Liūdina, kad nustatoma nemažai infekuotų.“

Mediko įsitikinimu, paslaugos poreikis didėja, tad teks didinti darbų apimtis. Savivaldybės administracijos direktorės J. Girdvainės pastebėjimu, galbūt jau reikia rengtis ir II pamainai, tačiau A. Juškio nuomone, kol kas pakaktų trumpinti priėmimo laiką ir padidinti paslaugų teikimo apimti iki 70 pacientų per vieną pamainą. „Šiuo metu vienam asmeniui skiriamos 4 min., galėtume šį laiką trumpinti iki 3 minučių. Paslaugos kokybė, manau, nenukentėtų, – A. Juškys motyvavo, kad, įvedus II pamainą, būtų pakankamai sudėtinga pereiti prie naujo režimo. – Bet, jeigu to prireiks, žinoma, kad padarysime.“

Jo teigimu, laboratorija iš Kretingos mobiliojo punkto yra pajėgi per dieną priimti iki 100 mėginių, ir, kol situacija nepasikeitė, to pakanka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas