Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Visą praėjusią savaitę šv. Antano dienos centre vyko šeimų stovykla, per kurią tėvai ir jų atžalos dviejose tuo pačiu metu vykusiose stovyklose aptarė emocinės sveikatos svarbą ir karantino laikotarpio problemas.

Stovykloje, pasitelkus filmą „Narnijos kronikos“, vaikai kūrė įvairius rankdarbius.

Anot Šv. Antano dienos centro direktorės Margaritos Lizdenytės, tokia šeimų stovykla surengta trečią kartą, vykdant Kretingos rajono savivaldybės projektą „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“.

„Dauguma stovykloje dalyvavusių vaikų buvo tie, kurie dalyvavo centro veikloje per vasarą, ieškodami užimtumo. Apie Šv. Antano dienos centrą žmonės dažnai išgirsta iš lūpų į lūpas – žino, kad dalyvauti centro veikloje bus įdomu ir prasminga. Kelios šeimos yra nuolatinės mūsų stovyklos dalyvės ir jau laukia kitų metų“, – tikino M. Lizdenytė, kurios vadovaujamas centras kasmet sulaukia pusės tūkstančio lankytojų.

Jos tikinimu, dažnai, vaikams pradėjus lankyti šį dienos centrą, po kurio laiko įvairiuose užsiėmimuose pradeda dalyvauti ir tėvai – ne tik iš Kretingos, bet ir rajono gyvenviečių. Šių metų stovykloje dalyvavo šeimos iš Kretingos, Kartenos ir Kūlupėnų, projektą Šv. Antano dienos centras vykdo ir Salantuose, Kartenoje, Budriuose, Baubliuose, Jokūbave.

Stovykloje dalyvavo ne tik socialiai remtinos šeimos, tačiau ir šių sunkumų nepatirantys tėvai, kurie nori pagilinti savo žinias.

Stovykloje dalyvavo ne tik socialiai remtinos šeimos, tačiau ir sunkumų nepatiriantys tėvai. „Abi šios grupės patiria įvairius iššūkius, ir jiems reikalinga pagalba“, – akcentavo pašnekovė.

Per penkias stovyklos dienas tėvams kasdien vyko paskaitos įvairiomis temomis – šiemet pasirinkta kalbėti apie koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltus iššūkius. Aušra Mizgirienė, Kretingos parapijos Šeimos centro vadovė, kalbėjo apie santuokos kursą, Ona Juozaitienė – apie penkias meilės kalbas, kaip puoselėti santykį su vaiku.

Vytauto Didžiojo universiteto socialinių mokslų daktarė lektorė Julija Eidukevičiūtė kvietė diskusijai apie karantino iššūkius ir problemas, kaip likti save gerbiančiais tėvais, taip pat vyko užsiėmimai „Menas būti moterimi“, kuriuos dėstė psichologė psichoterapeutė Andželika Korolenko-Grigaitienė, o stovykla užbaigta paskaita „Gyvenimo balansas“, kurioje iškelti klausimai, kaip išgyventi socialinių krizių metu ir išlaikyti vidinę ramybę.

„Kai esi uždarytas, negali susitikti su savo artimaisiais, išeiti iš namų, tenka dirbti nuotoliniu būdu ir padėti vaikams mokytis, tėvus kartais apima panika mąstant apie šią situaciją, kas laukia ateityje, todėl svarbu tėvams suteikti pagalbą ir atsakyti į kuo daugiau jiems kylančių klausimų“, – tvirtino Šv. Antano dienos centro direktorė.

Nors projektas nėra nei katalikiškas, nei krikščioniškas, M. Lizdenytė tikino, kad centro misija – duoti ir suteikti geriausios kokybės paslaugas: „Daryti viską sąžiningai ir padėti žmonėms – tai yra krikščioniškas požiūris. Stovykloje apie religiją kalbėjome minimaliai, tačiau nevengėme pasidalinti, kas mums teikia ramybę ir stiprina sudėtingų išgyvenimų akivaizdoje: vieniems tai – bažnyčia ir malda, kitiems – pokalbis su psichologu ar konsultacija.“

Vaikų stovykloje, pasitelkus filmą „Narnijos kronikos“, kalbėta apie draugystės svarbą. „Visą savaitę kalbėjome apie draugystę, gėrio ir blogio kovą, orumą, rūpestį, meilę sau ir artimiesiems, o stovyklą užbaigėme vaikų sukurtu etiudu „Narnijos kronikų“ tematika. Savo darbą vaikai parodė ir tėvams“, – stovyklos veiklas apžvelgė šv. Antano dienos centro vaikų užimtumo vadovė Rasa Statkuvienė.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas